اشتراک گذاری

تعمیر اسکنر Hp

تعمیر اسکنر Hp

Hp Services ، تخصصی ترین مرکز تعمیر اسکنر Hp در ایران، با سال ها تجربه در زمینه ی تعمیر اسکنر Hp فعالیت میکند. اسکنرها به چند دسته شامل اسکنرهای دستی ، اسکنرهای اداری ، اسکنرهای شیفت فد ، اسکنرهای تخت تقسیم بندی می شوند. این مرکز تمامی امور مربوط به تعمیر انواع اسکنر Hp را با مناسب ترین قیمت ارائه می نماید. تعمیر اسکنر hp در صورتی که به دست متخصصان این حوزه انجام پذیرد منجر به بهبود عملکرد دستگاه و رفع اختلالات آن به بهترین شکل خواهد شد.   اسکنر اچ پی  ممکن است به دلیل مختلف دچار مشکل شود ،  برخی از این مشکلات عبارتد از : اختلال در عملکرد لامپ اسکنر hp، کار نکردن موتور اسکنر، خرابی تثبیت‌کننده‌های اسکنر، اختلال در بخش تغذیه اسکنر اچ پی  و نیز در مدارهای کنترل‌کننده اسکنر از جمله این مشکلات می باشند. متخصصین واحد تعمیرات اسکنر اچ پی ، تمامی ایرادات به وجود آمده را به صورت تخصصی عیب یابی و تعمیر خواهند کرد.

واحد تعمیراسکنر hp

تعمیر اسکنر Hpواحد تعمیر اسکنر hp  با توجه  ساختار فیزیکی و نرم‌افزاری اسکنرهای اچ پی و مدل‌های متفاوت موجود در بازار ، تعمیر این دستگاه‌ را در کارگاهی تخصصی و توسط متخصصین زبده ی تعمیرات اسکنر اچ پی به کاربران گرامی ارائه می نماید.  بنابراین به شما توصیه می‌کنیم که از تعمیر اسکنر hp به صورت خود سرانه و یا در مراکز غیرمجاز که تخصص این کار را ندارند به شدت پرهیز نمایید.  تعمیرات اسکنر hp در مراکز غیرمجاز و به دست افراد مبتدی، نه تنها مشکل دستگاه شما را برطرف نخواهد کرد بلکه موجب وارد کردن صدمات جدی به بخش‌های دیگر دستگاه خواهد گردید.

در برخی موارد تعمیرکاران ناوارد  با از کار انداختن کلی دستگاه امکان بازیابی و اصلاح آن را برای همیشه از بین خواهند برد. در صورتی که کاربر هر یک از مدل های اسکنر اچ پی هستید و دستگاه شما در حال حاضر آسیب دیده است با مراجعه به نمایندگی اچ پی  و واحد تعمیرات اسکنر اچ پی می توانید از خدمات این مرکز بهره مند گردید.

خدمات تخصصی تعمیر اسکنر hp

  • عیب یابی تثبیت کننده های اسکنر Hp
  • عیب یابی قسمت تغذیه اسکنر Hp
  • عیب یابی پورت های اینترفیس اسکنر Hp
  • عیب یابی مدارهای کنترل کننده اسکنر Hp
  • تعمیر بورد اسکنر Hp
  • عیب یابی لامپ اسکنر Hp
  • تعویض لامپ اسکنر Hp
  • عیب یابی موتور اسکنر Hp

آشنایی با انواع اسکنر

اسکنرها انواع مختلفی دارند. متنوع ترین و معمول ترین نوع اسکنر، Flatbed نام دارد که همان اسکنری است که اغلب دیده اید و همه جا از آن استفاده می کنند.اسکنرهای رومیزی Desktop در مصارف خانگی بکار میرود. اسکنرهای Sheet-fed نیز بسیار شبیه به اسکنرهای رومیزی عمل می کنند با این تفاوت که هنگام اسکن کردن، به جای هد اسکن کننده، سند حرکت می کند. این اسکنرها از نظر ظاهری شبیه به یک پرینتر کوچک هستند.

دسته سوم اسکنرهای Handheld نام دارند. این اسکنرها، برخلاف ۲ نوع قبلی، دستی هستند و خود کابر باید هد اسکن کننده را روی سند حرکت دهد، به همین دلیل هم از کیفیت چندانی برخوردار نیستند و بالاخره دسته آخر که به اسکنرهای Drum معروفند، بسیار دقیق هستند و در صنعت چاپ مورد استفاده قرار می گیرند.

اسکنر چگونه کار می کند ؟

عملکرد اسکنر به این صورت است که ، ابتدا سند به وسیله یک لامپ گزنون یا یک لامپ CCFL روشن می شود. در اسکنرهای قدیمی تر از لامپ های فلورسنت معمولی استفاده می شد که از شفافیت تصویر کم می کرد. پس از این مرحله، تصویر سند به وسیله یک آیینه ی زاویه دار به یک آیینه دیگر منعکس می شود. بعضی از اسکنرها ۲ آیینه و برخی دیگر ۳ آیینه دارند.

هر یک از این آیینه ها، تقعر کمی دارند که باعث می شود تصویر منعکس شده در یک سطح کوچک تر متمرکز شود و در نتیجه وضوح تصویر بیشتر شود. آخرین آیینه، تصویر را به یک نفر منعکس می کند. لنز تصویر را از طریق یکسری فیلتر که کارشان جدا کردن ۳ رنگ قرمز، آبی و سبز به کار رفته در تصویر است روی CCD متمرکز می کند.

CCD، مهمترین قسمت یک اسکنر و رایج ترین فن آوری برای دریافت تصویر در اسکنرهاست. اصولا هر اسکنری، باید بتواند به نحوی تصویر را به سیگنال الکتریکی تبدیل کند. CCD، این کار را انجام می دهد. CCD یک آرایه از دیودهای نوری است که فوتون ها «نور» را به الکترون ها «بارالکتریکی» تبدیل می کند. این دیودها که Photo site نامیده می شوند، به نور حساس هستند.

هرچه نوری که به یک دیود می تابد، روشن تر باشد، بار الکتریکی که در آن مکان جمع می شود نیز بیشتر خواهد بود. به این ترتیب، رنگهای مختلف تصویر، بسته به شدت روشنایی که دارند، از طریق دیودهای CCD به ولتاژ الکتریکی تبدیل می شوند.

کل مکانیزم بیان شده شامل آیینه ها، لنز، فیلتر و CCD، هد اسکن کننده تصویر را می سازند. این هد که به آرامی روی سند حرکت می کند، به وسیله یک تسمه به یک موتور پله ای متصل است که هد را به جلو می برد، هد اسکن کننده از یک طرف نیز به یک میله متصل است که از ایجاد انحراف یا لغزش در مسیر هد، هنگام خواندن سند جلوگیری می کند.

تنظیمات دقیق اجزای مختلف هد، به مدل اسکنر بستگی دارد، اما اصول آن در تمام اسکنرها مشابه است، البته به جز این فن آوری، فن آوری های دیگری نیز برای ساخت اسکنر وجود دارد، اما فن آوری غالب، همان است که بیان شد.

اسکنرها از نظر شفافیت و وضوح تصویر با هم تفاوت دارند، این مسئله به تعداد سنسورها در هر سطر آرایه CCD، دقت موتور پله ای، کیفیت لنز و نیز میزان روشنایی منبع نور بستگی دارد، بدیهی است که یک لامپ گزنون با روشنایی زیاد به همراه یک لنز با کیفیت بالا، نسبت به یک لامپ فلورسنت معمولی با یک لنز معمولی و ساده تصویری با کیفیت بسیار بالاتر ایجاد خواهد کرد.

اما اسکن کردن تصویر، مرحله اول کار است. مرحله بعدی، انتقال تصویر اسکن شده به رایانه است. برای اتصال اسکنر به رایانه و انتقال تصویر راههای متفاوتی وجود دارد. ساده ترین راه اتصال از طریق پورت موازی است که البته کندترین روش ممکن هم هست.

تعمیر اسکنر HP

روش دوم، استفاده از رابط Small SCSI computer system interface است که یک رابط موازی با سرعت بالاست.

اسکنرهای «SCSI» از طریق یک کارت SCSI به رایانه متصل می شوند.

راه سوم، استفاده از پورت USB است. اسکنرهای USB، سرعت خوبی دارند و کار کردن با آنها نیز ساده است.

روش آخر نیز استفاده از Firewire است. البته این روش هزینه بیشتری هم دارد و برای تصویر با کیفیت بسیار بالا استفاده می شود.

نمایندگی hp و واحدهای تعمیرات hp

نمایندگی hp خدمات تخصصی خود را در سه بخش تعمیر ، فروش و آموزش به کاربران ارائه می نماید. نمایندگی اچ پی در راستای تأمین، ارتقاء و کسب رضایتمندی مصرف‌کنندگانِ محصولات اچ پی، اصول مشتری‌مداری را سرلوحه‌ی فعالیت‌های خود قرار داده است.

نمایندگی اچ پی به سازماندهی کارگاه های جداگانه، جهت تعمیرات هر یک از محصولات اچ پی پرداخته است. همچنین لوازم وتجهیزات لازم برای تعمیر هر یک از این محصولات تهیه شده و ازکارشناسان زبده و متخصص جهت تعمیر انواع محصولات hp بهره گرفته ایم.  تعمیر اسکنر hp یکی از خدمات واحد تعمیرات اچ پی است ، که توسط کارشناسان این مجموعه انجام می گردد. جهت آشنایی با خدمات ما در هریک از واحدهای تعمیرات hp می توانید روی صفحه ی مورد نظر خود کلیک نمایید.

در صورت تمایل می توانید ، اخبار ، مقالات ، محصولات و سوالات متداول اچ پی را از طریق لینک های ذیل پیگیری نمایید.