آموزش نصب پرینتر در مک بوک

مقالات

اگر از مک بوک استفاده می کنید و دوست دارید این سیستم را به پرینتر اچ پی متصل کنید تا بتوانید اسنادی که در سیستم خود دارید را به راحتی پرینت بگیرید، ابتدا باید پرینتر HP را بر روی مک بوک خود نصب کنید اما چگونه؟ ادامه این مطلب را دنبال کنید تا شما را با نحوه نصب پرینتر در مک بوک و برقراری اتصال بین پرینتر اچ پی و مک بوک آشنا کنیم.

مراحل نصب پرینتر در مک بوک

قبل از شروع نصب پرینتر در مک بوک بهتر است از برقراری اتصال بین پرینتر و مک بوک اطمینان حاصل کنید. شما می توانید پرینتر و مک بوک خود را به دو روش یا از طریق کابل یا از طریق وای فای به یکدیگر متصل کنید؛ منتهی برای برقراری اتصال بین پرینتر و شبکه از طریق وای فای، پرینتر شما باید از قابلیت اتصال به شبکه وای فای پشتیبانی کند و از همه مهم تر اینکه هم پرینتر و هم مک بوک شما باید به یک شبکه وای فای مشترک متصل باشند. با رعایت این نکات مراحل زیر را برای نصب چاپگر اچ پی در سیستم عامل مک دنبال کنید:

  1. بر روی مک بوک، وارد منوی اپل شوید و گزینه System Preferences را انتخاب کنید.
  2. در این قسمت متناسب با مدل پرینتر شما یکی از گزینه های Print & Scan، Print & Fax و Printers & Scanners نمایش داده می شود که باید آن را انتخاب کنید.
  3. اگر نام پرینتر شما در لیست نمایش داده شده که آن را انتخاب کنید اما اگر نام پرینتر خود را مشاهده نکردید، گزینه Plus را انتخاب کنید و روی گزینه Add Printer or Scanner، کلیک کنید.
  4. اکنون باید در منوی Use یا Printer Using (متناسب با مدل پرینترتان)، نام پرینتر خود را انتخاب کنید.
  5. درنهایت نیز با انتخاب گزینه Add، نام پرینترتان را به لیست اضافه کنید.
  6. با انتخاب گزینه Close، پنجره System Preferences را ببندید. اگر هنگام نصب پرینتر با خطای Fatal Error مواجه شدید برای رفع این خطا این مطلب را مطالعه کنید.
نصب پرینتر در مک بوک
  • ناپدید شدن فایل ها و پوشه ها

یکی دیگر از رایج ترین علائم سوختن هارد لپ تاپ، ناپدید شدن فایل ها و پوشه های شما به صورت خودکار است. اگر زمانی که به سراغ لپ تاپتان رفتید با مشکل ناپدید شدن فایل ها و پوشه هایی که در گذشته به راحتی به آن ها دسترسی داشتید و از آن ها استفاده می کردید، مواجه شدید باید به سلامت هارد لپ تاپ خود شک کنید.


  • باز نشدن فایل ها

و اما آخرین موردی که نشان می دهد هارد لپ تاپ سوخته است، باز نشدن فایل ها است؛ به گونه ای که وقتی به سراغ فایل ها و پوشه هایی که قبلا به راحتی آن ها را باز می کردید می روید، هر چقدر تلاش می کنید تا آن ها را باز کنید با ارورهای متعددی مواجه می شوید و نمی توانید آن ها را باز کنید.

مطالب مرتبط

فهرست
خدمات پذیرش و تحویل دستگاه در محلثبت سفارش تعمیر
+