اشتراک گذاری

راهنمای انتخاب موبایل پرینتر

اگر شما نیز جزو آندسته از کاربرانی هستید که طی روزهای اخیر تصمیم به خرید موبایل پرینتر گرفته‌‌اید، می‌توانید با مطالعه‌ی مقاله‌ی پیش رو، بهترین انتخاب را داشته باشید. در این مقاله برآنیم تا 5 نکته مهم در ارتباط با انتخاب و خرید موبایل پرینتر را با شما کاربران گرامی به اشتراک بگذاریم.

عملکرد موبایل پرینتر، شناسایی ویژگی ها، پیدا کردن اندازه مناسب، شرایط محیطی، قیمت مناسب پرینتر و در نهایت قابل حمل بودن موبایل پرینتر، مواردی هستند که در مقاله پیش رو به آنها خواهیم پرداخت. در صورت وجود هر گونه ابهام و اشکال در این رابطه، می‌توانید با کارشناسان ما در مرکز تعمیر پرینتر اچ پی تماس گرفته و راهنمایی‌های لازم را دریافت نمایید.

راهنمای انتخاب موبایل پرینتر

موبایل پرینتر چیست؟

موبایل پرینتر در واقع ابزاری است که به کاربران امکان چاپ لیبل‎ها و رسیدهای مورد نیازشان، دقیقا در زمان و مکانی که به آن نیاز دارند را می‌‎دهد. برای مثال شما به عنوان یک کاربر ممکن است به چاپ فوری یک رسید در سیستم توزیع و پخش و یا هنگام مدیریت انبار و چاپ تگ‎ های لازم، نیاز پیدا کنید. در این شرایط اگر موبایل پرینتر را در کنار خود داشته باشید می‌توانید بلافاصله این کار را انجام داده و نیازی به ترک محل و تهیه نسخه‎های پرینت شده و مجددا برگشتن به محل هم نداشته باشید.

موبایل پرینتر در واقع با نام فیش پرینتر همراه نیز شناخته می شود و از همان رول کاغذی فیش پرینتر های معمولی استفاده می کند. این دستگاه از طریق بلوتوث و وای فای مستقیماً با گوشی ، تبلت و موبایل ارتباط برقرار کرده و چاپ رسید و فاکتور را بسرعت انجام می دهد. موبایل پرینتر به شما کمک می‌کند تا با حذف هزینه‎های غیر ضروری، بهره‎وری در محیط کار خود را افزایش دهید. در بخش‌های آتی 5  نکته مهم در ارتباط با انتخاب و خرید موبایل پرینتر شرح داده خواهد شد.

مشخصات و عملکرد موبایل پرینتر

در ارتباط با انتخاب و خرید موبایل پرینتر نیز همچون سایر تجهیزات خریداری شده آنچه که مهم خواهد بود، مشخصات و عملکرد پرینتر است. اگر شما قصد دارید از اسناد حرفه‎ای با کیفیت بالا پرینت بگیرید، باید به دنبال یک موبایل پرینتر با وضوح بالا باشید. برای بررسی میزان وضوح پرینتر می‌بایست dpi (نقطه بر اینچ) پرینتر بررسی گردد.

همانگونه که می‌دانید Dpi بالاتر، به معنی رزولوشن و وضوح بیشتر است. از سویی دیگر اگر سرعت دستگاه برایتان اهمیت دارد، می‌بایست یک پرینتر همراه با سرعت پرینت بالا انتخاب نمایید. در ارتباط با موبایل پرینترها باید این نکته را مدنظر داشته باشید که سریعترین مدل‎های پرینترهای همراه، تنها می توانند 25 صفحه در دقیقه چاپ کنند.

راهنمای خرید موبایل پرینتر

قابل حمل بودن، یکی از بهترین ویژگی‌های موبایل پرینتر است. این ویژگی سبب گشته تا کاربر در هر مکانی امکان استفاده از این دستگاه را داشته باشد. برخی از موبایل پرینترها دارای اتصال بلوتوث، مادون قرمز، اتصال وایرلس، پورت درایو USB و پورت های کارت حافظه هستند.

از همین رو کاربر در زمان انتخاب و خرید موبایل پرینتر باید به این موارد را مدنظر داشته و ضروری بودن یا نبودن آنها را مدنظر قرار دهد. این قابلیت‎ها به شما کمک می‎کنند تا حتی بدون کامپیوتر یا لپ تاپ بتوانید به راحتی چاپ کنید. بسته به ویژگی‎هایی که می‎خواهید یا نیاز دارید که موبایل پرینترتان داشته باشد، می‎توانید از انواع پرینترهای همراه موجود استفاده کنید.

ابعاد موبایل

مورد دیگری که در انتخاب و خرید موبایل پرینتر می‌بایست مدنظر قرار گیرد، ابعاد این دستگاه است. به ویژه آنکه این دستگاه قرار است مرتباً توسط شما جابجا شده و همراه شما باشد. هنگام جستجوی یک پرینتر، ابتدا بهتر است ویژگی های دستگاه را قبل از مقایسه اندازه‎ها در نظر بگیرید. در نهایت، می‎توانید دستگاهی با کوچکترین اندازه و بهترین ویژگی‎ها را انتخاب نمایید. دستگاهی که در زمان حمل شما را به دردسر نیاندازد و از سویی دیگر بتواند خواست و نیاز شما را برآورده کند.

شرایط محیطی

شرایط محیطی مورد دیگری است که در انتخاب و خرید موبایل پرینتر می‌بایست مدنظر قرار گیرد. موبایل پرینترها اغلب توسط کاربر حمل می‎شوند و بنابراین در معرض گرما، سرما، باران، گرد و غبار و غیره قرار می‎گیرند. یکی از فاکتورهایی که بیشتر قابل توجه می‎باشد این است که این پرینترها اغلب زمین می‏خورند. همچنین وزن و اندازه پرینتر نیز باید برای قابلیت حمل مناسب باشد. بنابراین موبایل پرینتر انتخابی شما باید به گونه‌ای باشد که در برابر تمامی این عوامل محیطی مقاوم باشد و در عین مقاوم بودن قادر به انجام پرینت به بهترین نحو ممکن باشد.

قیمت مناسب

قیمت مناسب فاکتور دیگری است که در زمان خرید این محصول مورد توجه قرار می‌گیرد. بدیهی است که هر کاربری بودجه خاصی را برای خرید موبایل پرینتر درنظر داشته باشد. بنابراین پیش از انتخاب موبایل پرینتر موردنظر، ابتدا باید محدوده قیمت این دستگاه‌ مورد توجه قرار گیرد چرا که قیمت فاکتور مهمی در انتخاب یا عدم انتخاب خواهد بود.

نمایندگی پرینتر اچ پی

نمایندگی پرینتر اچ پی در راستای ارتقاء سطح کیفی خدمات ارائه شده در این مرکز تمامی دستگاه های پرینتر را مورد آنالیز و بررسی قرار داده و با تمرکز بر ساختار هریک از آنها، پیشرفته ترین و سازگارترین تجهیزات تعمیر را در اختیار کارشناسان خویش نهاده است. بهره مندی کارشناسان نمایندگی پرینتر اچ پی در کرج و تهران از جدیدترین و پیشرفته ترین تجهیزات تعمیر سبب گشته است تا تعمیرات انجام شده به دست این کارشناسان بالاترین نتیجه و بازدهی را داشته باشند و کلیه عیوب و اختلالات ایجاد شده در دستگاه ها رفع گردند.

دارندگان پرینترهای اچ پی می توانند با مراجعه به این مرکز و حضور در پارت تخصصی تعمیرات پرینتر اچ پی سرویس های مورد نیاز خویش را دریافت نمایند. در صورتی که امکان حضور در تعمیرگاه نباشد، می توان از سیستم تعمیر در محل پرینتر اچ پی استفاده کرد. تعمیرات پرینتر اچ پی در این مرکز محدود به مدل خاصی از پرینتر نیست و تمامی مدلهای پرینتر اعم از جوهری، لیزری و … را دربر میگیرد.