اشتراک گذاری

تعمیر اسپیکر لپ تاپ اچ پی

یکی از خرابی‌های نه چندان شایع مشاهده شده در لپ تاپ های امروزی، خرابی مربوط به اسپیکر است. در صورت خرابی این بخش از دستگاه، لپ تاپ قادر به پخش صداهای مربوط به فیلم، موسیقی، برنامه های اجرا شده و … نخواهد بود. در این وضعیت کاربر ناچار است به تماشای تصاویر به نمایش درآمده بسنده کند و قید شنیدن صداهای مرتبط با رسانه‌های مذکور را برند.

در صورت خرابی اسپیکر، نیاز است تا هم بخش سخت افزاری و هم بخش نرم افزاری دستگاه بررسی گردد. بررسی های انجام شده به طور کلی دو نتیجه در پی خواهد داشت؛ یا آنکه اشکال پیش آمده با تنظیمات نرم افزاری مرتفع شده و تعمیر اسپیکر لپ تاپ اچ پی به پایان می‌رسد و یا آنکه رفع اشکالات پیش امده نیاز به تغییرات سخت افزاری دستگاه دارد که در اینصورت ممکن است نیاز به تعویض یک یا چند قطعه‌ی مربوط به این بخش باشد.

در بخش‌های آتی به هر دو مورد مذکور –یعنی تعمیرات سخت افزاری و نرم افزاری اسپیکر لپ تاپ اچ پی- خواهیم پرداخت. در صورت نیاز به سرویس‌های تخصصی مرتبط با تعمیر لپ تاپ اچ پی می‌توانید از طریق راه‌های ارتباطی درج شده در وبسایت با کارشناسان ما در نمایندگی اچ پی تماس گرفته و راهنمایی‌های لازم را کسب نمایید.

تعمیر اسپیکر لپ تاپ اچ پی

عیب یابی اسپیکر لپ تاپ اچ پی

اگر صدای شنیده شده از اسپیکر ها و هدفون غیر طبیعی باشد احتمالا نرم افزار مربوط به کارت صدا خراب شده است. برای رفع این عیب باید نرم افزار راه انداز کارت صدا را از نو نصب کنید. اگر با نصب نرم افزار راه انداز مشکل حل نشد بهتر است سیستم عامل قبلی را حذف نموده و آن را از نو نصب کنید. برخی دیگر از شایع ترین اشکالات نرم افزاری اسپیکر لپ تاپ اچ پی عبارتند از:

معیوب بودن کارت صدا

اگر نصب مجدد نرم افزار ها کمکی به حل مشکل نکرد، احتمالا کارت صدا خراب شده است. از آنجایی که کارت صدای اغلب لپ تاپ ها آنبرد است دو گزینه پیش رو خواهید داشت:

اگر لپ تاپ شما دارای شکاف آزاد Mini PCI باشد میتوانید یک کارت صدای مجزا برروی این شکاف نصب کنید. روش دیگر برای حل این مشکل آن است که از یک کارت صدای خارجی استفاده نمایید.

خش‌دار بودن صدای اسپیکر

در صورتی که از اسپیکرهای لپ تاپ صدایی خش دار و همراه با ترق ترق از خود تولید میکند و نصب مجدد نرم افزار راه انداز کارت صدا و سیستم عامل ویندوز نیز این مشکل را بر طرف نمی‌کند، احتمالاً علت وقوع این امر می‌تواند خرابی اسپیکری لپ تاپ باشد. بنابراین صدای لپ تاپ را با یک هدفون استریو تست کنید.

اگر یکی از دو گوشی دارای صدای طبیعی بود، برد صوتی سالم است و مشکل مربوط به یکی از اسپیکرها میباشد که باید آن را تعمیر و تعویض کرد. خدمات مرتبط با این اشکال با حضور در مرکز تعمیر و تعویض اسپیکر لپ تاپ اچ پی قابل دریافت است.

نمایندگی اچ پی

اگر علاوه بر اسپیکرها با مشکل ضبط صدا در لپ تاپ هم مواجه هستید، شاید بد نباشد، سیستم صوتی دستگاه را به طور کلی بررسی کنید تا ایراد کار چه نرم افزاری و چه سخت افزاری مشخص شود.

کار کردن یکی از اسپیکرهای لپ تاپ اچ پی و خرابی دیگری

اگر یکی از اسپیکرهای لپ تاپ کار نمیکند اما اسپیکری دیگر به خوبی کار میکند؛ در این مورد باید به بخش تنظیمات صدای لپ تاپ مراجعه کنیم. علت بروز این مشکل می‌توان آن باشد که تنظیمات صدای لپ تاپ به هم خورده است. بدین منظور به بخش تنظیمات رفته و بررسی کنید که هر دو اسپیکر وصل باشند و صدای یکی از اسپیکر ها قطع نباشد.

همچنین ممکن است زبانه توازن صدا به سمت یکی از اسپیکر ها متمایل شده و سبب قطع اسپیکری دیگر شده باشد. البته این امکان نیز وجود دارد که تنها یکی از اسپیکر ها خراب باشد. در اینصورت، در حالی که لپ تاپ در حال پخش یک فایل صوتی است، یک هدفون استریو به آن وصل کنید.

اگر صدا از هر دو گوشی هدفون دریافت شود مشخص میگردد که یکی از اسپیکرهای لپ تاپ خراب است و باید تعویض شود. شما کاربارن گرامی می توانید با مراجعه به مرکز تعمیر و تعویض اسپیکر لپ تاپ اچ پی تخصصی ترین تعمیرات مرتبط با این بخش را دریافت نمایید.

تعمیر اسپیکر لپ تاپ اچ پی

تعویض اسپیکر لپ تاپ اچ پی

توصیه می‌شود پیش از اقدام به تعویض اسپیکر لپ تاپ اچ پی، بخش نرم افزاری مرتبط با این بخش از دستگاه به دقت بررسی شود. برای این کار نخست درایور صدای سیستم را از سایت پشتیبانی لپ تاپ اچ پی پیدا و مجدداً نصب کنید. در صورتی که با نصب مجدد درایو اشکال پیش آمده در اسپیکر رفع نشد، بهتر است سیستم عامل قبلی را حذف و از نو نصب کنید.

سایر اختلالات نرم افزاری اسپیکر ممکن است مربوط به معیوب بودن کارت صدا و یا تنظیم نبودن صدای لپ تاپ باشد که با حضور در یک مرکز تعمیر و تعویض اسپیکر لپ تاپ اچ پی امکان رفع آنها وجود دارد. در صورت طی تمامی این موارد و دیگر مراحل درج شده در بخش فوق و تداوم اشکال پیش آمده در اسپیکر، احتمالاً رفع مشکل پیش آمده در لپ تاپ، تنها با تعویض اسپیکر مرتفع خواهد شد.

نمایندگی تعمیرات لپ تاپ

اگرچه خرابی‌های لپ تاپ می‌تواند دلایل متعددی داشته باشد لیکن تنها راه حل موجود جهت رفع همه‌ی آن‌ها، مراجعه به یک مرکز مجاز و استاندارد در حوزه تعمیرات لپ تاپ است. تعمیر لپ تاپ در صورتی که به دست کارشناسان این حیطه و با استفاده از تجهیزات تخصصی این کار انجام پذیرد می‌تواند کیفیت اولیه لپ تاپ معیوب را بازیابی کرده و مجدداً به کاربر، لذت کار با یک دستگاه نو و سالم را بچشاند.

نمایندگی تعمیرات لپ تاپ اچ پی یکی از پیشروترین و معتبرترین مراکز ارائه دهنده سرویس های نرم افزاری و سخت افزاری انواع لپ تاپ به متقاضیان است که تمامی خدمات ارائه شده در آن –جز مواردی معدود- مشمول گارانتی و ضمانت است. سرویس های ارائه شده در نمایندگی تعمیرات لپ تاپ منحصر به دستگاه یا اشکالی خاص نیست و کلیه برندهای لپ تاپ و مشکلات آنها را پشتیبانی می کند.