اشتراک گذاری

چگونه اندازه ی کاغذ پرینتر را تنظیم کنیم؟

تمایل به تغییر سایز کاغذ پرینتر موضوع متداولی است که ممکن است برای هر کاربری ایجاد شود. چاپ اسناد مختلف می تواند نیاز به سایز چاپ مختلفی را نیز پدید آورد. در بسیاری از پرینترهای امروزی امکانی فراهم شده است که کاربر بتواند به راحتی از اندازه های متنوع برگه های کاغذ جهت شکل گیری فرآیند چاپ استفاده کند.

این تنوع انتخاب در حدی است که کاغذهای کوچک هم اندازه ی پاکت نامه تا اندازه های بزرگ نامتداول را در بر می گیرد. البته برای این منظور لازم است تنظیماتی اعمال شود تا از حالات مختلف پیش فرض پرینتر بهره مند شد. تنظیمات نادرست کاغذ حتی می تواند باعث پرینت نگرفتن پرینتر و یا مشکلاتی از این دست شود. در این مقاله قصد داریم به شرح اجمالی نحوه ی تنظیم اندازه کاغذ در پرینتر بپردازیم. با ما همراه باشید.

تنظیم اندازه کاغذ در پرینتر اچ پی

آموزش تنظیم اندازه کاغذ در پرینتر اچ پی

مرحله اول: برای تنظیم اندازه کاغذ در پرینتر ابتدا باید سینی ورودی کاغذ را بررسی کنید و با مطالعه ی دفترچه ی راهنما از امکان قرار دادن کاغذ در ابعاد مورد نظر اطمینان یابید. سینی کاغذ در پرینتر اغلب دارای مکانیسم تنظیم ابعاد کاغذ به صورت دستی می باشد تا اندازه کاغذ به صورت دلخواه قابل تغییر باشد. در این بین ابعاد استاندارد را می توانید با نشانه هایی که روی سینی کاغذ موجود هستند نیز بیابید تا جایگزینی برگه ی کاغذ راحت تر و سریع تر انجام شود.

مرحله دوم: سینی کاغذ را بیرون کشیده و ابعاد کاغذ را به درستی مطابق با شیارهای موجود تنظیم کنید. ضامن هایی که باعث آزاد شدن قفل های نگهدارنده ی صفحات محرک پرینتر می شوند را باز کنید. برای این کار لازم است به جهت بازشدن صحیح قفل های مذکور دقت کنید.

مرحله سوم: در این مرحله باید اندازه کاغذ مورد نظر خود را بر روی سینی کاغذ بیابید و آن را جاسازی کنید. اگر ابعاد کاغذ استاندارد باشد، برای تنظیم کردن اندازه کاغذ در پرینتر hp تنها کافیست سایز دقیق کاغذ را مشخص کنید و صفحات تنظیم کننده در سینی ورودی سیستم را روی اندازه کاغذ قرار دهید.

مرحله ی چهارم: در این مرحله باید با انجام تغییرات لازم در سیستم رایانه ای متصل به پرینتر بتوانید چاپ مورد نظر را بر روی خود کاغذ جدید اعمال کنید.

تنظیم اندازه کاغذ برای پرینت گرفتن در سیستم رایانه

همان طور که گفته شد به عنوان مرحله ی آخر پس از جاسازی برگه ی کاغذ مصرفی به صورت دستی برای تنظیم اندازه کاغذ در پرینتر نیازمند تغییراتی نیز در کامپیوتر متصل به پرینتر هستید. برای این کار باید در نرم افزاری که می خواهید از طریق آن دستورهای چاپ را اجرا کنید، وارد منوی File شده و گزینه Print را تایید کنید. سپس از انتخاب صحیح پرینتر در لیست دستگاه های نمایش داده شده بر روی گزینه Properties کلیک کنید.

حال گزینه Paper/Quality را انتخاب کنید و پس از گزینش حالت Advanced  روی Paper Size کلیک نمایید. از لیست نمایان شده اندازه و نوع کاغذی را که در پرینتر قرار داده ایید را انتخاب کنید و در نهایت با فشردن دکمه OK تغییرات اعمال شده را تایید کنید. جهت کسب راهنمایی های بیشتر درخصوص هر یک از بخش های این مطلب با کارشناسان ما در نمایندگی تعمیر پرینتر اچ پی تماس حاصل فرمایید.

تنظیمات کاغذ چاپگر به صورت دستی

برای تنظیم اندازه کاغذ پرینتر، می توانید به صورت دستی اقدام کنید. البته ضروری است که پرینتر شما از سایز کاغذ مورد نظرتان پشتیبانی کند. در این صورت برای تنظیم سایز کاغذ چاپگر به ترتیب زیر عمل کنید:

  • در کنترل پنل (Control Panel) گزینه Hardware and Sound را انتخاب کنید.
  • وارد بخش Device and Printer شوید.
  • روی پرینتر متصل به لپ تاپ یا کامپیوتر خود کلیک کنید.
  • در نوار ابزار بالای صفحه، گزینه Print Server properties را انتخاب کنید.
  • پنجره جدیدی باز می شود که باید در آن گزینه Create New Form را تیک بزنید.
  • اطلاعات درخواستی را وارد کنید.
  • حتما یک نام برای سایز کاغذ، عرض و طول کاغذ و در آخر گزینه Save Form را انتخاب کنید.
  • در پایان گزینه Ok را بزنید.

نمایندگی رسمی اچ پی

نمایندگی رسمی اچ پی در راستای ارائه ی خدمات مرتبط با فروش و تعمیر دستگاه های اچ پی فعالیت حرفه ای دارد. وسعت خدمات و سرویس های ویژه ی این مرکز بسیار گسترده بوده و اختلالات و مشکلات احتمالی کلیه ی سیستم های دیجیتال اچ پی از جمله لپ تاپ، تبلت، پرینتر، دستگاه کپی، هارد، مانیتور و اسکنر را دربر می گیرد. تمامی خدمات قابل دریافت در نمایندگی مجاز اچ پی براساس پارامترهای استاندارد شکل گرفته و با  گارانتی و ضمانت نامه های معتبر کتبی همراه می شوند.