اشتراک گذاری

کانفیگ لپ تاپ چیست؟

یکی از عباراتی که هنگام خرید لپ تاپ از فروشنده می‌شنوید ” کانفیگ لپ تاپ ” است اما آیا با این اصطلاح آشنایی دارید ؟ آیا می‌دانید بهترین کانفیگ لپ تاپ اچ پی چیست؟ درواقع منظور از کانفیگ لپ تاپ، مشخصات لپ تاپ است مانند: نوع کارت گرافیک، سرعت پردازنده، نوع کارت صدا، میزان رم و … . بنابراین اگر هنگام خرید لپ تاپ از فروشنده شندید که فلان لپ تاپ کانفیگ خوبی دارد، یعنی اینکه از قطعات سخت‌افزاری قدرتمندی در آن استفاده شده است اما قبل از خرید لپ تاپ، چگونه بفهمیم کانفیگ آن چیست؟ یا اینکه چگونه تشخیص دهیم کانفیگ لپ تاپی، ضعیف است یا قوی؟ ادامه این مطلب را دنبال کنید تا پاسخ این سوالات را بگیرید.

نحوه مشاهده کانفیگ لپ تاپ

بهترین راه برای فهمیدن کانفیگ لپ تاپ قبل از خرید لپ تاپ این است که در اینترنت مشخصات سخت‌افزاری سیستمی که مدنظر دارید را چک کنید. خیلی راحت با جستجوی مدل لپ تاپی که قصد خرید آن را دارید، می‌توانید مشخصات سخت‌افزاری یا به اصطلاح کانفیگ آن را مشاهده کنید. سپس می‌توانید تصمیم بگیرید که آن سیستم را بخرید یا نه. البته اگر نمی‌دانید دقیقاً چه لپ تاپی باید بخرید می‌توانید هنگام خرید به کارتن لپ تاپی که فروشنده در اختیار شما قرار می‌دهد نگاهی بیاندازید چراکه بر روی کارتن لپ تاپ تمامی مشخصات سخت‌افزاری آن نوشته شده است.

دیدن کانفیگ لپ تاپ از My Computer

اگر به هر دلیلی نتوانستید کانفیگ لپ تاپ را ببینید، می‌توانید لپ تاپ را روشن کنید سپس به سراغ My Computer یا This PC بروید بر روی آن راست کلیک کنید و روی گزینه Properties کلیک کنید. در این قسمت می‌توانید مشخصات پردازنده و رم سیستم را مشاهده کنید. البته اگر قصد دارید مشخصات سخت‌افزاری سیستم را به صورت کامل مشاهده کنید، می‌توانید از System Information استفاده کنید. برای این کار باید از طریق منوی استارت، System Information را جستجو کنید. در این قسمت می‌توانید ریزترین مشخصات سخت‌افزاری سیستم خود را مشاهده کنید.

پاسخ به سوالات در نمایندگی مجاز hp

نمایندگی مجاز HP علاوه‌بر ارائه خدمات فروش، پس از فروش و تعمیرات تخصصی انواع دستگاه‌ها و محصولات اچ پی به کاربران، پاسخ‌گوی سوالات کاربران درمورد هر یک از دستگاه‌های اچ پی می‌باشد. بنابراین می‌توانید با دنبال کردن مطالب این وب سایت، پاسخ هر یک از سوالات خود را درمورد محصولات اچ پی بگیرید یا اینکه با کارشناسان متخصص نمایندگی رسمی اچ پی تماس بگیرید و سوالات خودتان را مطرح کنید. کارشناسان این مرکز با دانش و تخصص بالایی که دارند سوالات شما را به بهترین شکل ممکن پاسخ می‌دهند.