اشتراک گذاری

تعمیر هد هارد اچ پی

پیش از پرداختن به سرویس‌های تخصصی مرتبط با تعمیر هد هارد اچ پی و نکات مرتبط با این کار، بد نیست نگاهی به ساختار این قطعه از هارد و عملکرد آن داشته باشیم. هد هارد همانگونه که می‌دانید یکی از اصلی‌ترین و مهم‌ترین قطعات بکاررفته در تمامی هاردهاست که بر روی نوک بازوی موجود در هارد قرار می‌گیرد. بازویی که هد هارد بر روی آن قرار گرفته است با حرکاتی که دارد می‌تواند به هر نقطه از دیسک دسترسی داشته باشد.

بر روی نوک این بازو، دو عدد هد head قرار دارد که کار انها نوشتن و خواندن اطلاعات موجود در هارد است. طراحی این هاردها به گونه‌ای انجام شده است که هیچ‌گونه تماس فیزیکی با دیسک گردون هارد نداشته باشند. هدهای موجود در هارد حرکاتی مابین سر دیسک تا مرکز دارند و به واسطه‌ی این حرکات، کار خواندن و نوشتن اطلاعات را انجام می‌‌دهند. نکته آخر در این بخش آنکه اطلاعات هد از طریق سیم های بسیار باریکی به یک تقویت کننده و نهایتاً به پردازنده مرکزی دستگاه ارسال می‌شوند. تخصصی‌ترین سرویس‌های مرتبط با تعویض و تعمیر هد هارد اچ پی با حضور در نمایندگی اچ پی قابل دریافت است.

تعمیر هد هارد اچ پی

نشانه‌های خرابی هد هارد

در صورت وجود دستگاه PC3K تشخیص خرابی هد هارد راحت‌تر خواهد بود. باید توجه داشت که خرابی هد به دلایل مختلفی اتفاق می‌افتد که در این بین برخی از این دلایل رایج‌ و برخی نادرند. برای مثال یکی از مشکلاتی که سبب خرابی هد می‌گردد، بلند شدن هد و بالا آمدن آن است. بالا آمدن هد یکی از جدی‌ترین اشکالات پیش آمده در هارد است چرا که سبب خراشیدگی سطح پلتر و در نهایت آسیب جدی سطح دیسک می‌شود. این اشکال اگر چه به ندرت اتفاق می‌افتد اما در صورت اتفاق، دیسک را خراب کرده و اطلاعات آن را کاملاً غیر قابل بازیابی می‌سازد. مورد دیگری که آسیب هد را سبب می‌گردد، خرابی اجزاء خواندن و نوشتن هد است.

اگر چه هد هارد در صورت خرابی، سبب ایجاد نشانه‌هایی در هارد می‌گردد، با این وجود تشخیص دقیق و صحیح خرابی هد هارد کار چندان آسانی نیست. چنانکه در برخی شرایط حتی پس از مشاهده و بررسی داخل درایو نیز تشخیص خرابی هد امکان‌پذیر نیست. البته در صورتی که کارشناس تعمیرات هارد، برخوردار از تجهیزات خاص این حوزه و تجربه کافی باشد، تشخیص این خرابی برای او آسان‌تر خواهد بود. فراموش نکنید که تشخیص خرابی هد هارد کار نسبتاً دشواری است و علاوه بر نیاز به ابزار تخصصی نیاز به دانش و مهارت بالایی دارد. به همین دلیل است که تأکید می‌شود سرویس‌های تخصصی مرتبط با تعویض و تعمیر هد هارد اچ پی را صرفاً از مراکز تخصصی تعمیرات هارد نظیر نمایندگی اچ پی دریافت نمایید.

نشانه های خرابی هد هارد

تعمیر هد هارد اچ پی

برای تعویض و تعمیر هد هارد اچ پی در وهله نخست می‌بایست ابزار مورد نیاز تهیه گردد. این ابزار شامل یک ست پیچ گوشتی با انواع مختلف و تنظیمات متنوع است. علاوه بر این ابزار، تهیه پنس های صاف و منحنی، کلین روم جهت جراحی هارد، یک ذره بین و کاتر ظریف، یک چراغ کار مناسب با قابلیت تنظیم درجه روشنایی و زاویه بندی، یک منبع تغذیه مناسب کامپیوتر، مقداری الکل، دستکش، ماسک صورت و در نهایت کلاه سر نیز ضروری است. (چرا که شخص تعمیرکار نیز به خودی‌خود می‌تواند منبع بزرگی از آلودگی شامل مو، غبار، رطوبت و چربی اثر انگشت باشد).

شرط لازم برای تعویض هد تنها در اختیار داشتن این ابزار نیست. شرط اساسی دیگر برای انجام این کار، تجربه و مهارت در کار با انواع هارد است. علاوه بر این، برای تعویض هد، می‌بایست هارد مشابهی را در اختیار داشت. باید توجه داشت که تعویض و تعمیر هد هارد اچ پی یک کار تخصصی است و انجام آن به هیچ‌وجه به کاربران عادی پیشنهاد نمی‌شود. (در صورت داشتن تخصص و دانش این کار می‌توانید از فیلم‌های اموزشی مرتبط با تعویض و تعمیر هد هارد که در فضای اینترنت وجود دارد، استفاده نمایید). تخصصی‌ترین سرویس‌های مرتبط با بهسازی، ترمیم، ارتقا و تعویض قطعات هارد اچ پی با حضور در مرکز تعمیرات هارد اچ پی قابل دریافت است.

نمایندگی اچ پی در تهران

نمایندگی اچ پی در تهران ارائه دهنده تخصصی‌ترین سرویس های مرتبط با محصولات اچ پی نظیر تعمیر، بهسازی، ترمیم قطعات، فروش، شارژ کارتریج، تعمیر در محل محصولات اچ پی و …به متقاضیان است. تمامی خدمات مذکور به دست تیمی از زبده‌ترین کارشناسان و با استفاده از پیشرفته ترین تجهیزات، در یک فضای کاملاً حرفه‌ای به مراجعان ارائه می گردد.

خدمات تخصصی ارائه شده در نمایندگی اچ پی در تهران منحصر به دستگاهی خاص نیست و دارندگان کلیه دستگاه های این برند می توانند پس از حضور در نمایندگی مجاز اچ پی در تهران به پارت تعمیرات مرتبط با محصول خویش مراجعه کرده و تخصصی ترین سرویس های مورد نیاز را دریافت نمایند. نمایندگی hp در تهران با تجهیز کادر فنی خویش به پیشرفته ترین تجهیزات و امکانات روز دنیا، فضایی فراهم آورده که در آن امکان ارائه تمامی خدمات مورد نیاز کاربران، بر اساس ضوابط و استانداردهای جهانی کمپانی اچ پی فراهم گشته است.