اشتراک گذاری
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin
Share on facebook
Share on email

علت روشن نشدن پرینتر چیست؟

Rate this post

چرا پرینتر روشن نمی‌شود؟ یکی از ترسناک‌ترین مشکلاتی که ممکن است برای هر یک از کاربران پرینتر رخ دهد این است که پرینتر روشن نشود. متاسفانه جدا از دلایل ساده و پیش پا افتاده‌ای مانند خرابی کابل برق یا پریز برق مشکلات جدی پشت روشن نشدن پرینتر وجود دارند که شامل: خرابی برد اصلی یا مین برد پرینتر و خرابی برد پاور یا منبع تغذیه پرینتر می‌باشند. در ادامه تصمیم داریم هر یک از این دلایل روشن نشدن چاپگر و علت بروز آن‌ها را با دقت بررسی کنیم پس ادامه این مطلب را از دست ندهید.

روشن نشدن پرینتر

بررسی دلایل روشن نشدن پرینتر

خرابی مین برد پرینتر

مین برد یا برد اصلی پرینتر یکی از مهم‌ترین اجزاء این دستگاه است که به شریان‌های ارتباطی در پرینتر نیز شهرت دارد. چراکه علاوه ‌بر تعیین مسئولیت و وظایف هر یک از قطعات این دستگاه به برقراری ارتباط بین آن‌ها با یکدیگر نیز می‌پردازد.

بنابراین بدیهی است که خرابی مین برد موجب روشن نشدن پرینتر می‌شود چراکه هیچ یک از اجزاء پرینتر نمی‌توانند با یکدیگر ارتباط برقرار کنند از این‌رو دستگاه چاپگر ناگهان خاموش شده و دیگر روشن نمی‌شود تا مین برد آن مورد تعمیر قرار بگیرد. توجه داشته باشید که عمده‌ترین دلیلی که موجب خرابی مین برد یا همان برد اصلی پرینتر می‌شود، نوسان برق است از این ‌رو حتماً دستگاه پرینتر خود را به یک محافظ برق متصل کنید تا چنین مشکلی برای آن به وجود نیاید و خرج اضافی روی دست شما نگذارد.

خرابی برد پاور پرینتر

دیگر علت روشن نشدن پرینتر، خرابی برد پاور این دستگاه است که به آن منبع تغذیه نیز می‌گویند چراکه وظیفه آن تامین برق مورد نیاز پرینتر برای روشن ماندن و کار کردن این دستگاه است. به گونه‌ای که برد پاور یا منبع تغذیه، برق 220 ولت شهری که از نوع AC است را دریافت کرده و آن را به برق مورد نیاز برای کار کردن اجزاء پرینتر یعنی نوع DC تبدیل می‌کند. سپس این جریان برق را از طریق مین برد به قطعات پرینتر انتقال می‌دهد. جالب است بدانید که دلیل اصلی خراب شدن برد پاور مانند دلیل خرابی مین برد پرینتر نوسان برق است.

البته از آن جایی که منبع تغذیه باید برق شهری را دریافت کند و آن را به جریان برق از نوع DC تبدیل کند بدیهی است که با نوسانات برق دست و پنجه نرم کند که متاسفانه تکرار این مسئله موجب سوختن منبع تغذیه چاپگر خواهد شد. از این‌رو پرینتر ناگهان خاموش شده و دیگر روشن نمی‌‎شود. البته اگر از محافظ برق برای پرینتر خود استفاده کنید با چنین مشکلی مواجه نخواهد شد.

عیب‌یابی و تعمیرات تخصصی پرینتر در نمایندگی رسمی پرینتر اچ پی

اگر پرینتر شما هم روشن نمی‌شود یا با هر مشکل دیگری روبه‌رو شده‌ است سریعاً با نمایندگی تعمیرات پرینتر اچ پی تماس بگیرید تا تعمیرکاران این مرکز به آدرس مورد نظر شما اعزام شده و به عیب‌یابی دقیق پرینتر شما بپردازند تا بتوانند منشأ اصلی مشکل آن را پیدا کنند. تکنسین‌های نمایندگی رسمی پرینتر اچ پی با سرعت و کیفیت بالایی به عیب‌یابی چاپگر شما می‌پردازند. سپس هزینه تعمیرات آن را برآورد کرده و شما را در جریان قرار می‌دهند تا اگر تمایل داشتید پرینتر شما را به صورت حرفه‌ای تعمیر کنند. درنهایت نیز با تست و بررسی نهایی دستگاه پرینتر شما از رفع مشکل آن مطمئن شده و این دستگاه را مانند روز اول به شما تحویل می‌دهند.

نمایندگی فروش و تعمیرات پرینتر اچ پی

نمایندگی رسمی پرینتر اچ پی ارائه‌ دهنده خدمات فروش و پس از فروش انواع مدل‌های پرینتر اچ پی است. خدمات پس از فروش پرینتر اچ پی شامل: عیب‌یابی، سرویس و تعمیرات سخت‌افزاری این دستگاه می‌باشد. اگر قصد دارید یکی از مدل‌های پرینتر اچ پی را خریداری کنید می‌توانید به یکی از شعبه‌های نمایندگی رسمی اچ پی مراجعه کنید. درصورتی هم که به خدمات سرویس، عیب‌یابی و تعمیرات پرینتر نیاز داشتید با این مرکز تماس بگیرید تا تعمیرکاران آن جهت ارائه خدمات سرویس و تعمیر پرینتر اچ پی در محل به آدرس مورد نظر شما اعزام شوند.