اشتراک گذاری

پیغام Printer offline پرینتر چیست؟

یکی از گلایه‌های مطرح شده از سوی کاربران پرینترهای اچ پی، به نمایش درآمدن  پیغام Printer offline پرینتر در حین کار با این دستگاه‌هاست. با به نمایش درآمدن این پیغام، پرینتر متوقف شده و دیگر قادر به چاپ صفحات نخواهد بود. خوشبختانه راهکارهایی ساده‌ای برای رفع  پیغام Printer offline پرینتر وجود دارد که می‌توان از آنها استفاده کرد.

اگر شما نیز جزو آن گروه از کاربرانی هستید که طی روزهای اخیر با نمایش این پیغام در کامپیوتر یا لپ تاپ خود مواجه شده‌اید، می‌توانید از راهکارهای ارائه شده در این مقاله برای رفع آن استفاده نمایید. در صورت نیاز به راهنمایی‌های بیشتر در این رابطه می‌توانید با کارشناسان ما در نمایندگی اچ پی تماس بگیرید.

پیغام Printer offline پرینتر چیست؟

رفع  پیغام Printer offline پرینتر

برای رفع  پیغام Printer offline پرینتر دو روش وجود دارد که هر دو آنها در این بخش آموزش داده می‌شود. شما کاربران گرامی می‌توانید با درنظر داشتن شرایط دستگاه یکی از راهکارهای ارائه شده در بخش زیر را انتخاب کرده و مشکل پیش آمده را رفع سازید. در صورت پیاده‌سازی مراحل زیر و تداوم نمایش  پیغام Printer offline پرینتر می‌توانید با کارشناسان ما در نمایندگی تعمیر پرینتر اچ پی تماس گرفته و راهنمایی‌های لازم را کسب نمایید.

استفاده از نرم افزار HP Print و Scan Doctor برای کنترل اتصال

برای استفاده از این روش ابتدا دو نرم افزار HP Print و Scan Doctor را دانلود نمایید. پس از دانلود کردن ان دو فایل، فایل exe آنها را در مسیری که نرم افزار را دانلود کرده‌اید، نصب کنید. در حالی که HP Print و یا Scan Doctor در حال اجرا است، Start را انتخاب و پرینتر خود را انتخاب کنید. در صورت نبود پرینتر شما در لیست به نمایش درآمده، پرینتر را خاموش و روشن کنید و در ادامه بر روی گزینه Retry کلیک نمایید.

(نکته: در صورت تداوم اشکال در برقراری ارتباط، دستورالعمل حل مشکل را در نرم افزار HP Print و یا Scan Doctor بررسی کنید). اگر پیغام «روشن کردن آپدیت پرینتر» برای شما به نمایش درآمد،  گزینه‌ی Yes را انتخاب کنید. پس از این کار، چاپ با پرینتر را تست کنید. در صورتی که مجدداً  پیغام Printer offline پرینتر برای شما به نمایش درآمد، مراحل بخش بعد را دنبال کنید.

تنظیم دستی پرینتر اچ پی به صورت پیش فرض

راهکار پیشنهادی دیگر برای به نمایش درنیامدن  پیغام Printer offline پرینتر تنظیم دستی پرینتر اچ پی به عنوان پرینتر پیش فرض است. این کار در ویندوز ۱۰ و ویندوز 7 و 8 به شکل متفاوتی انجام می‌شود. برای تنظیم پرینتر به عنوان پرینتر پیش فرض در ونیدوز 10 می‌بایست در قسمت جستجوی ویندوز، کلمه Devices را وارد کنید و از لیست به نمایش درآمده، گزینه‌ی Printers & scanners را انتخاب کنید.

در صورت فعال بودن تیک گزینه Let Windows manage my default printer، تیک این بخش را غیرفعال کنید. از میان لیست پرینترهای به نمایش درآمده، پرینتر خود را انتخاب کرده و گزینه Manage را بزنید. (نکته: در صورت مشاهده مدل‌های متنوع، پرینتری را انتخاب کنید که در وضعیت Idle و یا Online است). پس از این کار گزینه Manage را انتخاب کرده و بر روی Set as default کلیک نمایید. با این کار احتمالا نمایش  پیغام Printer offline پرینتر برطرف شود. برای اطمینان، چاپ با پرینتر را تست نمایید.

در صورتی که سیستم عامل مورد استفاده شده ویندوز ۷ و ۸ است در قسمت جستجوی ویندوز، کلمه Devices را وارد کنید و از لیستی که برایتان نمایش داده می‌شود، Devices and Printers را انتخاب کنید. در لیست موجود، روی پرینتری که فعال است کلیک راست کنید و گزینه Set as Default printer را انتخاب کنید. برای اطمینان از رفع  پیغام Printer offline پرینتر کار با پرینتر را تست کرده و چند صفحه پرینت بگیرید. در صورت تداوم نمایش این پیغام، با کارشناسان ما در نمایندگی تعمیر پرینتر اچ پی تماس گرفته و راهنمایی‌های لازم را دریافت نمایید.

نمایندگی پرینتر اچ پی

بهره‌مندی کارشناسان نمایندگی پرینتر اچ پی از جدیدترین و پیشرفته‌ترین تجهیزات تعمیر سبب گشته است تا تعمیرات انجام شده به دست این کارشناسان بالاترین نتیجه و بازدهی را داشته باشند و کلیه عیوب و اختلالات ایجاد شده در دستگاه‌ها رفع گردند. دارندگان پرینترهای اچ پی می توانند با مراجعه به این مرکز و حضور در پارت تخصصی تعمیرات پرینتر اچ پی سرویس‌های مورد نیاز خویش را دریافت نمایند.

در صورتی که امکان حضور در تعمیرگاه نباشد، می توان از سیستم تعمیر در محل پرینتر اچ پی استفاده کرد. تعمیرات پرینتر اچ پی در این مرکز محدود به مدل خاصی از پرینتر نیست و تمامی مدلهای پرینتر اعم از جوهری، لیزری و … را دربر میگیرد. سرویس‌های تخصصی مرتبط با فروش پرینترهای hp نیز با حضور در فروشگاه نمایندگی پرینتر اچ پی قابل دریافت است.