اشتراک گذاری

حروف به کار رفته در مدلهای پرینتر اچ پی به چه معناست؟

معنی حروف پرینتر اچ پی بیشتر به مدل دستگاه و گاهی آپشن های ویژه آن مربوط است. این حروف، مدل های مشابه را از یکدیگر جدا می کنند تا کاربر بداند که کدام مدل برای او مناسب است. به طور مثال پرینتر چند کاره اچ پی مدل M477fnw با نمونه مشابه خود یعنی M477fdn ، تفاوت هایی دارد که این تفاوت ها با حروف d و n مشخص می شوند.

اطلاع از معنی حروف پرینتر اچ پی به شما کمک می کند که با در نظر گرفتن همین تفاوت های به ظاهر جزئی، بهترین مدل چاپگر را برای خود انتخاب کرده و کاربری مورد نظرتان را از آن دریافت نمایید. در ادامه مفهوم حروف به کار رفته در نام پرینترهای اچ پی را به شما معرفی می کنیم. برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان در این زمینه می توانید با نمایندگی اچ پی در مرکز سخت افزار ایران تماس بگیرید تا کارشناسان تعمیر پرینتر، شما را راهنمایی کنند.

معنی حروف پرینتر اچ پی

آشنایی با معنی حروف پرینتر اچ پی

حروف اختصاری پرینتر hp به نوعی یک قابلیت خاص و ویژه تلقی می شوند. این حروف وقتی کنار هم قرار می گیرند، قابلیت های مختلف دستگاه را توضیح می دهند. البته منظور ما حروف بعد از مدل پرینتر است و نه حروفی که قبل از اعداد می آیند. حروف بعد از عددها مربوط به مدل چاپگر هستند و اهمیت چندانی ندارند. به عنوان یک مثال، برای معنی حروف پرینتر اچ پی، مدل M254dw  را در نظر بگیرید. در این دستگاه حرف M نمایش دهنده گروه خانواده  چاپگر است و ما در مورد معنی موضوع حروف d و w صحبت می کنیم.

انواع حروف به کار رفته در پرینتر hp

به طور کلی معنی حروف پرینتر اچ پی در دسته های مختلف بررسی می شود که شامل موارد زیر هستند:

A : بدون امکان – Direct Access

اگر حرف a را در نام یکی از مدل های چاپگر اچ پی دیدید، به این معنی است که چاپگر مورد نظر شما هیچ درگاه ارتباط ویژه ای ندارد. برای اتصال این مدل ها به دستگاه های دیگر، تنها می توانید از کابل USB  استفاده کنید.

 B : باتری – Battry

در ادامه معرفی معنی حروف پرینتر اچ پی، به حرف b می رسیم که در مدل های محدودی به کار رفته است. با دیدن حرف B باید بدانید که چاپگر مجهز به باتری داخلی بوده و می تواند بدون نیاز به برق مستقیم هم کار کند.

BT : بلوتوث – Bluetooth

یکی دیگر از حروفی که در برخی از مدل های پرینتر اچ پی به کار می روند، b و t هستند. همراهی این حروف نشان می دهند که چاپگر به بلوتوث مجهز است و می توانید برای اتصال آن به دیگر دستگاه ها از بلوتوث استفاده کنید.

CP : رنگی – Color Printer

این حرف در پرینترهای جدید کاربردی ندارد؛ اما در مدل های قدیمی تر دیده میشد. این ترکیب نشان می دهد که پرینتر قابلیت چاپ رنگی هم دارد.  

D : دوطرفه – Duplex

اگر حرف d را در چاپگر hp دیدید، یعنی می توانید با آن از دو طرف برگه پرینت بگیرید. امکان چاپ دو رو یک قابلیت کاربردی و بسیار خوب است که علاوه بر پرینترهای چند کاره در بسیاری از پرینترهای تک کاره هم به کار رفته است.

مفهوم حروف بکار رفته در نام پرینتر

E : پاکت نامه – Envelope

حرف e در پرینترهای اچ پی نشان می دهد که دستگاه می تواند کاغذهای ضخیم با عرض باریک تر (یعنی پاکت نامه) را به راحتی شناسایی کند.

F : فکس – Fax

معنی حروف پرینتر اچ پی در مدل های دارای حرف f، فکس است. یعنی این مدل از قابلیت فکس هم پشتیبانی می کند.

H : گوشی تلفن – Handset

این علامت نشان نشان می دهد که این پرینتر چند کاره دارای گوشی دستی و متصل به پرینتر است که در هنگام تماس برای ارسال و دریافت فکس به شما کمک می کند.

i : درگاه ورودی کارت حافظه – Image Card Slots

اگر حرف i را در پرینتری که قصد خرید آن را دارید دیدید، یعنی چاپگر مورد نظر شما از کارت مموری پشتیبانی می کند. البته امروزه بسیاری از پرینترها امکان اتصال کارت حافظه را دارند ولی این حرف روی آنها درج نشده است؛ اگر این قابلیت برای شما مهم است، حتما دستگاه را چک کرده و یا از فروشنده در این مورد سوال بپرسید.

MFP : چند کاره – Multi Function

قابلیت مالتی فانکشن یا چندکاره به معنای آن است که پرینتری که پیش روی شماست از قابلیت های اسکن، کپی و فکس هم پشتیبانی می کند. این قابلیت با حروف MFP مشخص می شود.

N : شبکه – Network

حرف n در پرینترهای اچ پی، نشان دهنده وجود قابلیت ارتباط با شبکه کابلی یا Ethernet است که هم در پرینترهای تک کاره و هم در پرینترهای چندکاره hp دیده می شود. البته در چاپگرهای جدید که به صورت پیش فرض از این قابلیت برخوردار هستند، معمولا حرف n نوشته نمی شود.

S : مخزن – Stacker

مشاهده این حرف نمایانگر وجود مخزن نگهداری کاغذهای چاپ شده در پرینتر است. این ویژگی تنها در چاپگرهای صنعتی با قابلیت های منحصر بفرد دیده می شود.

T : ورودی کاغذ اصافه – Extra Tray

در ادامه آشنایی با معنی حروف پرینتر اچ پی، بد نیست بدانید که حرف T نشان دهنده برخورداری دستگاه از مخازن ورودی کاغذی است که از حد استاندارد پرینتر بیشتر هستند. درواقع دستگاه، ظرفیت بیشتری از پرینت یا تنوع بالاتری از ابعاد و جنس های کاغذ را ارائه می دهد.

W : وایرلس – Wireless

حرف w، قابلیت ارتباط وایرلس اتصال به شبکه را نشان می دهند. این آپشن هم در پرینترهای چندکاره و هم در دستگاه‌های تک کاره وجود دارد.

X : همه قابلیت های اضافه با هم – Extra Tray , Network , Duplex

برای نشان دادن این قابلیت ها باید از حروف  dtnاستفاده شود؛ اما چون در برخی از مدلها تعداد حروف به دلیل قابلیت های بکار گرفته شده در آنها بسیار زیاد می شود، به اختصار از حرف X به جای چند ویژگی بیان شده استفاده می شود.

e : پشتیبانی از سرویس  hp ePrint

سرویس ePrint به کاربران اجازه می دهد تا با استفاده از شبکه اینترنت از هر کجای دنیا که باشند، دستورهای چاپ را برای پرینتر hp که از قابلیت hp ePrint پشتیبانی می کند ارسال کنند. این قابلیت با حرف e در چاپگرها نشان داده می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید