اشتراک گذاری

رفع مشکل تکرار شدن پرینت

دلیل تکرار شدن پرینت چیست؟ این سوأل را زمانی می پرسید که با وجود اینکه تنها یک بار فرمان پرینت داده اید اما سند مورد نظر چندین بار پرینت می شود. این مسئله علاوه بر اینکه باعث اتلاف کاغذ می شود، باعث مصرف شدن حجم بیشتری از تونر یا جوهر دستگاه می شود. بنابراین باید از دلایل بروز چنین مشکلی مطلع بود تا در چاپ های بعدی از تکرار پرینت جلوگیری شود. این مشکل می تواند از تنظیمات دستگاه یا سیستم شما باشد.

در هر صورت اگر با چنین مشکلی در پرینتر خود مواجه شده اید، می توانید با مطالعه این مطلب، دلایل بروز مشکل را شناسایی کرده و نسبت به رفع آن اقدام کنید. این مطلب با تلاش متخصصان نمایندگی تعمیرات پرینتر اچ پی آماده شده است. این مرکز ارائه دهنده خدمات تخصصی تعمیر پرینتر اچ پی می باشد و در صورت نیاز به راهنمایی بیشتر و یاری متخصصان می توانید از طریق تماس تلفنی، سوألات خود را با کارشناسان مطرح نمایید. در ادامه مهمترین دلایل تکرار شدن پرینت را بررسی خواهیم کرد.

بررسی دلایل تکرار شدن پرینت در چاپگر

دلایل تکرار پرینتر اغلب مربوط به تنظیمات پرینتر و درایو مربوطه است اما پر شدن حافظه پرینتر نیز می تواند باعث بروز چنین مشکلی شود. منظور از حافظه، حافظه کش دستگاه است که در هر مدل پرینتر میزان مشخصی دارد. پر شدن ظرفیت حافظه کش بر اثر پرینت گرفتن تعداد زیادی از اسناد، باعث تکرار چاپ صفحات پیشین خواهد شد.

یکی دیگر از دلایل تکرار شدن پرینت، مربوط به تنظیمات Advance در منوی تنظیمات پرینتر در کامپیوتر می باشد. در این قسمت می توان تعداد کپی و پرینت هر سند را مشخص کرد. چنانچه عدد نشان داده شده در قسمت Copy count بیش از 1 باشد، در این صورت پرینت ها به تعداد تکرار می شوند. همچنین اگر گزینه Keep Printed Document در این منو فعال باشد، پیغام تکرار پرینت نمایش داده می شود.

بررسی دلایل تکرار شدن پرینت در چاپگر

رفع مشکل تکرار شدن پرینت

برای رفع این مشکل کافی است موارد گفته شده در بالا را چک کنید. از این رو اگر حافظه دستگاه پر شده است نسبت به پاک کردن حافظه اقدام کنید. برای این کار به کنترل پنل رفته و روی Devices and Printers کلیک کنید. با باز شدن پنجره جدید روی پرینتر خود کلیک کنید. در پنجره ی باز شده، موارد موجود در صف چاپ و در وضعیت انتظار برای چاپ را مشاهده می کنید.

با انتخاب گزینه Cancel All Documents تمامی اسناد موجود در صف برای پرینت را حذف خواهید کرد. روش دوم برای رفع مشکل تکرار شدن پرینت، بررسی تنظیمات Advance است. با رفتن به کنترل پنل و مشاهده نام پرینتر، روی آن راست کیک کرده و Printer Properties را انتخاب کنید. در قمست Advance و در کادر Copy count عدد 1 را تایپ کرده و تیک Keep Printed Document را بردارید.

رفع مشکل تکرار شدن پرینت

نمایندگی تعمیرات پرینتر اچ پی

نمایندگی تعمیر پرینتر اچ پی، تمامی سرویس های مورد نیاز نظیر، شارژ کارتریج، تعمیر درام، تعویض کارتریج، تعمیر مین برد پرینتر، تعویض بلید، تعویض کاغذکش، رفع مشکل سیاهی برگه، عیب یابی پرینتر روشن نشده و تعمیر یونیت لیزر پرینتر اچ پی را به کاربران ارائه می دهد. تکنسین های زبده و باتجربه این مجموعه ضمن برخورداری از دانش بالای تعمیر پرینتر، قادرند تمامی اشکالات ریز و درشت پرینتر را شناسایی و برطرف کنند.

نمایندگی تعمیرات اچ پی، با ارائه خدمات سرویس در محل، ضمن کاهش هزینه های کاربران، شرایطی را فراهم کرده تا تعمیر دستگاه در محل و با حضور مشتری انجام شود. کاربران تهرانی و کرجی جهت برخورداری از خدمات این مرکز می توانند از طریق تماس با شماره تلفن مندرج در وب سایت، خدمات مورد نیاز خود را در محل سکونت یا محل کار دریافت کنند.