اشتراک گذاری

نحوه تمیز کردن پرینتر لیزری اچ پی چگونه است؟

یکی از تکنیک های فوق العاده ای که به افزایش عمر پرینتر و قطعات این دستگاه کمک ویژه ای می کند، تمیز کردن پرینتر و قطعات آن از هر گونه تونر و گرد و غبار است. دقیقا به همین دلیل است که سرویس کردن پرینتر اهمیت بسزایی دارد و همیشه تکنسین ها پیشنهاد می کنند، پرینتر خود را در بازه های زمانی منظم سرویس کنید. اگر دوست دارید خودتان سرویس پرینترتان را انجام دهید و آن را تمیز کنید اما نمی دانید دقیقا چطور باید این کار را انجام دهید، ادامه این مطلب درمورد سرویس دوره ای و تعمیر پرینتر را از دست ندهید. چراکه قرار است شما را با پروسه تمیز کردن پرینتر لیزری اچ پی آشنا کنیم.

تمیز کردن پرینتر لیزری اچ پی

مراحل تمیز کردن پرینتر لیزری اچ پی

قبل از اینکه نحوه تمیز کردن پرینتر لیزری اچ پی را به شما آموزش دهیم لازم است این نکته را یادآور شویم که اگر احساس می کنید برای تمیز کردن پرینتر نسبت به قطعات و اجزا داخلی آن نا آشنا هستید بهتر است از تکنسین های نمایندگی پرینتر اچ پی کمک بگیرید؛ اما درصورتی که با قطعات و اجزا پرینتر آشنا هستید مراحلی که در ادامه به آن ها اشاره کرده ایم را دنبال کنید تا با نحوه تمیز کردن پرینتر آشنا شوید.

علاوه بر این اجزا یونیت درام تونر که توسط یک پوشش پلاستیکی به نام هوپر تونر پوشیده شده اند و داخل کارتریج قرار دارند، بسیار حساس هستند تا جایی که اگر آن ها را با انگشتتان لمس کنید، دچار خرابی می شوند و متاسفانه راهی جز تعویض آن ها وجود نخواهد داشت. با این وجود هنگام تمیز کردن پرینتر خیلی دقت کنید که به اجزا یونیت درام این دستگاه آسیبی وارد نکنید.

  1. نکات ایمنی را قبل از تمیر کردن پرینتر رعایت کنید

اولین کاری که باید برای تمیز کردن پرینتر لیزری اچ پی انجام دهید این است که نکات ایمنی را رعایت کنید. مهم ترین نکات ایمنی این است که اول از همه پرینتر لیزری را خاموش کرده و سیم آن را از پریز برق جدا کنید. سپس منتظر بمانید تا پرینتر شما سرد شود.

  1. تونر اضافی را از روی کارتریج پاک کنید

بعد از این که پرینتر خنک شد براساس نحوه باز کردن پرینتر که در دفترچه راهنمای دستگاه به خوبی به آن اشاره شده است، پنل پشتی یا جلویی پرینتر را باز کنید و کارتریج تونر را بردارید. سپس با استفاده از یک تکه پارچه بدون پرز و کاملا خشک، تونر اضافی را از کارتریج پاک کنید.

تمیز کردن چاپگر لیزری hp
  1. قسمت های داخلی دستگاه را تمیز کنید

با استفاده از یک تکه پارچه خشک و بدون پرز هر گونه تونر اضافی در داخل دستگاه را از روی سطوح داخلی آن پاک کنید. تونر احتمالا در اطراف محفظه کارتریج، و همچنین در اجزای دیگری که ممکن است دسترسی به آن مشکل باشد، جمع شده است. هنگام تمیز کردن قسمتهای داخلی دستگاه، سعی کنید نهایت دقت را به خرج دهید؛ زیرا بعضی از اجزای آن شکننده و آسیب پذیر هستند.

این مقاله را از دست ندهید: اندازه گیری مقدار تونر کارتریج

  1. تمامی کابل ها و سیم ها را تمیز کنید

در این مرحله از تمیز کردن پرینتر لیزری اچ پی نوبت به تمیز کردن کابل ها و سیم ها است که بهتر است برای انجام این کار از یک تکه پنبه که به الکل ایزوپروپیل آغشته شده باشد استفاده کنید و به آرامی این قسمت ها را با الکل پاک کنید. در این مرحله نیز نهایت دقت را به خرج دهید تا به هیچ یک از قطعات پرینتر آسیب وارد نکنید.

  1. همه چیز را به حالت اول برگردانید

حالا وقت آن است که دوباره کارتریج تونر را سر جای خود قرار دهید و دستگاه را ببندید. علاوه بر این بهتر است جهت اطمینان از اینکه همه چیز به درستی کار می کند، یک برگه را به صورت امتحانی پرینت بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید