اشتراک گذاری

آموزش مخفی کردن آیکون‌های دسکتاپ در ویندوز 10

مخفی کردن آیکون های دسکتاپ در ویندوز 10 به شما این امکان را می دهد که یک دسکتاپ خلوت و تمیز داشته باشید. از طرفی اگر شخص یا اشخاص دیگری از سیستم شما استفاده کنند، به برنامه های مهم و احیانا محرمانه شما دسترسی نخواهند داشت. اما چطور می توان این کار را انجام داد؟ خوشبختانه پنهان سازی آیکون های دسکتاپ در ویندوز 10 اصلا کار سخت و پیچیده ای نیست.

برای این منظور کافی است چند کلیک کنید تا برنامه هایی که مد نظر دارید، به راحتی مخفی شوند. البته در این حالت شما همچنان می توانید برنامه را باز کنید؛ کافی است آن را مجددا ظاهر کنید. در ادامه، نحوه مخفی کردن آیکون های دسکتاپ در ویندوز 10 را به شما آموزش می دهیم.

مخفی کردن آیکون‌های دسکتاپ در ویندوز 10

مراحل مخفی کردن آیکون های دسکتاپ در ویندوز 10

برای پنهان کردن هریک از آیکون هایی که در دسکتاپ لپ تاپ اچ پی یا دیگر برندها دارید، فقط باید چند کلیک انجام دهید. قبل از هر کاری روی دسکتاپ کلیک راست کرده و گزینه “View” را انتخاب کنید. در مرحله بعدی، روی “Show Desktop Icons” کلیک کنید. این گزینه در ویندوز 10 ، 8 ، 7 و حتی XP کار می کند. مرحله اصلی مخفی کردن آیکون های دسکتاپ در ویندوزی 10 با استفاده از همین گزینه انجام می شود. به همین سادگی، نمادهای رومیزی در سیستم شما خاموش می شوند تا دیگر کسی قادر به دیدن آنها نباشد. البته ویندوز به شما این امکان را نیز می دهد که آیکون های رومیزی داخلی مانند “This PC” ، “Network” و “Recycle Bin” را پنهان کنید. اگر این آیکن ها از بین رفته اند یا می خواهید آنها را مخفی کنید، روی دسکتاپ کلیک راست کنید و گزینه “Personalize” را انتخاب نمایید.

کنترل آیکون های دسکتاپ در ویندوز 10

حالا که با نحوه مخفی کردن آیکون های دسکتاپ در ویندوز 10 آشنا شدید، بد نیست بدانید که چطور باید این نمادها را کنترل کنید. برای این منظور، روی گزینه “Themes” کرده و در ادامه، گزینه “Desktop icon settings” را انتخاب نمایید. اگر تیک موجود در مقابل هر آیکون را فعال یا غیر فعال کنید، آیکن های دسکتاپ آنطور که مد نظر دارید، کنترل می شوند. البته پس از انجام دادن این کار، حتما ok را بزنید تا تغییراتی که انجام داده اید، ذخیره یا اعمال شوند.

بیشتر بخوانید: آموزش متوقف کردن دانلود خودکار آپدیت‌ها در ویندوز 10