اشتراک گذاری

کاهش شدید تولید لپ تاپ با شیوع ویروس کرونا

متاسفانه گزارش های منتشر شده در رسانه های مجازی دلالت بر کاهش شدید تولید لپ تاپ با شیوع ویروس کرونا دارد. به نظر می رسد شیوع ویروس کشنده ی کرونا علاوه بر به وجود آوردن نگرانی های فراوان و لغو سفرها، تاثیرات مخرب دیگری نیز برای تهیه ی تولیدات کشور چین داشته است. محققان جهت از پا درآوردن این ویروس مرموز تدبیرهای زیادی داشته اند،  اما همچنان موفق به شناسایی سلاحی واحد برای مبارزه با کرونا نشده اند.

این امر بر روند تولید لپ تاپ نیز به شدت تاثیرگذار بوده است. گستردگی ویروس کرونا در چین این صنعت را به شدت تحت تاثیر قرار داده و احتمالا طی سه ماهه جاری عرضه ی لپ تاپ چیزی حدود 40 درصد افت خواهد کرد. این در حالیست که پیش‌بینی‌های قبلی حاکی از آن بود که ویروس کرونا ۱۷ درصد از تولید و عرضه لپ تاپ در چین را نشانه خواهد گرفت، اما هم اکنون تبعات منفی آن بسیار بیشتر از تخمین‌های پیشین شده است.

کاهش شدید تولید لپ تاپ با شیوع ویروس کرونا

مبارزه با کاهش شدید تولید لپ تاپ توسط شیوع ویروس کرونا

به تازگی شرکت کوانتا (Quanta) که مسئول تولید لپ‌تاپ‌های مک بوک ایر و مک بوک پرو اپل می باشد، اعلام کرده است که برای جبران کاهش تولید لپ تاپ با شیوع ویروس کرونا، تصمیمات عملیاتی خاصی را اخذ نموده است. به عنوان مثال گفته شده که قرار است خط تولید و مونتاژ لپ تاپ های اپل از چین به تایوان انتقال پیدا کند. به عقیده ی منتقدان، این اقدام چندان تاثیرگذار نخواهد بود. چراکه به زودی موجودی قطعات ساخت چین به پایان می رسد. بنابراین اگر دولت پکن مجوز بازگشایی کارخانه های تولید قطعه را صادر نکند، بازار لپ تاپ به شدت با کمبود موجودی مواجه خواهد شد.

به طور کلی حدود ۹۰ درصد از کل نوت بوک های دنیا در چین تولید می شود. هر نوع چالشی در این بازار روی کل دنیا تاثیر خواهد گذاشت. بر اساس اطلاعات وب سایت Digitimes Research عرضه ی جهانی لپ تاپ در سه ماهه اول سال 2020 میلادی شاهد افت ۲۹ تا ۳۶ درصدی خواهد بود که به مراتب از پیش بینی های اولیه، شدیدتر است.

پیش از این نیز اعلام شد که بسیاری از کارخانه های تولید پنل های LCD در چین به دلیل شیوع ویروس کرونا تعطیل شده اند. افزایش قیمت پنل های LCD با پیدایش ویروس کرونا هم اکنون با تفاوت قیمت یک تا دو دلاری شکل گرفته است و در برخی موارد به 5 دلار کشیده می شود. ممکن است این مقدار چشم گیر به نظر نرسد، اما باید این نکته را در نظر گرفت که کارخانه ها در هر مرحله از تولید، مبلغی را به عنوان حاشیه ی سود در نظر می گیرند و این امر می تواند به افزایش روز به روزی قیمت های فروش بیانجامد.

نمایندگی لپ تاپ اچ پی

نمایندگی لپ تاپ اچ پی همواره آماده ی خدمت رسانی در راستای فروش و تعمیر انواع لپ تاپ های باکیفیت برند مطرح اچ پی است. خاطرنشان می نماییم که کلیه ی عیوب سخت افزاری و نرم افزاری لپ تاپ های hp در واحد تعمیرات نمایندگی لپ تاپ اچ پی قابل رفع می باشد. این مرکز ضمن به کارگیری دانش کارشناسان مجرب IT و استفاده از تجهیزات کاری مدرن به فعالیت پرداخته و سیستمی بی نقص را به ارمغان می آورد. ارائه ی گارانتی و ضمانت نامه های معتبر کتبی نیز از ویژگی های بارز نمایندگی رسمی لپ تاپ اچ پی است که جهت کسب اعتماد متقاضیان گرامی عرضه می گردد.