اشتراک گذاری

نحوه پرینت گرفتن از صفحات وب چگونه است؟

پرینت گرفتن از صفحات وب به روش های مختلفی انجام می شود. با این کار لازم نیست محتوای وب سایت را در فایل ورد کپی کنید و می توانید از آنها به صورت مستقیم، پرینت تهیه کنید. در ادامه این مقاله، روش های رایج برای پرینت گرفتن از صفحات وب را معرفی کرده و مراحل هریک را به شما آموزش می دهیم. اگر برای اجرای مراحل با مشکل مواجه شدید، می توانید برای عیب یابی و رفع مشکلات چاپگر، با تیم تعمیر پرینتر در نمایندگی اچ پی مرکز سخت افزار ایران تماس بگیرید.

نحوه پرینت گرفتن از صفحات وب چگونه است؟

پرینت گرفتن از صفحات وب با مرورگر

 یکی از روش های راحت و رایج برای چاپ محتوای صفحه ای در وب، استفاده از افزونه هایی است که در مرورگرها نصب و اجرا می شوند. افزونه Reader View یکی از ابزارهایی است که در فایرفاکس به صورت پیش فرض نصب شده است. این افزونه در مرورگر کروم هم قابل دسترسی بوده و می توانید از آن برای پرینت گرفتن از صفحات وب کمک بگیرید. در بخش اکستنشن ‌ها (Extensions)  سرچ کرده و پس از پیدا کردن این ابزار، آن را به نوار بالایی مرورگر اضافه کنید. پس از آن، مراحل زیر را برای چاپ صفحه مورد نظرتان انجام دهید:

  • روی بخش جدیدی که در نوار آدرس اضافه شده است، کلیک کنید تا صفحه مجددا بارگذاری شده و تمام بخش‌های اضافه و زائد آن حذف شوند.
  • روی بخش باز شده در سمت چپ تصویر کلیک کنید و پرینت بگیرید.
  • پس از باز کردن صفحه مورد نظر قادر خواهید بود با کلیک کردن روی بخش مربوطه در جلوی آدرس، از صفحه پرینت تهیه کنید.

چاپ کردن صفحات وب با وبسایت‌ های واسطه

روش دیگر برای پرینت گرفتن از صفحات وب، استفاده از وب سایت های واسطه است. اگر نمی خواهید به مرورگر خود افزونه ای اضافه کنید، وبسایت شناخته شده printfriendly.com به شما کمک می کند که محتوای مورد نظرتان را چاپ کنید. برای پرینت گرفتن از صفحات وب به کمک وبسایت  printfriendly.com، وارد این آدرس شده و آدرس مورد نظرتان را در جایگاهی که برای این کار مشخص شده است، وارد کنید. روی Preview  ضربه بزنید و منتظر بمانید تا یک صفحه حاوی مطلب مورد نظر خود، بدون تبلیغات و هرگونه محتوای زائد نمایش داده شود. حال برای تهیه پرینت از صفحه باز شده دکمه پرینت را پیدا کرده و روی آن ضربه بزنید.

پرینت صفحات وب با دانلود کردن صفحه

دانلود کردن صفحه، یکی دیگر از روش های پرینت گرفتن از صفحات وب است. معمولا محتوای صفحات وب، در قالب PDF دانلود می شوند. اما می توان از نرم افزارهای آفیس هم برای چاپ کردن آنها کمک گرفت. کافی است با وبسایت printfriendly.com ، محتوای مورد نظر را دانلود کرده و از آن پرینت بگیرید. برای ذخیره سازی و دانلود صفحه وب، می‌توانید از گزینه save page as هم استفاده کنید.