اشتراک گذاری

کارتریج hp

کارتریج hp ، در انواع و مدل های مختلف در بازار موجود می باشد. کارتریج اچ پی همچون سایر محصولات این کمپانی با کیفیت بوده و کاربران می توانند با خاطری آسوده آن را انتخاب کنند.

انواع کارتریج hp

انواع کارتریج hp به دو دسته ی کلی تقسیم می شود . این دو دسته عبارتند از کارتریج لیزری و کارتریج جوهری اصل اچ پی در این صفحه به معرفی برخی از مشخصات این دو کارتریج می پردازیم.کارتریج، مخزنی است برای نگه داری رنگ دستگاه پرینتر و دستگاه فتوکپی. کارتریج ها از اصلی ترین و مهم ترین مواد مصرفی ماشین های اداری به شمار می آیند که دلیل اهمیت آنها تأثیرشان در کیفیت چاپ و طول عمر پرینتر و فتوکپی می باشد.

کارتریج ها عمدتاً به دو دسته کارتریج پرینتر جوهرافشان(کارتریج جوهرافشان) و کارتریج پرینتر لیزری(کارتریج لیزری) تقسیم می شوند. کارتریج جوهر افشان همان طور که از نامش پیداست به عنوان مخزن رنگ چاپگر جوهر افشان(متشکل از سه رنگ آبی، قرمز و زرد و همچنین رنگ مشکی به منظور چاپ سیاه و سفید) مورد استفاده قرار می گیرد و شارژ کارتریج توسط جوهر شارژ انجام می شود. کارتریج لیزری نیز مخزن تونر پرینتر لیزری است که با تونر شارژ تغذیه می شود.

کارتریج جوهرافشان hp

کارتریج  جوهرافشان hp  که حاوی جوهر مورداستفاده‌ی پرینتر است.  این کارتریج‌ها دارای یک یا چند محفظه برای جوهر هستند. همچنین اتصالات الکترونیک به همراه یک تراشه‌ی الکترونیک برای ارتباط با پرینتر در این کارتریج‌ها تعبیه‌شده است. اکثر شرکت‌های تولیدکننده از سیستم‌های حرارتی در کارتریج‌های خود استفاده می‌کنند.  شارژ کارتریج hp در نمایندگی اچ پی توسط متخصصین و مهندسین این مرکز انجام می گردد.

در صورتی که امکان شارژ وجود نداشته باشد و یا کاربر مایل به تعویض کارتریج باشد. می توانید کارتریج مناسب را خریداری نمایید.  این کارتریج در پرینترهای سری Deskjet مدل‌های ۱۰۰۰، ۱۰۵۰، ۱۰۵۵، ۲۰۵۰، ۳۰۰۰ و ۳۰۵۰ و…. ساخت شرکت HP استفاده می‌شود.

تونر کارتریج لیزری hp

تمامی کارتریج های لیزری دارای ۲ بخش اصلی تونر و درام هستند. گاها این دو بخش در برخی از دستگاه ها در یک کارتریج و در برخی دیگر بصورت مجزا یعنی هر کدام در یک کارتریج مورد استفاده قرار میگیرند در مورد کارتریج های جوهرافشان نیز به همین صورت می باشد. کارتریج لیزری Laser toner که نام دیگر آن کارتریج تونر Toner cartridge است یکی از اجزای مصرفی پرینتر لیزری است که شامل پودر تونر می‌باشد. تونر به وسیلهٔ شارژ الکترواستاتیک درام و گداختن آن با غلتک بر روی کاغذ در مدت زمانی که پرینت در حال انجام است بر روی کاغذ چاپ می‌شود.

نمایندگی اچ پی و واحدهای تعمیرات اچ پی

نمایندگی اچ پی خدمات خود را در واحدهای مجزا به کاربران گرامی ارائه می نماید. جهت بهره مندی از خدمات ما و آشنایی هرچه بیشتر با کارگاه های تعمیرات اچ پی وارد صفحه ی مربوط به واحد مورد نظر شوید.