اشتراک گذاری

آموزش قرار دادن کاغذ داخل پرینتر

قرار دادن کاغذ در پرینتر باید به شکل صحیح و کاملا اصولی انجام شود؛ در غیر این صورت ممکن است برگه ها به خوبی چاپ نشوند و یا حتی به مرور زمان، کاغذکش و سینی آسیب ببینند. مدل های مختلف پرینتر اچ پی و دیگر برندها دارای سینی های متفاوتی برای گذاشتن کاغذ هستند که نحوه تنظیم کاغذ در آنها هم متفاوت است. در ادامه نحوه درست قرار دادن کاغذ در پرینتر را به شما آموزش می دهیم.

قرار دادن کاغذ داخل پرینتر

قرار دادن کاغذ در پرینتر؛ سینی شماره 2

در ابتدای آموزش نحوه کاغذگذاری در پرینتر، سراغ سینی شماره 2 می رویم. برای این کار، محفظه شماره 2 را به سمت خود بکشید و آن را از چاپگر بیرون بیاورید. سپس گیره های نگهدارنده‌ ای را که درون سینی قرار گرفته اند، متناسب با سایز کاغذی که دارید تنظیم کنید. در ادامه سینی را به سمت خود بکشید تا سایزهای مختلف برگه را روی آن ببینید.

 با توجه به سایزها و اندازه برگه هایی که دارید، گیره های کاغذ را تنظیم کنید. پس از قرار دادن کاغذ در پرینتر، مطمئن شوید که هیچ فشاری به کاغذ وارد نشده و در این مرحله تا یا خم نشود. اگر می‌بینید که کاغذ تحت فشار است، آن را بیرون آورده و دوباره گیره‌ها را چک کنید. در نهایت سینی را مجددا داخل پرینتر جای دهید. برای دریافت مشاوره رایگان و خدمات تخصصی در این زمینه هم می توانید با نمایندگی اچ پی در مرکز سخت افزار ایران تماس بگیرید.

نحوه صحیح گذاشتن کاغذ در سینی شماره 1 پرینتر

در ادامه آموزش روش های درست قرار دادن کاغذ در پرینتر، بد نیست در مورد سینی شماره 1 هم اطلاعاتی داشته باشید. برای قرار دادن کاغذ در سینی شماره 1، درپوش را به آرامی به سمت خود بکشید. کاغذ را درون سینی قرار داده و گیره‌ها را متناسب با آن تنظیم کنید. سپس دست خود را روی درپوش گذاشته و بدون هیچ فشاری محفظه را به سمت خود بکشید.

آموزش گذاشتن درست کاغذ در adf پرینتر

یکی دیگر از بخش های مهم در آموزش قرار دادن کاغذ در پرینتر، مربوط به گذاشتن کاغذ داخل adf است. این قابلیت در برخی از چاپگرهای چندکاره وجود دارد و به چاپ دو رو مربوط است. درواقع ای دی اف، تغذیه اتوماتیک است که عملیات چاپ پشت و رو را به صورت خودکار انجام می دهد

 نکته بسیار مهم راجع به این مدل ها این است که باید برگه ها را دسته بندی کرده و بعد داخل آن قرار دهید. برای قرار دادن کاغذ در adf ابتدا آن را تراز و مرتب کرده و سپس آن را با دقت درون پرینتر قرار داده و گیره ها را به درستی تنظیم کنید.

نحوه قرار دادن کاغذ در سینی flat

نکات قرار دادن کاغذ در پرینتر باید برای سینی فلت هم رعایت شوند. برای گذاشتن برگه در این سینی، باید درب دستگاه را باز کرده و نوک کاغذ را در گوشه سمت بالای شیشه قرار داده و تراز کنید. این کار را با دقت انجام داده و مطمئن شوید که کاغذ با شیشه تراز شده باشد.