اشتراک گذاری

چرا فکس ارسال نمی شود؟

ارسال نشدن فکس، یا به اختلالات خط تلفن و اینترنت مربوط است و یا نشان می دهد که خود دستگاه آسیب دیده و قطعات آن به درستی کار نمی کنند. اگر فکس ارسال نشود، عملا نمی توانید با این دستگاه کاری انجام دهید. در ادامه این مقاله، دلایل عدم ارسال فکس را بررسی کرده و روش هایی را برای برطرف کردن این مشکل به شما معرفی می کنیم. شما می توانید برای دریافت مشاوره رایگان و راهنمایی تخصصی در مورد ارسال نشدن فکس با کارشناسان تعمیر فکس در نمایندگی اچ پی مرکز سخت افزار ایران تماس بگیرید.

چرا فکس ارسال نمی شود

دلایل ارسال نشدن فکس

یکی از دلایل اصلی عدم ارسال فکس، قطع شدن تلفن یا وجود اختلال در آن است. اگر خط تلفن قطع شده و یا اختلال داشته باشد، نمی توانید فکس های مورد نظرتان را به مقصد بفرستید. یکی دیگر از عواملی که مانع از ارسال شدن فکس می شود، قطع شدن کابل ها و اتصالات است. همچنین اگر ارتباط بین مودم و دستگاه فکس قطع شود، ممکن است فکس ها در راه گیر کرده و به مقصد نرسند. در نهایت اگر قطعات دستگاه آسیب دیده باشند، فکس به درستی کار نکردن و ممکن است نتواند اسناد را ارسال کند.

راهکارهای رفع مشکل ارسال نشدن فکس

تعمیر یا تعویض اتصالات فکس

برای حل مشکل ارسال نشدن فکس، بد نیست که پیش از هر کاری، اتصالات را بررسی کرده و در صورت نیاز آنها را تعمیر یا تعویض نمایید. اگر کابل ها پوسیده یا پاره شده باشند، ارتباط قطع شده و در نتیجه فکس ها ارسال نمی شوند. البته این احتمال نیز وجود دارد که کابل های فکس به درستی در جای خود قرار نگرفته باشند. چک کردن کابل ها شما را از تمامی این احتمالا مطمئن می کند تا با اصلاح اتصالات یا تعمیر و تعویض آنها در صورت نیاز، مشکل را برطرف کنید

بررسی و رفع مشکلات خط تلفن

گاهی باید برای از بین بردن مشکل ارسال نشدن فکس، خط تلفن را بررسی کرده و مشکلات آن را برطرف نمایید. اگر ارتباط مودم ‌ها با خط تلفن قطع شده باشد، پیغام No Dial Tone در کنسول فکس بخش Outbox در زیر ستون Extended Status نمایش داده می شود. برای حل مشکل باید مودم مورد نظر را از زیر ستون Device پیدا کرده و وصل بودن خط تلفن به درگاه لاین مودم را به‌ طور فیزیکی بررسی کنید. اگر مشکلی وجود داشت، آن را برطرف کنید تا فکس ارسال شود.

بیشتر بخوانید: مفهوم چراغ های چشمک زن پرینترهای اچ پی

دلایل ارسال نشدن فکس

چک کردن مودم

گاهی ارسال نشدن فکس، ناشی از قطع شدن ارتباط این دستگاه با مودم است. این خطا غالباً با صدرو پیغام  fatal error توسط دستگاه فکس همراه است. بد نیست که مودم را قطع کرده و مجددا آن را وصل نمایید. روش دیگر این است که سرور فکس را ریست کنید. همچنین Disable/Enable مودم از Device Manager هم می تواند تاثیرگذار باشد.

نام مودم در زیر ستون Device در Outbox  است. در صورت موجود نبودن ستون Device از منوی view گزینه Add/Remove Columns را بزنید. سپس در پنجره ای که باز می شود، Device را به ستون سمت راست Displayed Columns  انتقال دهید.

چک کردن مودم

خاموش و روشن کردن دستگاه فکس

یک راهکار بسیار ساده و ابتدایی برای حل مشکل ارسال نشدن فکس، این است که دستگاه را خاموش و روشن کنید. در برخی از موارد هیچ ایراد خاصی وجود ندارد و فکس تنها به دلیل گیر کردن دستگاه یا وجود ناهماهنگی ارسال نمی شود. در این صورت اگر دستگاه فکس را خاموش و روشن کنید، مشکل حل شده و می توانید فکس های مورد نظرتان را به مقصد بفرستید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید