اشتراک گذاری
  • خانه
  • اخبار
  • اچ پی و لنوو ؛ پرفروش‌ترین برندهای لپ تاپ در سه ماهه دوم 2020

اچ پی و لنوو ؛ پرفروش‌ترین برندهای لپ تاپ در سه ماهه دوم 2020

براساس آمار و ارقامی که تاکنون از فروش لپ تاپ‌ها در سه ماهه دوم سال جاری به ثبت رسیده است، فروش لپ تاپ در این سه ماه افزایش یافته است و کمپانی‌های اچ پی و لنوو بازار فروش لپ تاپ‌ را در سه ماهه دوم 2020 در دست گرفته‌اند. به گونه‌ای که جزء پرفروش‌ترین برندهای لپ تاپ در سه ماهه دوم 2020 شناخته شده‌اند. با وجود اینکه گسترش ویروس کرونا در جهان موجب شده است که به فروش برخی محصولات به ویژه گوشی‌های هوشمند، ضربه بدی وارد شود اما فروش لپ تاپ‌ها افزایش پیدا کرده است.

پرفروش‌ترین برندهای لپ تاپ در سه ماهه دوم 2020

افزایش 27 درصدی فروش لپ تاپ در سه ماهه دوم 2020

اکثر کاربرانی که در سه ماهه دوم سال جاری تن به خرید لپ تاپ داده‌اند یا دانش‌آموز بوده‌اند یا دانشجو. چراکه شیوع بیماری کرونا موجب شده است که مدارس و دانشگاه‌ها، پروسه آموزش دروس به دانش‌آموزان و دانشجویان خود را مجازی کنند. از طرفی بسیاری از شرکت‌ها از نیروهای خود خواسته‌اند برای پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا در خانه به فعالیت‌های خود ادامه دهند. استفاده از آموزش‌های مجازی و کار در خانه نیاز به تجهیزاتی از جمله لپ تاپ دارد. به همین دلیل است که فروش لپ تاپ در سه ماهه دوم 2020 نسبت به قبل افزایش 27 درصدی داشته است. نکته جالب این است که دو شرکت لنوو و اچ پی، جزء پرفروش‌ترین برندهای لپ تاپ در سه ماهه دوم 2020 شناخته شده‌اند. یکی از تحلیلگران بازار لپ تاپ‌ها در این زمینه گفته است:

” یکی از نکات جالب در گزارش‌های ارائه‌شده از فروش لوازم جانبی کامپیوتر در سه‌ماهه‌ی دوم سال ۲۰۲۰ افزایش مجدد تقاضای مصرف‌کنندگان برای دستگاه‌هایی است که بتوانند از راه دور به تدریس و کار و حتی اجرای بازی‌های کامپیوتری بپردازند. به‌نظر می‌رسد اجرای بازی‌های ویدئویی از روش‌های مؤثر برای سپری‌کردن زمان در دوران قرنطینه است. ناگفته نماند بسیاری از دانش‌آموزان و دانشجویان کروم‌بوک خریده‌اند. “

فروش 24.8 درصدی اچ پی ؛ یکی از پرفروش‌ترین برندهای لپ تاپ در سه ماهه دوم 2020

سهم اچ پی از بازار فروش لپ تاپ در سه ماهه دوم سال 2020 برابر با 24.8 درصد و سهم لنوو از بازار فروش لپ تاپ در این سه ماهه برابر با 25 درصد است که کمی از سهم کمپانی اچ پی از این بازار بیشتر است. البته لنوو در مقایسه با همین بازه‌ی زمانی در سال گذشته توانست فروش خود را 17 درصد افزایش دهد درصورتی که اچ پی در مقایسه با همین بازه‌ی زمانی در سال گذشته توانست فروش خود را 42 درصد افزایش دهد. به گونه‌ای که لنوو موفق شده است 13.6 میلیون لپ تاپ را به کاربران بفروشد و اچ پی موفق شده است 13.4 میلیون دستگاه را به کاربران بفروشد.

در این میان جایگاه‌های سوم، چهارم و پنجم از لیست پرفروش‌ترین برندهای لپ تاپ در سه ماهه دوم 2020 به ترتیب به برندهای دل با فروش 8.4 میلیون و اپل با فروش 6.4 میلیون و ایسر با فروش 3.6 میلیون اختصاص پیدا کرده است. در کل در سه ماهه دوم سال جاری 54.2 میلیون لپ تاپ به فروش رسیده است.

کمپانی گوگل هم بیکار ننشسته است به گونه‌ای که ابزار و منابعی را دراختیار برنامه‌نویسان قرار داده است تا آن‌ها را برای توسعه اپلیکیشن‌های بیشتر که با دستگاه‌های مبتنی ‌بر Chrome OS با نمایشگرهای بزرگ سازگار باشند، تشویق کند.