اشتراک گذاری

تعمیر اسپیکر تبلت اچ پی

در این مقاله شما را با نکاتی در مورد تعمیر اسپیکر تبلت اچ پی آشنا می کنیم. تابحال شده صدای تبلت تان هنگام پخش فایل قطع شود؟ یا این اتفاق در هنگام مکالمه با تبلت های سیمکارت خور ایجاد شود؟ مشکلات صدا اگر منشأ نرم افزاری نداشته باشند، مربوط به اسپیکر یا همان بلندگوی دستگاه هستند. به دلایلی مختلفی که در ادامه به آنها اشاره می کنیم، ممکن است بلندگوی تبلت به درستی کار نکرده و ایراداتی داشته باشد.

در این صورت، نیاز به تعمیر اسپیکر تبلت اچ پی است تا مشکلات صدا برطرف شوند. البته شما به تنهایی نمی توانید این قطعه را تعمیر کنید. اسپیکر قطعه ظریفی است و اتصالات آن نیز حساسیت های بسیاری دارند. اگر فشاری به اسپیکر وارد شود و یا یکی از سیم ها به اشتباه قطع شوند، احتمال از کار افتادن کامل این قطعه وجود خواهد داشت. لذا توصیه می کنیم بررسی و ترمیم بلندگوی تبلت تان را به تعمیرکاران با تجربه محول کنید. برای این منظور می توانید از تیم تعمیر تبلت در نمایندگی اچ پی مرکز سخت افزار ایران کمک بگیرید.

تعمیر اسپیکر تبلت اچ پی

تعمیر بلندگو تبلت اچ پی در کدام موارد ضروری است؟

همانطور که در بخش قبل اشاره کردیم، زمانی باید اقدام به تعمیر بلندگوی تبلت اچ پی و دیگر برندها کرد که این قطعه آسیب دیده باشد. اگر مدارها و بردهای داخلی آسیب دیده و اسپیکر به طور کلی از کار افتاده باشد، چاره ای جز تعمیر آن نیست. حتی گاهی در این شرایط نیاز به تعویض این قطعه با یک بلندگوی جدید خواهد بود. گاهی عملکرد اسپیکر با صداهای غیر عادی مثل صدای خش خش و … همراه است.

این وضعیت، معمولا ناشی از آسیب دیدگی مدارهای داخلی یا قطع شدن آنها و یا مشکلات نرم افزاری است. در این صورت هم بررسی تخصصی و تعمیر اسپیکر ضروری است. اما گاهی صدا تنها هنگام اجرای یک برنامه خاص مختل می شود و یا ویروسی شدن تبلت منجر به بروز این مشکل می شوند. در این صورت بلندگو آسیبی ندیده و تعمیر اسپیکر تبلت اچ پی به صورت نرم افزاری انجام می شود.  

بیشتر بخوانید: روشن نشدن تبلت

دلایل خرابی اسپیکر تبلت hp

یکی از دلایل خرابی اسپیکر تبلت و موبایل در تمامی برندها، نفوذ آب به داخل آن است. رطوبت دشمن اصلی تمامی دیوایس های هوشمند است و بخش های مختلف آنها را به سرعت از کار می اندازد. همچنین نفوذ گرد و خاک و آلوده شدن اسپیکر نیز موجب بروز مشکلاتی در عملکرد این قطعه می شود. دلیل بعدی، قطع شدن اتصالات اسپیکر است که معمولا باعث قطع شدن صدای دستگاه می گردد.

علاوه بر موارد ذکر شده که در لیست دلایل سخت افزاری جای می گیرند، مشکلات نرم افزاری نیز می توانند زمینه ساز خرابی اسپیکر شوند. به هم ریختن تنظیمات تبلت یا برنامه های آن، ویروسی شدن تبلت، وجود مشکل در برنامه های صدا و مواردی از این دست، مهم ترین دلایل نرم افزاری بروز مشکل در این بخش به شمار می روند. بهتر است برای عیب یابی و تعمیر اسپیکر تبلت اچ پی در هریک از این موارد، از تکنسین های مجرب و دوره دیده کمک بگیرید.

روش های تعمیر اسپیکر تبلت hp

پیش از اقدام تخصصی برای تعمیر اسپیکر تبلت اچ پی و دیگر برندها، بد نیست اقداماتی را جهت رفع مشکل این دستگاه انجام دهید. در مرحله اول بهتر است تبلت خود را ری استارت کنید. با این کار، پردازش های تبلت از سر گرفته می شوند و مشکل اسپیکر حل می گردد. اگر پس از راه اندازی دستگاه مشکل بلندگو حل نشد، احتمالا یکی از برنامه های دستگاه معیوب است.

با شناسایی و حذف آن برنامه می توانید مشکل را برطرف کنید. ریست فکتوری، آخرین روشی است که می توانید با اجرا کردن آن مشکلات صدای تبلت خود را حل کنید. البته فراموش نکنید که این کار منجر به پاک شدن اطلاعات شما خواهد شد؛ بنابراین پیش از انجام دادن آن حتما از اطلاعات مهم خود بکاپ بگیرید.

بیشتر بخوانید: دلایل هنگ کردن تبلت
تعمیر اسپیکر گوشی

تعویض اسپیکر تبلت اچ پی

ظرافت و حساسیت اسپیکر تبلت به اندازه ای است که در اغلب موارد، امکان تعمیر آن وجود ندارد. به همین دلیل لازم است که برای رفع مشکلات، آن را تعویض نمایید. تعویض اسپیکر تبلت اچ پی باید با رعایت نکات و اصولی انجام شود. یکی از این نکات، استفاده از قطعه اورجینال است؛ اسپیکر جدید باید اصل باشد و متناسب با مدل تبلت انتخاب شود. در غیر این صورت کارایی لازم را نداشته و حتی ممکن است سایر بخش های دستگاه را نیز دچار مشکل کند. شما می توانید برای تعویض بلندگوی تبلت خود از همکاران ما در نمایندگی hp کمک بگیرید.