اشتراک گذاری

شارژ کارتریج جوهر افشان اچ پی

کاربران همیشگی کارتریج جوهر افشان اچ پی می‌دانند که این کارتریج، معمولاً دارای یک چیپست با شماره سریال منحصر به فرد است. مقدار جوهر موجود در یک کارتریج معمولاً توسط پرینترهای اچ پی اندازه‎گیری نمی‌شود، اما چیپست های موجود در کارتریج معمولاً تعداد صفحاتی که با استفاده از یک کارتریج چاپ شده است را محاسبه می‌کنند. همین موضوع سبب شده تا در صورت استفاده از یک کارتریج دوبار پر شده، امکان تنظیم مجدد آن وجود نداشته باشد. چرا که پرینتر سطوح قبلی جوهر را در حافظه‌ی خود ذخیره کرده است و نمی‎ تواند پر بودن کارتریج را تشخیص دهد. با این وجود راهکارهایی جهت شارژ کارتریج جوهر افشان اچ پی وجود دارد که در بخش‌های آتی به آنها پرداخته خواهد شد.

شارژ کارتریج جوهر افشان اچ پی

آموزش شارژ کارتریج جوهر افشان اچ پی

برای مدل HP 88/940:

برای شارژ کارتریج این مدل، ابتدا باید اطلاعات چیپست کارتریج خاموش شود. برای این کار از طریق ال سی دی پرینتر، به Setup-> Preference بروید. سپس به سمت پایین رفته و اطلاعات چیپست (chip info) را انتخاب نموده و آن را خاموش کنید. یک اشکال یا باگ شناخته شده در سخت افزارهای HP و برای بعضی از پرینترهای آن وجود دارد و آن این است که از حالت sleeping یا نمایش «printing» خارج نشده و هرگز چاپ نخواهند کرد.

برای رفع این باگ، درب کارتریج را باز و بسته کنید. روش پیشنهادی دیگر آن است که کارتریج جدیدی را در پرینتر قرار داده و مجدداً خارج کنید. ممکن است کاربران سیستم عامل لینوکس امکان این کار را نداشته باشند. در این شرایط می‌بایست بروزرسانی سیستم عامل براساس آخرین نسخه انجام شود و یا نرم افزار پرینتر لینوکس از سایت HP دانلود شود.

برای مدل HP 10, 11:

شارژ کارتریج جوهر افشان اچ پی در این مدلها می‌توان از طریق دو روش اقدام کرد. روش نخست آن است که یک کارتریج قابل شارژ خریداری نمایید. این کارتریج های قابل شارژ دارای چیپستی هستند که به صورت خودکار ریست می‌شود. (غیر OEM). یعنی به صورت خودکار تنظیم مجدد می شوند.

روش پیشنهادی دیگر برای شارژ کارتریج جوهر افشان اچ پی استفاده از یک ریست کننده چیپست است. برای پر کردن کارتریج اصلی خود می‎توانید دستورالعمل زیر را دنبال کرده و از ریست کننده برای تنظیم مجدد چیپست استفاده نمایید.

آموزش پر کردن کارتریج اصلی

برای شروع به شارژ کارتریج جوهر افشان اچ پی (کارتریج اصلی)، ابتدا از یک شی تیز نظیر چاقو استفاده کرده و برچسب‌های موجود روی درپوش کارتریج را جدا نمایید. سپس درپوش کارتریج را بردارید. با برداشتن درپوش کارتریج احتمالاً بتوانید سوراخ مخصوص پرکردن کارتریج و مجرای خروج جوهر را ببینید. این سوراخ، همانگونه که می‌بینید، توسط یک گلوله پلاستیکی بسته شده است. سوراخ مخصوص پر کردن را در وسط کارتریج قرار دهید.

این سوراخ توسط یک گلوله پلاستیکی مهر و موم شده است. با استفاده از یک دریل دستی، گلوله پلاستیکی را سوراخ کرده و آن را مانند یک چوب پنبه بیرون بکشید. پس از این کار، از سر یک سرنگ (بدون سوزن) استفاده کرده و آن را داخل سوراخ پرکننده قرار دهید. با استفاده از سرنگ، جوهر را تزریق نمایید. این کار را به آرامی انجام دهید. حجم جوهری که کارتریج های کاملا خالی را پر می ‎کند عبارت است از :940 XL Black: 40 ml، 940 XL Color: 20 ml، 940 Black: 20 ml و940  Color: 10 ml.

بستن سوراخ پرکننده کارتریج

پس از شارژ کارتریج جوهر افشان اچ پی، نوبت به بستن سوراخ پرکننده کارتریج می‌رسد. برای این کار می‌توان از پلاگین سیلیکون 4 میلی متری (SKU: AS-PLUG-4mm) و یا از یک تفنگ چسب گرم استفاده کرد. پس از مهر و موم کردن سوراخ، درپوش کارتریج را سر جای خود بگذارید. درصورت وجود هوای اضافی، می‌توانید ابتدا شیب 45 درجه به کارتریج بدهید و سپس با دقت یک سوزن را در مجرای خروج جوهر وارد نموده و هوای داخل آن را بیرون بکشید. با طی این مراحل شارژ کارتریج جوهر افشان اچ پی شما انجام شده است و شما می‌توانید از آن استفاده کنید.

نمایندگی پرینتر اچ پی

نمایندگی پرینتر اچ پی در راستای ارتقاء سطح کیفی خدمات ارائه شده در این مرکز تمامی دستگاه های پرینتر را مورد آنالیز و بررسی قرار داده و با تمرکز بر ساختار هریک از آنها، پیشرفته ترین و سازگارترین تجهیزات تعمیر را در اختیار کارشناسان خویش نهاده است. بهره مندی کارشناسان نمایندگی اچ پی از جدیدترین و پیشرفته ترین تجهیزات تعمیر سبب گشته است تا تعمیرات انجام شده به دست این کارشناسان بالاترین نتیجه و بازدهی را داشته باشند و کلیه عیوب و اختلالات ایجاد شده در دستگاه ها رفع گردند.

دارندگان پرینترهای اچ پی می توانند با مراجعه به این مرکز و حضور در پارت تخصصی تعمیرات پرینتر اچ پی سرویس های مورد نیاز خویش را دریافت نمایند. در صورتی که امکان حضور در تعمیرگاه نباشد، می توان از سیستم تعمیر در محل پرینتر اچ پی استفاده کرد. تعمیرات پرینتر اچ پی در این مرکز محدود به مدل خاصی از پرینتر نیست و تمامی مدلهای پرینتر اعم از جوهری، لیزری و … را دربر میگیرد.