اشتراک گذاری

علت چشمک زدن چراغ پاور لپ تاپ اچ پی چیست؟

یکی از ویژگی های مشترک لپ تاپ ها فارغ از اینکه از چه برند یا مدلی هستند این است که کاربر را از آنچه که در سیستم در حال رخ دادن است، مطلع می سازند و برای انجام این کار از روش های متعددی استفاده می کنند که یکی از آن ها چشمک زدن چراغ ها یا LED های کوچکی است که روی لپ تاپ جا خوش کرده اند. همانطور که می دانید یکی از این چراغ ها یا LED های روی لپ تاپ، چراغی است که به شکل باتری طراحی شده است. اگر این LED در لپ تاپ شما چشمک بزند، به این معناست که یا باتری لپ تاپ شما دچار مشکل شده است یا شارژر آن. در ادامه شما را با روش هایی برای رفع مشکل چشمک زدن چراغ پاور لپ تاپ اچ پی آشنا خواهیم کرد.

چشمک زدن چراغ پاور لپ تاپ اچ پی

تعمیر لپ تاپ اچ پی ، خدمات پذیرش در محل و پاسخگویی 24 ساعته 1662

دلیل چشمک زدن چراغ پاور لپ تاپ HP

قبل از اینکه به سراغ بررسی بیشتر دلیل چشمک زدن چراغ پاور لپ تاپ اچ پی برویم، لازم است که شما را با کاربرد چراغ پاور لپ تاپ آشنا کنیم. همانطور که می دانید، مهم ترین ویژگی لپ تاپ نسبت به کامپیوتر این است که می توانیم این سیستم را همه جا با خودمان ببریم؛ اما این قابلیت لپ تاپ وابسته به استفاده از باتری در این سیستم است. یک تراشه کوچک در باتری لپ تاپ قرار داده شده است که می تواند با لپ تاپ ارتباط برقرار کرده و وضعیت کلی خود را به همراه سطح شارژ، اتصال شارژر و اطلاعات دیگر را به لپ تاپ اطلاع دهد.

در نهایت لپ تاپ اطلاعاتی که از این تراشه دریافت کرده است را تحلیل کرده و نتیجه آن را در آیکون باتری که در تسکبار ویندوز قرار دارد یا با استفاده از چراغ پاور که به شکل باتری است به شما اطلاع می دهد.

بنابراین زمانی که چراغ پاور لپ تاپ چشمک می زند، به این معناست که لپ تاپ اطلاعاتی را درمورد وضعیت باتری این دستگاه از تراشه کوچکی که درون آن قرار دارد، دریافت کرده است. اگر سطح شارژ باتری لپ تاپ شما بالا باشد و باز هم با مشکل چشمک زدن چراغ پاور لپ تاپ مواجه شوید، به این معناست که یا باتری سیستم شما به مشکل خورده است یا شارژر آن مشکل دارد.

خدمات تخصصی نمایندگی اچ پی: تعویض باتری لپ تاپ

رفع مشکل چشمک زدن چراغ پاور لپ تاپ اچ پی

برای رفع مشکل چشمک زدن چراغ پاور لپ تاپ اچ پی، ابتدا این دستگاه را خاموش کرده و آن را از آداپتورش جدا کنید. سپس باتری لپ تاپ را از آن خارج کنید. حالا کلید پاور لپ تاپ را برای 30 ثانیه نگه دارید. درنهایت باتری را درون لپ تاپ قرار داده و آن را روشن کنید. اگر باز هم چراغ پاور لپ تاپ شما شروع به چشمک زدن کرد روش هایی که در ادامه به آن ها اشاره کردیم را انجام دهید.

1. شارژر لپ تاپ را بررسی کنید

امکان دارد چشمک زدن چراغ پاور لپ تاپ اچ پی به دلیل خراب بودن شارژر آن باشد؛ به همین دلیل توصیه می شود که پروسه شارژ کردن این دستگاه را با شارژر دیگری تست کنید. اگر زمانی که شارژر دیگری را به لپ تاپ خود متصل می کنید، چشمک زدن ال ای دی پاور لپ تاپ متوقف می شود، به این معناست که آداپتور لپ تاپ شما دچار مشکل شده است و نیاز به تعویض دارد.

2. باتری لپ تاپ را تعویض کنید

اگر با تعویض شارژر لپ تاپ مشکل چشمک زدن چراغ پاور آن برطرف نشد، شاید مشکل از باتری سیستم شما باشد. اگر قبل از مواجه شدن با چنین مشکلی شاهد زود خالی شدن شارژ باتری لپ تاپ خود بوده اید، باید بدانید که عمر باتری لپ تاپ شما به پایان رسیده است و دلیل چشمک زدن چراغ پاور لپ تاپ نیز خرابی باتری سیستم است؛ در این صورت بهترین کار تعویض باتری لپ تاپ است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید