اشتراک گذاری

ریست کردن سطح جوهر در کارتریج هایHP

ریست کردن سطح جوهر در کاتریج های HP در واقع راهکاری است که به پرینتر کمک می‌کند، پس از شارژ کارتریج، سطح جوهر را به درستی تشخیص دهد. بنابراین اگر پرینتر اچ پی شما نیز پس از شارژ کارتریج به درستی نمی‌تواند سطح جوهر را تشخیص دهد، توصیه ما به شما ریست کردن سطح جوهر در پرینتر است. در ادامه این مقاله روش دقیق انجام این کار در کارتریج های 27، 28، 56، 57، 58 HP شرح داده شده است. 

در صورت پیاده‌سازی مراحل زیر و مواجهه با هر گونه اشکال می‌توانید از طریق راه‌های ارتباطی موجود در وبسایت با کارشناسان ما در نمایندگی اچ پی تماس گرفته و راهنمایی‌های لازم را دریافت نمایید.

ریست کردن سطح جوهر در کارتریج هایHP

آموزش ریست کردن سطح جوهر در پرینتر اچ پی

مدل HP 56 (سیاه) و HP 58 (عکس رنگی)

1. ابتدا یک تکه نوار بر روی اتصالی که با شماره 1 مشخص شده است قرار دهید. کارتریج را به همراه نواری که به آن چسبیده است، مجددا داخل پرینتر بگذارید.

2. پرینتر در این مرحله، یک صفحه برای بالانس کردن هد، چاپ خواهد کرد. پس از تکمیل این مرحله، کار را از مرحله 3 ادامه دهید. پس از اینکه پرینتر چاپ صفحه هم ترازی را به اتمام رساند، پرینتر اچ پی را باز نموده، کارتریج را بردارید. در ادامه، قطعه نوار دیگری را بر روی اتصالی که با شماره 2 نشان داده شده است، قرار دهید. 

3. کارتریج را در داخل پرینتر قرار دهید. پرینتر در این مرحله برای هم‌ترازی هد، یک صفحه چاپ خواهد کرد. پس از چاپ این صفحه، کارتریج را از پرینتر خارج کنید، هر دو نوار را از روی هر دو اتصال شماره 1 و شماره 2 بردارید. کارتریج را مجدداً درون پرینتر بگذارید. با این کار می‌بایست، ریست کردن سطح جوهر ، به درستی انجام شده و دستگاه سطح جوهر ا کامل و پر تشخیص دهد.

توجه: اگر همزمان با چاپ صفحه هم تراز، پرینتر پیام خطایی مبنی بر نیاز به تعویض کارتریج صادر کرد، از طریق دکمه menu موجود در کنترل پنل پرینتر، اقدام به چاپ صفحه هم‌تراز کنید.

توصیه:

در صورتی که مراحل فوق را به درستی انجام دادید، اما خوانده شدن سطح جوهر توسط پرینتر اچ پی شما به درستی انجام نشد، توصیه می‌شود از نبود چسب‌های اضافی بر روی اتصالات کارتریج مطمئن گردید. چرا که هر نوع باقیمانده‎ای، کارتریج را از کارکرد مناسب خود باز داشته و سبب شناخته نشدن کارتریج توسط پرینتر می‌شود. در صورتی که اتصالات را با استفاده از تکه پنبه الکلی تمیز نمودید، مراحل 1-4 را مجدداً تکرار نمایید. (دقت نمایید که هر مرحله به درستی و براساس دستورالعمل انجام شود).

نحوه ریست کردن سطح جوهر پرینتر

برای کارتریج های HP 57 (رنگی) 

1. مطابق تصویر موجود در سایت، یک تکه نوار بر روی اتصالی که با شماره 1 مشخص شده است، قرار دهید. کارتریج را به همراه نواری که به آن چسباندید، در درون پرینتر قرار دهید. (هر اتصال، یک مربع کوچک از جنس مس است). مطمئن شوید که تنها همان اتصال پوشانده شده است و بقیه اتصالات پوششی نداردند و آزاد هستند.

2. در این مرحله پرینتر اچ پی اقدام به چاپ یک صفحه ترازنامه خواهد کرد. پس از انجام شدن این مرحله، به مرحله 3 رفته و کار را ادامه دهید. کارتریج را داخل پرینتر بگذارید. در این مرحله پرینتر اچ پی شما مجددا اقدام به چاپ یک صفحه همتراز خواهد کرد.

3. پس از این کار، کارتریج را خارج کرده و همه نوارها را از روی هر دو اتصال شماره 1 و شماره 2 بردارید. پس از جدا کردن اتصالات، کارتریج را داخل پرینتر قرار دهید. با این کار به دلیل ریست کردن سطح جوهر ، سطح جوهر توسط پرینتر به درستی نشان داده خواهد شد.

نکته: درصورتی که پرینتر اچ پی، همزمان با تلاش شما برای چاپ هم‌تراز، پیغام خطایی را نمایش داد، می‌توانید برای این کار از از طریق منوی موجود در کنترل پنل پرینتر اقدام نمایید و عملیات همتراز کردن هد پرینت را فعال کنید.

توصیه:

در صورتی که مراحل فوق را به درستی انجام داده‌اید، اما سطح جوهر همچنان توسط پرینتر به درستی تشخیص داده نمی‌شود، اطمینان حاصل کنید که هیچ گونه نواری روی اتصالات کارتریج باقی نمانده است. کارتریج را چک نمایید و مطمئن گردید که هیچ گونه چسب اضافه‌ای بر روی آن باقی نمانده است.

وجود هر گونه چسب یا شی خارجی اضافی بر روی کارتریج سبب می‌گردد تا سطح صحیح جوهر توسط پرینتر شناخته نشود. در صورتی که اتصالات دستگاه را با مالیدن پنبه الکلی تمیز کرده‎اید، مراحل 1-4 را مجدداً پیاده سازید و از درست انجام شدن تمامی مراحل مطمئن شوید.

نمایندگی پرینتر اچ پی

بهره‌مندی کارشناسان نمایندگی پرینتر اچ پی از جدیدترین و پیشرفته‌ترین تجهیزات تعمیر سبب گشته است تا تعمیرات انجام شده به دست این کارشناسان بالاترین نتیجه و بازدهی را داشته باشند و کلیه عیوب و اختلالات ایجاد شده در دستگاه ها رفع گردند. دارندگان پرینترهای اچ پی می توانند با مراجعه به این مرکز و حضور در پارت تخصصی تعمیرات پرینتر اچ پی سرویس های مورد نیاز خویش را دریافت نمایند.

در صورتی که امکان حضور در تعمیرگاه نباشد، می توان از سیستم تعمیر در محل پرینتر اچ پی استفاده کرد. تعمیرات پرینتر اچ پی در این مرکز محدود به مدل خاصی از پرینتر نیست و تمامی مدلهای پرینتر اعم از جوهری، لیزری و … را دربر میگیرد.