اشتراک گذاری

تعمیر پورت usb لپ تاپ اچ پی

برای آشنایی با نحوه تعمیر پورت usb لپ تاپ اچ پی و جزئیات آن، این مطلب را دنبال کنید. کاملا واضح است که اگر پورت یو اس بی لپ تاپ شما به درستی کار نکند، نمی توانید تجهیزات جانبی را به آن وصل کنید. بنابراین تعمیر پورت usb لپ تاپ hp اهمیت بالایی داشته و باید با نحوه عیب یابی و ترمیم این بخش آشنایی داشته باشید. بهترین نشانه برای این که بدانید زمان تعمیر پورت usb لپ تاپ اچ پی فرا رسیده است، شناسایی نشدن دستگاه هایی همچون فلش، هارد اکسترنال، ماوس و … در این دستگاه است. در ادامه اطلاعات کامل تری را راجع به عیب یابی و ترمیم این قطعه به شما ارائه می دهیم. با این حال می توانید برای دریافت خدمات تخصصی تر از تیم تعمیرات لپ تاپ اچ پی در مرکز سخت افزار ایران کمک بگیرید.

تعمیر پورت usb لپ تاپ اچ پی

نحوه تعمیر پورت USB لپ تاپ اچ پی

خوشبختانه تعمیر پورت یو اس بی لپ تاپ منوط به باز کردن این بخش نیست. پیش از تعمیر پورت USB لپ تاپ hp و دیگر برندها به صورت تخصصی، مطمئن شوید که واقعا این بخش آسیب دیده است. علت این تاکید آن است که گاهی دستگاه جانبی (فلش، هارد اکسترنال، موس و …) ایراد دارد و مشکل از پورت لپ تاپ نیست. بنابراین بهتر است سیستم را از نظر نرم افزاری هم چک کنید. ممکن است تنظیمات بهم ریخته باشد یا درایور مشکلی داشته و یا بروز نباشد.

در مرحله بعدی، داخل سوکت را نگاه کنید و در صورت وجود گرد و خاک، آن را با اسپری هوا یا پنبه الکلی تمیز کنید. تنها با همین کار ساده، می توانید هزینه تعمیر پورت usb لپ تاپ اچ پی را به میزان قابل توجهی کاهش دهید. اگر مطمئن هستید که دستگاه جانبی مورد نظرتان سالم است و همچنان سیستم آن را شناسایی نمی کند، احتمالا یک ایراد سخت افزاری در لپ تاپ وجود دارد.

بیشتر بخوانید:تنظیمات بایوس لپ تاپ

علائم خرابی پورت usb لپ تاپ اچ پی

چطور باید بدانیم که واقعا پورت یو اس بی لپ تاپ آسیب دیده و نیاز به ترمیم دارد؟ وقتی پایه های پورت از برد جدا می شوند، عملکرد دستگاه های یو اس بی متصل به لپ تاپ مختل شده و بعضا این دستگاه ها توسط سیستم شناسایی نمی شود. در چنین شرایطی باید عملیات پورت usb لپ تاپ اچ پی در اولین فرصت انجام شود. البته گاهی هم پایه ها دچار اتصالی می شوند و به دنبال آن، دستگاه یو اس بی متصل به لپ تاپ، مدام قطع و وصل می شود. فراموش نکنید که نفوذ مایعات درون سوکت و وارد کردن حافظه فلش با فشار و به صورت نامتوازن نیز به ورودی یو اس بی و دیگر پورت ها آسیب می زنند.

کار نکردن پورت usb لپ تاپ HP

یکی از موارد مهم در تعمیر پورت usb لپ تاپ اچ پی، مربوط به کار نکردن این بخش است. در این صورت باید اقدامات زیر را انجام دهید تا مشکل حل شود:

ریستارت کردن لپ تاپ  

اگر متوجه شدید که خروجی یو اس بی لپ تاپ شما کار نمی کند، پیش از هرگونه اقدام تعمیراتی، دستگاه را ریستارت کنید. راه اندازی مجدد کمک می کند که ناهماهنگی های احتمالی برطرف شوند و به دنبال آن، بتوانید از تجهیزات جانبی استفاده کنید.

تست کردن دستگاه جانبی

همیشه پورت یو اس بی لپ تاپ آسیب ندیده و گاهی  دستگاه یا وسیله جانبی که به سیستم وصل می کنید مشکل دارد. بنابراین برای رفع مشکل کار نکردن پورت usb لپ تاپ اچ پی، حتما دستگاه های جانبی را تست کنید.

بیشتر بخوانید: چگونگی فهمیدن مشخصات کامپیوتر در ویندوز 

اصلاح تنظیمات

بد نیست که برای رفع مشکل کار نکردن پورت یو اس بی لپ تاپ اچ پی یا هر برند دیگری، سری به تنظیمات مربوط به این بخش زده و آن را اصلاح نمایید. تنظیمات مربوط به اتصالات و پورت ها را بررسی کرده و اگر ایراد خاصی بود، آن را برطرف کنید. اگر همچنان مشکل برطرف نشد، نیاز به پورت usb لپ تاپ اچ پی به صورت تخصصی است. حتی ممکن است شدت آسیب دیدگی این بخش به اندازه ای باشد که امکان ترمیم آن وجود نداشته و حتما باید آن را تعویض نمایید.