اشتراک گذاری

تعمیر پنل مانیتور اچ پی

چرا تصویر پنل مانیتور تیره شده است؟ دلیل کند شدن تصویر مانیتور چیست؟ علت نمایش خطوط افقی بر روی تصویر مانیتور چیست؟ چرا تصاویر یا رنگ‌های مانیتور بهم ریخته است؟ دلیل نمایش نقاط نورانی بر روی مانیتور چیست؟ تمامی این پرسش‌ها از پرتکرارترین سوالاتی هستند که کاربران مانیتور اچ پی بارها از تعمیرکاران نمایندگی رسمی اچ پی، پرسیده‌اند. اگر شما هم با هر یک از این مشکلات در مانیتور خود مواجه شده‌اید، لازم است بدانید که مشکل از پنل مانیتور شماست به گونه‌ای که نیاز به تعمیر پنل مانیتور یا حتی تعویض آن است. اگر دوست دارید با عواملی که در خراب شدن پنل مانیتور نقش دارند و همچنین راه‌های جلوگیری از خرابی پنل مانیتور آشنا شوید، ادامه این مطلب را از دست ندهید.

تعمیر پنل مانیتور اچ پی

از کجا بفهمیم پنل مانیتور اچ پی خراب شده است؟

همانطور که اشاره کردیم خراب شدن پنل مانیتور اچ پی مشکلاتی نظیر کند شدن تصویر، تیره شدن تصویر، نمایش خطوط افقی بر روی تصویر، نمایش نقاط نورانی و همچنین بهم‌ ریختن تصاویر و رنگ‌های مانیتور را به دنبال دارد. بروز هر یک از این مشکلات در مانیتور نشان می‌دهد که وقت تعمیر پنل مانیتور یا حتی تعویض آن رسیده است. در ادامه تک تک نشانه‌های خراب شدن پنل مانیتور را بررسی خواهیم کرد.

کند شدن تصویر مانیتور

یکی از نشانه‌های خراب شدن پنل مانیتور، کند شدن تصاویر است. در این حالت تصاویر به صورت اسلوموشن نمایش داده می‌شوند. حتی امکان دارد هاله‌ای از تصویر قبلی با تصویر بعدی ادغام شده و نمایش داده شود. متاسفانه در این حالت امکان تعمیر پنل مانیتور وجود ندارد و باید به فکر تعویض آن بود. چراکه کند شدن تصاویر مانیتور نشان می‌دهد که پنل این دستگاه نمی‌تواند واکنش صحیحی به اطلاعاتی که به آن داده می‌شود، نشان دهد.

تیره شدن تصویر مانیتور

اگر بخشی از تصویر مانیتور شما یا کل آن تیره شده است و مانند قبل شفاف و نورانی نیست، مطمئن باشید که پنل مانیتور شما با مشکل مواجه شده است و به عیب‌یابی تخصصی نیاز دارد. متاسفانه در این حالت نیز امکان تعمیر پنل مانیتور وجود ندارد و باید آن را تعویض کرد. اگر شما هم با چنین مشکلی مواجه شده‌اید، می‌توانید با نمایندگی رسمی اچ پی تماس بگیرید.

نمایش نقاط نورانی بر روی مانیتور

نمایش نقاط نورانی بر روی مانیتور به این معناست که سوختگی یا خرابی پیکسل‌های مانیتور رخ داده است. در این حالت امکان تعمیر پنل مانیتور وجود ندارد و باید آن را به صورت کامل تعویض کرد.

نمایش خطوط افقی بر روی مانیتور

یکی دیگر از مشکلاتی که مستقیماً با خرابی پنل مانیتور ارتباط دارد، نمایش خطوط افقی بر روی مانیتور است. مهم‌ترین و اصلی‌ترین دلایلی که در بروز چنین مشکلی دست دارند، استفاده طولانی‌ مدت از مانیتور و همچنین استفاده از پنل بی‌کیفیت در مانیتور است. اگر این مشکل دست و پای مانیتور شما را هم بسته است باید بدانید که راهی جزء تعویض پنل آن وجود ندارد.

بهم ریختن تصاویر و رنگ‌های مانیتور

و اما آخرین عاملی که نشان می‌دهد پنل مانیتور با مشکل مواجه شده است، بهم ریختن تصاویر و رنگ‌های مانیتور است. اگر مانیتور شما هم با چنین مشکلی دست و پنجه نرم می‌کند باید آن را جهت عیب‌یابی به نمایندگی تعمیر پنل مانیتور اچ پی بسپارید. البته اکثر اوقات بروز چنین مشکلی در مانیتور نشان می‌دهد که باید پنل آن تعویض شود.

چه عواملی در خراب شدن پنل مانیتور نقش دارند و چگونه باید از خراب شدن آن جلوگیری کنیم؟

سه عامل مهم در خراب شدن پنل مانیتور نقش دارند که شامل: آبخوردگی، ضربه‌خوردگی و استفاده طولانی مدت از مانیتور می‌باشند. منظور از آبخوردگی مانیتور این نیست که یک لیوان آب بر روی آن بریزید. درواقع پنل مانیتور به کوچکترین میزان رطوبت نیز حساس است و دچار مشکل می‌شود.

اکثر اوقات تمیز کردن غیراصولی مانیتور موجب خراب شدن پنل آن می‌شود. به گونه‌ای که کاربران مایع تمیزکننده را به صورت مستقیم بر روی مانیتور اسپری می‌کنند و همین عامل موجب وارد شدن رطوبت به پنل مانیتور و آسیب‌دیدگی آن می‌شود. بهتر است به جای اسپری کردن مستقیم مایع تمیز‌کننده بر روی مانیتور، از یک دستمال مرطوب برای تمیز کردن مانیتور استفاده کنید و سپس با استفاده از یک دستمال خشک، مانیتور را کاملاً خشک کنید. از طرفی باید از وارد شدن ضربه به مانیتور جلوگیری کنید و پس از هر چند ساعت استفاده از مانیتور آن را خاموش کنید و کمی به آن استراحت بدهید.

آیا همیشه امکان تعمیر پنل مانیتور وجود دارد؟

همانطور که در این مطلب مشاهده کردید اکثر اوقات امکان تعمیر پنل مانیتور وجود ندارد و باید آن را تعویض کرد. اما جهت اطمینان از این مسئله که آیا امکان تعمیر پنل این دستگاه وجود دارد یا خیر؟ باید مانیتور اچ پی را جهت عیب‌یابی به متخصصان نمایندگی رسمی اچ پی بسپارید. تکنسین‌های این مرکز پنل مانیتور را مورد عیب‌یابی دقیق قرار می‌دهند و درصورت امکان آن را تعمیر می‌کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید