اشتراک گذاری

تعمیر مادربرد آل این وان اچ پی

یکی از سرویس های ارائه شده در نمایندگی اچ پی، تعمیر مادربرد آل این وان اچ پی است. همانطور که می دانید، مادربرد اصلی ترین برد موجود در کامپیوتر است. مادربرد مجموعه ای از قطعات مختلف است که سایر بخش های مهم دستگاه از جمله کارت گرافیک آل این وان، رم، هارد، مانیتور، کارت صدا و غیره در ارتباط با آن قرار دارند. از نظر فنی، مادربرد متشکل از انواع IC ها است که توسط یک تخته مدار الکتریکی با یکدیگر در ارتباط هستند. مادربرد با کنترل مسیر ولتاژدهی قطعات، سبب فعال شدن آنها و راه اندازی سیستم می شود. مهمترین بخش های مادربرد را می توان چیپ های قرار گرفته بر روی آن دانست.

این چیپ ها شامل CPU و GPU، Nbridge و Sbridge هستند. علاوه بر اینها می توان قطعات دیگری نظیر تراشه های حافظه بایوس، تراشه رم ها و اسلات آنها، ورودی سوکت بلندگو، ورودی سوکت نمایشگر، ورودی سوکت تاچ پد، محل اتصال کابل پاور، icها و خازن ها و ic بایوس را از مهمترین قطعات مادربرد به شمار آورد. هر یک از این قطعات نقش خاصی را در آل این وان بر عهده دارند. بنابراین چنانچه هر یک از آنها دچار مشکل و نقص شود، دستگاه با اختلال مواجه شده و مادربرد نیاز به تعمیر پیدا می کند.

تعمیر مادربرد آل این وان اچ پی

چه مواردی تعمیر مادربرد آل این وان اچ پی را به همراه دارند؟

خرابی مادربرد با نشانه های متعددی همراه است. با مشاهده این موارد باید تمهیدات لازم برای رفع مشکل مادربرد انجام گیرد. از مهمترین نشانه های خرابی مادربرد، خاموش شدن دستگاه پس از روشن کردن آن است. زمانی که مادربرد ایراد داشته باشد، آل این وان روشن می شود اما پس از چند لحظه خاموش شده و یا ری استارت می شود. مورد دیگری که تعمیر مادربرد آل این وان اچ پی را به دنبال دارد، روشن شدن دستگاه اما تصویر نداشتن آن است. بوت نشدن سیستم نیز از دیگر نشانه های ایراد در مادربرد است. معمولاً در چنین مواقعی، چیپ های روی مادربرد دچار مشکل شده اند.

چگونگی تعمیر مادربرد آل این وان اچ پی

تعمیر مادربرد مستلزم وجود دو عامل مهم است. این دو عامل شامل شناخت کامل مادربرد و اجزای آن و برخورداری از تجهیزات پیشرفته است. مادربرد یک قطعه حساس است و در صورتی که چیپ های قرار گرفته بر روی آن به درستی تعمیر یا تعویض نشوند، در آینده مشکلات جبران ناپذیری به مادربرد وارد می شود. برای تعمیر مادربرد آل این وان اچ پی ، لازم است ابتدا این قطعه مورد عیب یابی قرار گیرد. عیب یابی دقیق، مشکل اصلی را شناسایی کرده و از این طریق مناسب ترین گزینه برای رفع مشکل آن به کار گرفته می شود.

تعمیر چیپ های مادربرد آل این وان اچ پی

تعمیر و تعویض چیپ های مادربرد، حساس ترین اقدام برای رفع مشکلات آن است. بسیاری از مشکلاتی که برای مادربرد ایجاد می شوند ناشی از خرابی چیپ های شمالی و جنوبی هستند. معمولاً در صورتی که چیپ ها معیوب شده باشند، تعمیر آنها فایده ای نداشته و بهتر است تعویض شوند. در تعمیر مادربرد آل این وان اچ پی برای تعویض چیپ ها، ابتدا آنها را از طریق دستگاه حرارت داده تا پایه ها به راحتی از مادربرد جدا شوند.

سپس سطح چیپ تمیز شده و اضافات پایه قبلی جمع می گردد. برای قرار دادن چیپ های نو، سطح چیپ با یک لایه نازک خمیر فلاکس پوشانده و پس از نصب شابلون در بالای چیپ، توپ قلع متناسب با چیپ و شابلون روی کل بخش های آن ریخته شده و پایه ها محکم می شوند. با این کار، مشکلات مادربرد نیز برطرف می گردد.

نمایندگی تعمیر آل این وان اچ پی

مشکلات آل این وان خود را به دست متخصصان باتجربه نمایندگی تعمیر آل این وان اچ پی بسپارید. این مرکز تخصصی ترین مرکز تعمیرات کامپیوتر در کشور بوده و از پیشرفته ترین تجهیزات تعمیر و ترمیم قطعات کامپیوتر بهره می برد. در راستای ارائه خدمات هر چه باکیفیت تر، نمایندگی اچ پی، اصول و استانداردهای کمپانی hp را در فرآیند تعمیر دستگاه ها به کار می گیرد. این موضوع سبب شده، مشتریان خدماتی مطلوب و رضایت بخش از این مرکز دریافت کنند.