اشتراک گذاری

پرینتر اچ پی p1102

پیش از پرداختن به سرویس‌های تخصصی مرتبط با تعمیر پرینتر اچ پی p1102 بد نیست نگاهی به این محصول، مزایا و معایب آن داشته باشیم. پرینتر p1102، همانگونه که می‌دانید یکی از پرینترهای پرفروش و محبوب اچ پی است که در رده چاپگرهای متوسط سری LaserJet این شرکت قرار می‌گیرد. ابعاد این چاپگر برابر با 35×24×20 سانتی‌متر و وزن آن 5.3 کیلوگرم است. این ابعاد کوچک بدین معناست که این چاپگر کوچک را می‌توانید در گوشه‌ای از میز کار خود قرار دهید، بدون اینکه حجم زیادی از فضای کاری شما اشغال شود. به نظر می‌رسد برخورداری این دستگاه از ویژگی‌هایی چون حجم کم و کوچک، عمر بالا و کیفیت ساخت خوب، در فروش بالای آن بی‌تاثیر نبوده است.

البته کارشناسان تجهیزات چاپ برای این دستگاه معایبی را نیز برشمرده‌اند که در این میان می‌توان به عدم امکان اتصال دستگاه به Wi،Fi و عدم امکان چاپ دورو اشاره کرد. پرینتر اچ پی p1102 نیز همچون سایر پرینترهای مورد استفاده گاه دچار اشکالاتی نظیر عدم کشیده شدن کاغذ، خرابی بلید، خرابی پاور و مواردی از این دست می‌گردند که در این صورت نیاز است جهت تعمیر و یا تعویض قطعات معیوب اقدام شود. در بخش‌های آتی برخی از سرویس‌های تخصصی مرتبط با تعمیر پرینتر اچ پی p1102 توضیح داده خواهد شد.

تعمیر پرینتر اچ پی p1102

بررسی مشکلات پرینتر اچ پی p1102

اگر چه عنوان این بخش «مشکلات پرینتر اچ پی p1102» است اما واقعیت آن است که موارد درج شده در بخش زیر، مختص این دستگاه نیست و احتمال مشاهده‌ی آنها در دیگر پرینترهای مورد استفاده نیز وجود دارد. در صورتی نیاز به سرویس‌های تخصصی مرتبط با تعمیر پرینتر اچ پی p1102 می‌توانید با کارشناسان ما در نمایندگی اچ پی تماس گرفته و راهنمایی‌های لازم را دریافت نمایید. اما برخی از شایع‌ترین اشکالات پیش آمده در پرینتر تعمیر پرینتر اچ پی p1102 و البته سایر پرینترهای مورد استفاده عبارتند از:

کشیده نشدن کاغذ در پرینتر اچ پی p1102

تجربه نشان داده که در غالب موارد مشکل کشیده نشدن کاغذ مربوط به خرابی یا کثیفی پد پیک آپ پرینتر است. بنابراین در صورت مواجهه با این اشکال نخستین توصیه، خارج کردن پد کاغذ کش و تمیز کردن آن است. در صورت نیاز به تعویض پد پیکاپ، مدل دستگاه و شکل پیک آپ را به خاطر داشته باشید؛ چرا که پدهای بکاررفته در پرینترها، متفاوت است.

به طور کلی خطای عدم توانایی پرینتر در کشیدن کاغذ یا در اصطلاح Misspick یک مشکل و یا ارور بسیار ساده است که می توان با کمترین هزینه آن را برطرف کرد. در صورت عدم رفع اشکال پیش آمده می‌توانید با کارشناسان ما در واحد تعمیر پرینتر اچ پی p1102 تماس گرفته و راهنمایی‌های لازم را دریافت نمایید.

گیر کردن کاغذ در پرینتر اچ پی p1102

کارشناسان تعمیر پرینتر اچ پی p1102 توصیه می‌کنند در صورت گیر کردن کاغذ تمامی قطعات بیرونی و داخلی پرینتر بررسی شده و به آرامی و با رعایت جوانب احتیاط تمامی کاغذهای خرد شده و گیر کرده در دستگاه خارج شود. به طور کلی اشکال گیر کردن کاغذ در دستگاه پرینتر ممکن است به دلیل وجود ایراد در قطعاتی چون پیک آپ، کاغذ کش ها، غلتک های داخلی، هیتر و یا حتی از کارتریج اتفاق بیفتد. بنابراین در صورت سرویس پرینتر و عدم رفع اشکال پیش آمده نیاز است تا تمامی این قطعات از نظر صحت و درستی عملکرد بررسی شوند.

شناخته نشدن پرینتر توسط کامپیوتر

مشکل شناخته نشدن پرینتر توسط کامپیوتر معمولا با کدخطای 0x00000006 به کاربر اعلام می‌گردد. مشکل عدم شناسایی پرینتر توسط کامپیوتر یا همان windows cannot connect to the printer، در واقع یک خطا در سیستم ویندوز بوده و بیانگر آن است که سیستم عامل ویندوز امکان برقراری ارتباط با پرینتر اچ پی p1102 مورد نظر را ندارد. تعمیر پرینتر اچ پی p1102 در این شرایط معمولاً با اندک تغییر در تنظیمات سخت افزاری امکان‌پذیر است مگر آنکه اشکال خاصی در یکی از قطعات پرینتر به وجود امده باشد.

خمیدگی کاغذ پس از پرینت

یکی دیگر از اشکالاتی که ممکن است شما را ناچار به حضور در مراکز تعمیر پرینتر اچ پی p1102 کند، خمیدگی کاغذ پس از پرینت است. در صورت مشاهده این اشکال توصیه می‌شود موارد درج شده در این بخش را امتحان نمایید. نخست آنکه دسته کاغذ های موجود در سینی را برگردانید.

همچنین کاغذ موجود در سینی را 180 درجه بچرخانید (کاغذ ها را برعکس کنید و دوباره در دستگاه قرار دهید). کار دیگری که می‌بایست انجام دهید آن است که در تنظیمات پرینتر، به ترجیحات چاپ کردن بروید و زبانه Paper را کلیک کرده، و نوع را روی Thin تنظیم کنید.

تعمیر پرینتر اچ پی p1102

تعمیر پرینتر اچ پی p1102 در محل

اگر از کاربران پرینتر اچ پی p1102 هستید و در طول روزهای اخیر متوجه وجود اشکال در این دستگاه شده‌اید، می‌توانید جهت تعمیر پرینتر اچ پی p1102 خود از سرویس تعمیر در محل اچ پی استفاده نمایید. در صورت استفاده از این سرویس کارشناسان ما خود در محل حضور یافته و پس از عیب‌یابی دستگاه اقدام به رفع اشکالات پیش امده در آن می‌کنند.

توصیه می‌شود پیش از تماس با کارشناسان به بخش مقالات این وبسایت سر زده و مقالات تخصصی کارشناسان ما در باره تعمیرات تخصصی پرینتر اچ پی را مطالعه نمایید. در این مقالات مشکلات گوناگون انواع پرینتر اچ پی بررسی شده و شیوه رفع آنها شرح و آموزش داده شده است.