اشتراک گذاری

تعمیر پاور مانیتور HP؛ با نشانه های خرابی پاور مانیتور آشنا شوید

چرا مانیتور اچ پی روشن نمی شود؟ دلیل خاموش شدن ناگهانی مانیتور HP چیست؟ دلیل پرش ناگهانی صفحه نمایش مانیتور اچ پی چیست؟ متاسفانه بروز هر یک از این مشکلات در مانیتور اچ پی نشان می دهند که پاور این دستگاه به دلیل بروز نوسان برق به مشکل خورده است و نیاز به عیب یابی و تعمیرات تخصصی دارد. اگر شما هم با هر یک از این مشکلات در مانیتور HP مواجه شده اید، ادامه این مطلب از نمایندگی اچ پی را از دست ندهید تا ضمن آشنایی بیشتر با نقش پاور در مانیتور با مرکز معتبری جهت تعمیر پاور مانیتور اچ پی نیز آشنا شوید.

تعمیر پاور مانیتور hp

نقش پاور در مانیتور چیست؟

قبل از اینکه به سراغ عواملی برویم که موجب خرابی و تعمیر پاور مانیتور اچ پی می شوند، لازم است شما را با نقش پاور در مانیتور آشنا کنیم. درواقع نقش پاور در مانیتور این است که ولتاژ AC برق 220 ولت شهری را دریافت کرده و به ولتاژ DC مورد نیاز قطعات مانیتور تبدیل کند.

به زبان ساده پاور مانیتور نقش تامین کننده جریان برق این دستگاه را بازی می کند؛ از آن جایی که قطعات مانیتور به جریان برق متناوب شهری نیازی ندارند و جریان برق مورد نیاز آن ها از نوع DC یعنی جریان مستقیم است، پاور بعد از اینکه جریان برق شهری را دریافت می کند آن را به جریان برق مورد نیاز مانیتور تبدیل کرده و با انتقال این جریان به قطعات مانیتور موجب روشن شدن مانیتور و کار کردن آن می شود. درنتیجه می توان گفت که روشن شدن مانیتور و کار کردن آن را مدیون پاور این دستگاه هستیم.

از کجا بفهمیم پاور مانیتور خراب شده است؟

خراب شدن پاور مانیتور اچ پی سه نشانه رایج دارد که شامل: پرش ناگهانی صفحه نمایش، خاموش شدن ناگهانی مانیتور و روشن نشدن آن می باشند. همانطور که اشاره کردیم پاور مانیتور وظیفه دارد تا جریان برق مورد نیاز مانیتور را تامین کند تا این دستگاه الکترونیکی مانند هر دستگاه دیگری بتواند روشن شود و کار کند. حالا فرض کنید که پاور مانیتور با اختلالی مواجه شود و نتواند جریان برق مورد نیاز مانیتور را تامین کند. مطمئنا بدیهی است که مانیتور در حین کار کردن ناگهان خاموش شده و دیگر روشن نمی شود.

البته گاهی اوقات که پاور مانیتور نیم سوز می شود، جریان برق مورد نیاز این دستگاه را به صورت نصفه نیمه تامین می کند و همین مسئله موجب می شود که هنگام تماشای تصویر در مانیتور با پرش ناگهانی آن مواجه شوید. درصورتی که با هر یک از این سه نشانه در مانیتور HP مواجه شدید بهتر است عیب یابی و تعمیر پاور مانیتور اچ پی را به نمایندگی مانیتور HP بسپارید.

برای رفع ایرادات مانیتور 🖥️ خود می توانید به واحد تعمیر مانیتور مجموعه ما مراجعه کنید.

چرا پاور مانیتور اچ پی خراب می شود؟

قاتل جان پاور مانیتور HP، نوسان برق است؛ چراکه پاور این دستگاه دائم با جریان برق شهری سر و کار دارد تا جریان برق مورد نیاز مانیتور را تامین کند. بنابراین بدیهی است که اگر جریان برق نوسان داشته باشد، پاور مانیتور آسیب ببیند و عملکرد آن مختل شود. حتی گاهی اوقات نوسان برق موجب سوختن پاور مانیتور می شود و کار از تعمیر پاور مانیتور اچ پی می گذرد اما چاره چیست؟ شما می توانید برای جلوگیری از بروز نوسان برق و آسیب دیدگی پاور مانیتور خود این دستگاه را به محافظ برق متصل کنید. محافظ برق از بروز نوسان برق در هر دستگاه الکترونیکی جلوگیری می کند. به همین دلیل همیشه توصیه می شود که لوازم الکترونیکی خود را به محافظ برق متصل کنید.

آیا امکان تعمیر پاور مانیتور اچ پی وجود دارد؟

مهم‌ترین سوالی که برای کاربران مانیتور اچ پی درصورت مواجه شدن با خرابی پاور این دستگاه به وجود می‌آید، این است که آیا امکان تعمیر پاور مانیتور اچ پی وجود دارد یا خیر؟ اگر مانیتور شما به مشکلات ناشی از معیوب شدن پاور دچار شده است، لازم است این دستگاه را به نمایندگی تعمیرات مانیتور اچ پی بسپارید تا ضمن عیب‌یابی آن تشخیص دهند که امکان تعمیر پاور مانیتور وجود دارد یا خیر؟ درصورتی که امکان تعمیرات پاور مانیتور اچ پی وجود داشته باشد آن را تعمیر کرده و در غیر این صورت این قطعه را تعویض نموده و مانیتور HP را مانند روز اول به شما تحویل می دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید