اشتراک گذاری

رفع مشکل عدم شناسایی هارد اکسترنال و اینترنال

عدم شناسایی هارد در لپ تاپ یا کامپیوتر، چه در هاردهای اینترنال و چه اکسترنال، دلایل مشخصی دارد که با توجه به آنها می توان مشکل را حل کرد. معمولا وقتی سیستم هارد را شناسایی نمی کند، یا آسیب دیدگی سخت افزاری در هارد یا رایانه وجود دارد و یا هریک از این دستگاه ها، دارای ناهماهنگی یا ایراد نرم افزاری هستند. شناسایی نشدن هارد در سیستم، گاهی به سادگی برطرف می شود و حتی نیاز به اقدام تعمیراتی خاصی هم نیست.

اما در برخی موارد، عدم شناسایی هارد ناشی از یک مشکل ریشه ای و مهم است و باید به صورت تخصصی، بررسی و برطرف شود. در ادامه این مطلب، دلایل عدم شناسایی هارد اکسترنال و اینترنال را بررسی کرده و روش هایی برای حل این مشکل را به شما آموزش می دهیم. بهتر است در این شرایط با نمایندگی اچ پی مرکز سخت افزار ایران تماس بگیرید تا کارشناسان تعمیر هارد اچ پی، به شما مشاوره رایگان و خدمات تخصصی تر را ارائه دهند.

شناسایی نشدن هارد اکسترنال و اینترنال

دلایل عدم شناسایی هارد در لپ تاپ و کامپیوتر

به طور کلی عوامل متعددی در شناسایی نشدن هاردهای اکسترنال و اینترنال تاثیرگذار هستند. به عنوان مثال اگر هارد آسیب فیزیکی دیده باشد (شکستن قطعات و …) در سیستم شناسایی نمی شود. همچنین اگر قطعاتی مثل هد و پلاتر و … سوخته و یا از کار افتاده باشند، نباید انتظار داشته باشید که هارد در لپ تاپ یا کامپیوتر شما شناسایی شود.

خرابی سیستم عامل هارد، مسئله دیگری است که می تواند مانع از شناسایی آن توسط ویندوز یا مک شود. بدسکتوری، ویروسی شدن، خرابی پورت یا کابل لپ تاپ یا هارد و مواردی از این دست هم دیگر دلایل عدم شناسایی هارد در انواع مدل های رایانه هستند.  

راه حل های شناسایی نشدن هارد اکسترنال و اینترنال

تعمیر بدسکتوری هارد

منظور از بدسکتوری، خرابی سکتورهای هارد است. این سکتورها در جابجا کردن اطلاعات نقش دارند و اگر درست کار نکنند، هارد به درستی شناسایی نشده و ممکن است محتوای آن نیز از دسترس خارج شود. با تعمیر سکتورهای معیوب، می توان مشکل عدم شناسایی هارد را برطرف کرد. دقت کنید که تعمیر بدسکتوری هارد اچ پی و دیگر برندها باید توسط تعمیرکاران مجرب و با استفاده از دستگاه های مخصوص انجام شود.

رفع مشکل فریمور هارد

یکی دیگر از روش های حل مشکل شناسایی نشدن هارد اکسترنال و اینترنال، شناسایی و برطرف کردن مشکلات فریمور است. بد نیست بدانید که هد هارد، از یک فریمور یا نرم افزار پشتیبانی می کند؛ اگر این نرم افزار ایرادی داشته باشد و درست عمل نکند، ممکن است هارد در سیستم شناسایی نشده و یا مشکلاتی داشته باشد. اصلاح فریمور، به برطرف شدن چنین مشکلاتی کمک می کند و در نهایت موجب رفع مسئله عدم شناسایی هارد می شود.

شناسایی و رفع آسیب دیدگی های فیزیکی

ضربه، نوسان برق و نفوذ رطوبت، آسیب های سخت افزاری جدی به هارد وارد می کنند و موجب شناسایی نشدن آن در سیستم های کامپیوتری یا دیگر دستگاه ها می شوند. با تعمیر هارد و تعویض اجزای آسیب دیده، می توان مشکل عدم شناسایی هارد با برطرف کرد. البته این کار باید در کلین روم های مجهز و توسط تعمیرکاران حرفه ای انجام شود؛ در غیر این صورت هارد بیشتر آسیب دیده و حتی ممکن است دیگر قابل تعمیر نباشد!

تغییر دادن فرمت

گاهی با تغییر دادن فرمت، می توان مشکل عدم شناسایی هارد را برطرف کرد. این راهکار زمانی کاربردی است که هارد در تلویزیون شناسایی نمی شود و فرمت آن توسط تلویزیون پشتیبانی نمی شود. بیشتر تلویزیون ها برای خواندن هارد، از فرمت FAt32 استفاده می کنند. در این شرایط باید از اطلاعات هارد خود بکاپ گرفته و در صورت امکان، فرمت آن را تغییر دهید.

رفع ارور  usb device not recognized

در برخی موارد هم زمان با عدم شناسایی هارد، پیغام خطای usb device not recognized در سیستم نمایش داده می شود. در این صورت احتمالا ایراد از یکی از پورت‌های ارتباطی نظیر یواس‌بی، فایروایر، تاندربولت و … است. بهتر است در این شرایط، اطلاعات جدیدی به هارد اضافه نکرده و در اولین فرصت برای تعمیر یا تعویض پورت های آسیب دیده، به یک تعمیرگاه مجاز و معتبر مراجعه نمایید.

رفع ارور usb device not recognized

ویروس کشی هارد

عدم شناسایی هارد اکسترنال و اینترنال، همیشه مسئله ای جدی نیست و گاهی تنها با یک ویروس کشی ساده، می توان این مشکل را برطرف کرد. اگر مطمئن هستید که هارد آسیب فیزیکی ندیده و ویروسی شده است، آن را با یک آنتی ویروس قوی و موثر، اسکن کنید. به این ترتیب مشکل حل شده و هارد در سیستم شناسایی می شود.