اشتراک گذاری

تعمیر فیش پرینتر اچ پی

تعمیر فیش پرینتر اچ پی، با بالاترین کیفیت در نمایندگی اچ پی مرکز سخت افزار ایران انجام می شود. فیش پرینترها یا سوزنی هستند و یا حرارتی و بعضا با عنوان پرینتر حرارتی هم شناخته می شوند. این دستگاه برای چاپ لیبل و فیش کاربرد دارد و ساختار و عملکرد آن با پرینترهای لیزری متفاوت است. فایل ها در فیش پرینتر، بر اثر حرارتی که روی پرینتر یا ترمال هد ایجاد می شود، چاپ می شوند.

فیش پرینترهای سوزنی هم یک ریبون دارند که محتوا را روی برگه چاپ می کند. تعمیر فیش پرینتر hp و سایر برندها با تعمیرات پرینترهای معمولی تفاوت دارد و حتما باید توسط تعمیرکاران مجرب انجام شود. در ادامه روند کلی تعمیر فیش پرینتر اچ پی را بررسی می کنیم تا بیشتر با نحوه تعمیر این مدل آشنا شوید.

تعمیر فیش پرینتر اچ پی

هزینه تعمیر فیش پرینتر اچ پی

درست مثل هر دستگاه الکترونیکی دیگری، هزینه تعمیر پرینتر حرارتی هم با توجه به میزان خرابی این دستگاه و قطعات آن مشخص می شود. اگر قطعات چاپگر قابل تعمیر باشند، لازم نیست مبلغ بالایی برای این کار پرداخت کنید. اما گاهی نیاز به تعویض قطعات است و نمونه های اورجینال هم معمولا گران هستند. در این شرایط هزینه تعمیر فیش پرینتر، به مراتب بالاتر بوده و شامل قیمت قطعه یا قطعات جدید هم می شود.

تعمیر فیش پرینتر hp چگونه انجام می شود؟

برای تعمیر لیبل پرینتر اچ پی و سایر برندها، اول دستگاه عیب یابی می شود. سپس بر حسب نوع و شدت خرابی قطعات، تصمیم بر ترمیم یا تعویض آنها گرفته می شود. مثلا اگر تیغه آسیب دیده باشد، تکنسین آن را تعمیر و در صورت نیاز، تعویض می کند. هد پرینترهای حرارتی معمولا قابل تعمیر نبوده و حتما باید تعویض شود.

یکی از مهم ترین قطعات در تعمیر فیش پرینتر اچ پی، فیش است که باید هرچه زودتر، تعمیر شده و یا در صورت نیاز تعویض گردد. تعمیر آداپتور و اصلاح مدارهای این قطعه هم اقدام دیگری است که بعضا در روند تعمیرات فیش پرینتر hp و سایر برندها انجام می شود.

مشکلات رایج لیبل پرینتر اچ پی

تعمیر فیش پرینتر اچ پی برای حل کردن مشکلات عملکردی این دستگاه انجام می شود. ایراداتی همچون روشن نشدن دستگاه، خرابی برد، ضربه خوردن، نفوذ مایعات به داخل دستگاه، سوختن برد و دیگر قطعات، چاپ نشدن نوشته ها به صورت کامل، خرابی سوزن، ریبان ها و یا ترمال هد، چاپ سفید لیبل پرینتر، وصل نشدن چاپگر به کامپیوتر و لپ تاپ، وصل نشدن دستگاه به اینترنت، از کار افتادن وای فای داخلی، عدم کارکرد یا اختلال در کارکرد پورت یو اس بی USB  و از کار افتادن پورت  RS232 ، چند مورد از مهم ترین مشکلات فیش پرینتر به شمار می روند.