اشتراک گذاری

آیا هارد اکسترنال قابل تعمیر است؟

اگر سوأل شما نیز این است که آیا هارد اکسترنال قابل تعمیر است؟ یا نه، پیشنهاد می کنیم این مطلب را از دست ندهید. در این مقاله به بررسی تعمیر هارد اکسترنال و اینکه در چه شرایطی امکان تعمیر آن وجود دارد می پردازیم. هاردهای اکسترنال برخلاف هاردهای اینترنال، در بیرون از دستگاه قرار گرفته و از طریق کابل یو اس بی و یا از طریق فناوری بی سیم به لپ تاپ، کامپیوتر و یا وسایل دیگر متصل می شوند. این نوع هاردها قابل حمل بوده و می توان در آنها حجم زیادی از داده ها را ذخیره کرد.

امروزه هاردهای اکسترنال در ظرفیت های بالا ارائه می شوند. اچ پی یکی از شرکت هایی است که هاردهای متنوعی را روانه بازار کرده است. شما می توانید این دستگاه ها را در ظرفیت های 1، 2 و 3 ترابایتی تهیه کنید. با این حال، این نوع هاردها نیز همانند هاردهای اینترنال، گاهی با مشکل مواجه شده و عملکرد مناسبی از خود نشان نمی دهند. کاربران ممکن است فایل های زیادی را در دستگاه خود ذخیره کرده باشند اما با خرابی هارد، دیگر به آنها دسترسی نخواهند داشت. در این شرایط مسئله تعمیر شدن هارد مطرح می شود. قطعاً با مواجه شدن با این مشکل، به دنبال راهی برای تعمیر هارد خود خواهید بود. در ادامه نحوه تعمیر هارد اکسترنال را در شرایط مختلف بررسی می کنیم.

تعمیر هارد اکسترنال اچ پی

تعمیر هارد اکسترنال اچ پی یا دیگر مدل های هارد، در دو بخش نرم افزاری و سخت افزاری انجام می شود. استفاده از هریک از این روش ها به نوع آسیب دیدگی هارد و مشکل به وجود آمده در آن بستگی دارد. چیزی که برای کاربران خوشایند خواهد بود این است که در بسیاری از مواقع امکان تعمیر هارد اکسترنال وجود دارد.

در حالت معمولی آسیب هایی که به هارد وارد می شود، اغلب از طریق نرم افزاری و در برخی موارد از طریق تعمیرات سخت افزاری برطرف می شوند. این نوع خرابی های هارد، در اصطلاح آسیب های منطقی هستند و قابل رفع می باشند. اما اگر هارد صدمات فیزیکی عمیق دیده باشد امکان تعمیر آن وجود ندارد. بدسکتورهای ناشی از ضربه خوردن هارد، شکستگی برد هارد اچ پی، سوختن هارد و مواردی از این دست، مشکلاتی هستند که امکان تعمیر هارد در آنها وجود ندارد.

تعمیر برد هارد اکسترنال اچ پی

هارد دیسک اکسترنال دارای یک برد است که ممکن است بر اثر نوسان برق دچار مشکل شده و از کار بیفتد. در این شرایط امکان اتصال هارد به دیگر دستگاه ها وجود نداشته و هیچ اطلاعاتی را نه می توان ذخیره کرد و نه از روی هارد دیسک لود کرد. در صورت خرابی برد، امکان تعمیر هارد اکسترنال وجود دارد. در اغلب مواقع مشکل برد با تعمیر آن برطرف می شود و در برخی مواقع نیز که امکان تعمیر وجود ندارد، می توان از طریق تعویض برد، مشکل هارد را مرتفع نمود.

رفع بدسکتوری هارد اکسترنال اچ پی

بد سکتوری هارد می تواند ریشه نرم افزاری و سخت افزاری داشته باشد. در حالت اول امکان تعمیر هارد اکسترنال وجود دارد. در اینجا با استفاده از دستگاه های پیشرفته و همچنین به کارگیری نرم افزارهای قدرتمند، بدسکتوری هارد به طور کامل برطرف می گردد. اما در شرایطی که بدسکتوری ناشی از صدمات فیزیکی و آسیب به سخت افزار دستگاه باشد، قابل تعمیر نیست. بد سکتور شدن به مشکلی اشاره دارد که در آن سکتورهای ذخیره سازی و خواندن اطلاعات هارد دچار آسیب می شوند و کاربر نمی تواند اطلاعاتی را در آن قسمت ذخیره کرده و یا به موقعیت دیگری انتقال دهد.

تعمیر هارد اکسترنال اچ پی با اصلاح فریمور هارد

یکی از روش های تعمیر هارد، اصلاح فریمور است. فریمور همان ساختار کلی هارد است که در زمان ساخت هارد از طریق شرکت سازنده روی آن قرار گرفته است. این بخش از هارد ممکن است دچار خرابی شده و محدودیت هایی در استفاده از هارد ایجاد کند. اصلاح فریمور یک امر کاملاً تخصصی است و باید توسط تکنسین های فنی انجام شود. در صورت عدم آشنایی به این کار و استفاده از نرم افزارهای نامعتبر، ممکن است فریمور هارد آسیب دائمی ببیند و امکان تعمیر هارد اکسترنال را برای همیشه منتفی کنید.

نمایندگی هارد اچ پی

نمایندگی اچ پی در ایران خدمات فروش و تعمیر هاردهای اکسترنال و اینترنال اچ پی را به کاربران ارائه می کند. در صورت بروز مشکلاتی همچون شناسایی نشدن هارد، هنگ کردن هارد، سوختن برد، عدم بوت شدن هارد، صدا دادن هارد و مواردی از این دست، می توانید به مراجعه به این نمایندگی از خدمات تخصصی آن استفاده کرده و مشکل دستگاه را برطرف نمایید. علاوه براین، جهت خرید هارد اچ پی می توانید به بخش فروشگاهی این مرکز مراجعه کنید و از ده ها نمونه هارد اچ پی دیدن کرده و نسبت به خرید مدل مورد نظر اقدام نمایید.