اشتراک گذاری

تعمیر و تعویض ال سی دی لپ تاپ اچ پی

پیش از پرداختن به سرویس‌های تخصصی مرتبط با تعمیر ال سی دی لپ تاپ اچ پی بد نیست نگاهی به این بخش از دستگاه و ویژگی‌های آن داشته باشیم. صفحه نمایش ال سی دی لپ تاپ در قیاس با صفحه نمایش LED، مصرف انرژی بالاتری دارد. این موضوع سبب کاهش عمر باطری و افزایش زمان شارژ باطری در لپ تاپ هایی می‌گردد که صفحه نمایش آن‌ها LCD است.

در ارتباط با خرابی‌های ال سی دی لپ تاپ نیز بد نیست بدانید که این صفحه نمایش، گاه به صورت خودکار، تاریک می‌شود، به نحوی که تصویر با نور بسیار کمی در آن به نمایش در می‌آید. این شکل از خرابی عمدتاً به دلیل وجود اشکال در ال سی دی یا مدار های‌ولتاژ ال سی دی لپ تاپ اتفاق می‌افتد. مورد دیگری که سبب بروز این اشکال در تصویر می‌گردد، سوختن یا خرابی لامپ ال سی دی است. نکته دیگر آنکه وارد شدن فشار بیش از اندازه به ال سی دی لپ تاپ می‌تواند باعث بوجود آمدن خط روی ال سی دی شود. اگر خطوط یا لکه‌هایی روی ال سی دی یا ال ای دی لپ تاپ باشد که هنگام خاموش بودن لپ تاپ نیز قابل مشاهده هستند، به احتمال زیاد ال سی دی صفحه نمایش لپ تاپ شما آسیب دیده است.

تعویض ال سی دی لپ تاپ اچ پی

علائم خرابی صفحه نمایش لپ تاپ اچ پی

اگر لپ تاپ شما روشن می شود، اما هیچ گونه تصویری در ال سی دی نمایش داده نمی شود، احتمالا مدارهای ال سی دی معیوب شده اند. البته در این شرایط باید مطمئن شوید که ایراد از کارت گرافیک و مادربرد نیست. مشاهده نور کم رنگ یا هاله ای از تصویر در نمایشگر هم نشان دهنده آسیب دیدگی این قطعه است. گاهی هم  لپ تاپ روشن شده و تصویر نیز به نمایش در می آید، اما پس از مدتی ناگهان تصویر از بین رفته و صفحه نمایش سیاه می شود. در هریک از این موارد ممکن است نیاز به تعمیر و تعویض ال سی دی لپ تاپ اچ  پی باشد.

هزینه تعمیر و تعویض ال سی دی لپ تاپ اچ پی

برای برآورد هزینه تعمیر و تعویض ال سی دی لپ تاپ اچ پی و هر برند دیگری، باید به فاکتورهایی همچون مدل این قطعه و میزان آسیب دیدگی آن توجه کرد. درواقع با توجه به این که lcd یکی از گران ترین قطعات لپ تاپ بوده و قیمت نمونه اصلی آن نیز بالاست، تعویض نمایشگر لپ تاپ اچ پی، هزینه بالایی برای شما خواهد داشت.

البته تلاش تیم تعمیرات لپ تاپ اچ پی این است که ضمن تعمیر lcd از تعویض آن جلوگیری کنند. اما گاهی شدت آسیب دیدگی نمایشگر بالاست و راهی جز تعویض آن وجود ندارد. به هر ترتیب هزینه تعمیر و تعویض نمایشگر لپ تاپ hp پیش از انجام این کار به اطلاع شما می رسد؛ اما احتمال تغییر مبلغ اعلام شده در پایان عملیات وجود دارد.

تعمیر ال سی دی لپ تاپ اچ پی

خرابی‌های پیش آمده در ال سی دی لپ تاپ اچ پی ممکن است مربوط به بخش نرم افزاری (یعنی کیفیت تصاویر، پیکسل سوختگی، پرش تصویر، بالا و پایین شدن تصویر و … ) و یا بخش سخت افزاری (یعنی شکستگی صفحه نمایش، شکستگی قاب صفحه نمایش و …) باشند. خرابی ال سی دی لپ تاپ به هر دلیل که اتفاق بیفتد، بهترین راه جهت تعمیر آن، مراجعه به مراکز استاندارد و مجاز در حوزه تعمیر لپ تاپ است. نمایندگی لپ تاپ اچ پی، یکی از معدود مراکز فعال و پیشرو در حوزه تعمیر قطعات لپ تاپ اچ پی است که کلیه خدمات ارائه شده در آن مشمول گارانتی و ضمانت است.

در ارتباط با تعمیر ال سی دی لپ تاپ اچ پی ، کارشناسان ما در نمایندگی لپ تاپ ، پس از بررسی دقیق دستگاه و طی فرآیندهای عیب یابی، سطح خرابی پیش آمده در صفحه نمایش را مشخص کرده و بسته به میزان خرابی، اقدام به تعمیر و یا تعویض ال سی دی لپ تاپ می نمایند. در صورتی که خرابی پیش آمده در lcd لپ تاپ اندک بوده و امکان بهبود آن وجود داشته باشد، از تعویض آن صرف نظر شده و اقدامات مورد نیاز جهت تعمیر ال سی دی لپ تاپ اچ پی آغاز می گردد.

عیب یابی ال سی دی لپ تاپ اچ پی HP

عموماً تشخیص اینکه ال سی دی لپ تاپ اچ پی نیاز به تعویض کامل یا تعمیر جزیی دارد با استفاده از یک مانیتور خارجی صورت می گیرد. برای این کار می توان لپ تاپ را به یک مانیتور خارجی از طریق پورت VGA لپ تاپ متصل کرد. اگر لپ تاپ شروع به کار کرد و مانیتور وصل شده به آن روشن شد بدان معناست که مشکل تنها مربوط به صفحه نمایش است و بنابراین باید صفحه نمایش را با LCD جدید جایگزین کرد.

اگر صفحه نمایش لپ تاپ مشکی باقی ماند و یک تصویر کم‌نور در LCD لپتاپ مشاهده شد ممکن است اینورتر لپ تاپ خراب باشد که به آسانی قابل جایگزین است. اگر خطوط مواج در صفحه نمایش خارجی نشان داده می‌شود احتمالا مشکل مربوط به مادربرد ‌باشد. توجه داشته باشید که انجام این مراحل بهتر است توسط کارشناسان تعمیر ال سی دی لپ تاپ اچ پی انجام شود و کاربران عادی از انجام این روش‌ها خودداری نمایند.

آموزش تعویض ال سی دی لپ تاپ اچ پی

1.برداشتن قاب ال سی دی

1. برداشتن باطری و کشیدن آداپتور

2. بررسی دقیق صفحه نمایش جهت جداسازی قاب لپ تاپ (در برخی از لپ تاپ ها دو بالشتک در بالا قرار دارد که ال سی دی لپ تاپ را نگه می دارند. نیاز است که حفاظ پلاستیکی روی این لپ تاپ ها را خارج کرده و سپس پیچ زیر آنها باز شود.)

3. باز کردن پیچ و باز کردن شیار بین دو قاب ال سی دی به منظور تعمیر و تعویض ال سی دی لپ تاپ اچ پی:

توجه نمایید که خارج ساختن قاب لپ تاپ راه های متعدد دارد و شما کاربران گرامی می بایست این کار را پس از بررسی دقیق دستگاه انجام دهید. بهتر است پیش از هر چیز لپ تاپ خود را به درستی بررسی کرده و آموزش تعویض ال سی دی لپ تاپ خود را با مراجعه به سایت کمپانی سازنده لپ تاپ خویش دریافت نمایید.

برای مثال ممکن است لپ تاپ شما دارای پیچ صفحه نمایش نباشد و یا در حالتی دیگر قاب ال سی دی شما با ضربه ای کوچک بر روی آن باز شود یا اینکه با یک پیک کوچک به سادگی باز شود و نیاز به باز کردن پیچ نداشته باشد.

2.برداشتن پنل LCD شکسته از روی لپ تاپ

1. برداشتن تمامی پیچ های نگهدارنده لپ تاپ: این مرحله از تعمیر ال سی دی لپ تاپ اچ پی با برداشتن تمامی پیچ های نگهدارنده لپ تاپ آغاز می‌شود.

2. قطع کردن تمامی کابل هایی وصل شده از ال سی دی لپ تاپ به مادر برد: (نکته: اگر سال تولید لپ تاپ یا نوت بوک شما از ۲۰۱۰ است و دارای ال سی دی و بک لایت است بر روی برد لپ تاپ دو کابل وجود دارد لیکن ال سی دی لپ تاپ های تولیدی پس از ۲۰۱۰ دارای یک کابل است.)

در صورتی که قصد خرید یک ال سی دی جدید برای دستگاه خود را دارید در این زمان می‌توانید با مشاهده برچسب‌های کارخانه مدل کامل ال سی دی لپ تاپ خود را پیدا کنید و یک نمونه از آن خریداری کنید. همچنین می توانید از راهنمایی های کارشناسان ما در زمینه تعمیر و آموزش تعویض ال سی دی لپ تاپ اچ پی استفاده نمایید)

3.نصب ال سی دی جدید لپ تاپ اچ پی

  1. مرحله آخر در تعمیر ال سی دی لپ تاپ اچ پی ، نصب ال سی دی سالم است. برای این کار، لپ تاپ خریداری شده را باز نمایید و مطمئن شوید که با LCD قبلی لپ تاپ یکی است.
  2. در صورت همانندی دو ال سی دی، ال سی دی لپ تاپ شما آماده وصل است.
  3.  این مرحله از آموزش تعویض ال سی دی لپ تاپ اختصاص به ال سی دی جدید دارد. کابل تصویر را به ال سی دی جدید لپ تاپ وصل کنید و مطمئن شوید که LCD نو لپ تاپ در جای جدید خود کامل قرار گرفته است.

4.تست ال سی دی جدید و جاانداختن قاب

  1. جا انداختن کابل برق و باتری
  2.  تست LCD جدید لپ تاپ و اطمینان از صحت اتصال ال سی دی به دستگاه
  3.  جا زدن قاب دور ال سی دی لپ تاپ اچ پی و بستن پیچ های قاب ال سی دی
  4. آماده شدن دستگاه جهت شروع به کار
  5.  در صورت نیاز به راهنمایی و اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در مرکز تعمیر لپ تاپ اچ پی تماس بگیرید.

نمایندگی لپ تاپ اچ پی

نمایندگی لپ تاپ اچ پی با تخصیص واحدهای مجزا به هریک از خدمات مرتبط با این محصول، در تلاش است تا تخصصی ترین تعمیرات و سرویس های ضروری مورد نیاز را به کاربران لپ تاپ های اچ پی ارائه نمایند. تخصیص واحدهای مجزای تعمیراتی به هر یک از اشکالات مرتبط با این محصول سبب گشته تا در هر پارت، خدمات تخصصی مرتبط با یک سرویس به کاربران ارائه گردد و بدین ترتیب کیفیت خدمات مرتبط با آن ارتقاء یابد.

شما کاربران گرامی می توانید با حضور در نمایندگی لپ تاپ اچ پی و مراجعه به پارت مربوطه، تمامی سرویس ها و تعمیرات مورد نیاز، نظیر فروش لپ تاپ اچ پی، تعمیر لپ تاپ اچ پی، بازیابی اطلاعات لپ تاپ اچ پی و …. – را به همراه ضمانت و گارانتی خدمات دریافت نمایید.