اشتراک گذاری

نحوه مشاهده تعداد برگ پرینت شده توسط چاپگر

کاربرانی که از دستگاه های پرینتر استفاده می کنند بعد از مدتی کار با دستگاه به این نیاز دارند که ببینند چه تعداد برگه ای با دستگاه چاپ شده است. نیاز به دانستن تعداد برگ پرینت شده توسط چاپگر حتی در مواقع خرید یک پرینتر دست دوم نیز ضرورت دارد. 

معمولا برای بررسی میزان کارکرد دستگاه های دست دوم یکی از کارهایی که می توان انجام داد بررسی تعداد برگ چاپ شده توسط پرینتر است. البته که معمولا برای بررسی این مورد باید به مدل و برند دستگاه توجه کرد. در این جا به بررسی برخی روش های مشاهده تعداد برگ پرینت شده توسط چاپگر در برخی از مدل پرینترهای اچ پی می پردازیم.

نحوه مشاهده تعداد برگ پرینت شده توسط چاپگر

مشاهده تعداد برگ پرینت شده توسط چاپگر با کلید دستگاه

در برخی از مدل پرینترهای اچ پی مانند مدل های اچ پی 2014، اچ پی 2055 و اچ پی 1320 می توان با استفاده از کلیدی که روی خود دستگاه وجود دارد تعداد برگ چاپ شده توسط پرینتر را مشاهده کرد. کافی است کلیدی که روی دستگاه وجود دارد را به مدت 5 تا 8 ثانیه فشار دهید. کلید را تا زمانی که چراغ سبز روی دستگاه به حال چشمک زن درآید نگه دارید و سپس آن را بردارید. با این کار دستگاه گزارشی را در قالب یک برگه به شما خواهد داد که در آن یک سری اطلاعات مرتبط با پرینتر ارائه شده است.

این اطلاعات شامل مواردی مانند مدل دستگاه، شماره سریال آن، اطلاعات حافظه پرینتر و در نهایت تعداد برگ پرینت شده توسط چاپگر است. در این برگه عبارت total pages printed به تعداد برگه های چاپ شده مربوط می شود و عددی که رو به روی آن نوشته شده مشخص می کند که چه تعداد برگه ای با استفاده از پرینتر چاپ شده است. در نظر داشته باشید که این دکمه کارایی های دیگری نیز دارد و برای مثال اگر تنها یک بار آن را بزنید و رها کنید گزارشی از میزان تونر و شرایط چاپ دستگاه را دریافت خواهید کرد.  برای دریافت مشاوره رایگان و ارتباط با کارشناسان تعمیر پرینتر اچ پی، با نمایندگی اچ پی در مرکز سخت افزار ایران تماس بگیرید.

دریافت گزارش کارکرد پرینتر در مدل های دیجیتالی

در برخی دیگر از پرینترهای اچ پی که یک صفحه نمایش دیجیتالی دارند، مانند مدل hp 2055 گزینه دیگری برای دریافت گزارش میزان کارکرد دستگاه وجود دارد. در نمایشگر دیجیتالی این پرینترها گزینه ای با عنوان Cartridge usage وجود دارد که با انتخاب آن می توان تعداد برگ پرینت شده توسط چاپگر را در قالب یک گزارش خلاصه شده مشاهده کرد.

مشاهده تعداد برگ چاپ شده در پرینترهای اچ پی 3052 و 3055

در دسته دیگری از پرینترها برای مشاهده تعداد برگ پرینت شده توسط چاپگر باید از بخش منوی پرینتر استفاده کرد. برای این منظور دکمه منوی پرینتر را دو مرتبه فشار داده تا به این ترتیب گزینه ریپورت نمایان شود. حال با زدن گزینه اینتر، صفحه ای برای شما باز می شود که باید فلش اشاره گر را روی گزینه usage page قرار دهید. در مرحله بعدی برای مشاهده تعداد برگه های چاپ شده و دریافت گزارش کارکرد پرینتر باید در قسمت print Engine، گزینه total pages printed را انتخاب کنید تا کنتور اصلی دستگاه برای شما نمایش داده شود.

مشاهده تعداد برگ چاپ شده در پرینترهای اچ پی 3052 و 3055

دریافت گزارش کارکرد دستگاه در پرینتر hp 1102w

در این مدل از پرینترهای اچ پی برای مشاهده تعداد برگ پرینت شده توسط چاپگر باید دکمه کنسل یا دکمه ای که علامت ضربدر دارد را به مدت 5 ثانیه نگه دارید تا چراغ ready روی آن به حالت چشمک زن درآید. بعد از آن دکمه را رها کنید تا به این ترتیب گزارش کارکرد دستگاه و تعداد برگه هایی که تا کنون پرینت شده است را دریافت کنید.

مشاهده تعداد برگ چاپ شده توسط پرینتر در مدل HP LaserJet Pro 400 M401dn

اگر از کاربران پرینتر های مدل HP LaserJet Pro 400 M401dn هستید برای دریافت گزارش کارکرد و تعداد برگه های چاپ شده باید از دکمه home استفاده کنید. این دکمه را فشار داده تا در ادامه به گزینه settings برسید. گزینه settings را انتخاب کرده و در ادامه ابتدا گزینه select report و بعد از آن هم configuration report را انتخاب کنید. روی گزینه ok بزنید تا گزارشی جهت مشاهده تعداد برگ پرینت شده توسط چاپگر را دریافت نمایید.

مشاهده تعداد برگ چاپ شده توسط پرینتر در مدل HP LaserJet Pro 400 M401dn