اشتراک گذاری

دلیل شارژ نشدن تبلت اچ پی چیست؟

آیا تبلت شما هم شارژ نمی‌شود و دستتان را توی پوست گردو گذاشته است؟ گاهی‌اوقات دلایل خیلی ساده و پیش پا افتاده‌ای مانند: خراب شدن پریز برق، کابل شارژ و شارژر وجود دارند که مانع از شارژ شدن تبلت می‌شوند. اما گاهی‌اوقات هم دلایل سخت‌افزاری مهمی مانند: خرابی باتری و سوکت شارژ تبلت پشت این داستان هستند. اگر شما هم با تبلت اچ پی چنین مشکلی دارید، ادامه این مطلب را از دست ندهید تا بیشتر با دلایل شارژ نشدن تبلت و راهکارهای رفع این مشکل آشنا شوید.

شارژ نشدن تبلت

بررسی دلایل شارژ نشدن تبلت اچ پی

  • خراب بودن پریز برق

گاهی‌اوقات مشکل شارژ نشدن تبلت اچ پی هیچ ربطی به خود این دستگاه ندارد به گونه‌ای که احتمال دارد پریز برق شما مشکل داشته باشد. پس اولین کاری که باید بکنید این است که مطمئن شوید مشکل از پریز برق شماست یا نه؟ برای انجام این کار یا می‌توانید یک وسیله الکترونیکی دیگر را به همان پریز متصل کنید یا اینکه تبلت خود را روی پریزهای دیگر هم تست کنید. اگر تبلت شما بدون هیچ مشکلی روی پریزهای دیگر شارژ شد یعنی اینکه مشکل از آن پریز برقی بوده است که اول می‌خواستید تبلت را با آن شارژ کنید. اما اگر باز هم شارژ نشد باید به سراغ روش‌های بعدی بروید تا بتوانید مشکل آن را حل کنید.

  • آسیب‌دیدگی کابل شارژ تبلت

یکی دیگر از احتمالاتی که می‌توان درصورت شارژ نشدن تبلت اچ پی درنظر گرفت، خراب شدن کابل شارژ این دستگاه است. درواقع یکی از لوازم جانبی تبلت که تقریبا زود به زود خراب می‌شود، کابل شارژ آن است. حتی اگر هیچ آثاری از پارگی و آسیب‌دیدگی بر روی کابل شارژ تبلت شما وجود نداشته باشد این احتمال وجود دارد که کابل شارژ تبلت شما از داخل دچار قطعی شده باشد و همین مسئله از شارژ نشدن تبلت جلوگیری کند.

پس دومین کاری که باید انجام دهید این است که از سلامت کابل شارژ تبلت خود مطمئن شوید. برای انجام این کار از کابل شارژ دیگری برای شارژ کردن تبلت خود استفاده کنید. اگر با این کار موفق شدید تبلت خود را شارژ کنید یعنی اینکه کابل شارژ این دستگاه خراب شده است و باید یک کابل شارژ جدید بخرید. اما اگر مشکل شارژ نشدن این دستگاه پابرجا بود یعنی اینکه باید سراغ عامل دیگری بگردید که موجب بروز چنین مشکلی در تبلت شما شده است.

  • خراب بودن شارژر تبلت

خرابی آداپتور یا همان شارژر تبلت نیز عامل دیگری است که می‌تواند در شارژ نشدن تبلت اچ پی نقش داشته باشد. همانطور که خودتان هم می‌دانید، آداپتور یکی از لوازم جانبی تبلت است که دیر یا زود عمر آن به پایان می‌رسد و باید به فکر خرید یک آداپتور جدید باشید. با این وجود این احتمال هم وجود دارد که عمر آداپتور تبلت شما به پایان رسیده باشد. برای اینکه مطمئن شوید مشکل از آداپتور تبلت است باید این دستگاه را به آداپتور دیگری وصل کنید. اگر موفق شدید تبلت اچ پی را با آداپتور دیگری شارژ کنید یعنی اینکه مشکل از آداپتور شماست. اما اگر تبلت شما با آداپتور دیگری هم شارژ نشد یعنی اینکه مشکل از جای دیگری است.

  • پایان عمر باتری تبلت

    باتری در هر دستگاهی یک قطعه مصرفی به حساب می‌آید که اگر با آن مدارا نکنید خیلی زود مجبور می‌شوید آن را عوض کنید البته حتی اگر با آن مدارا هم کنید بالاخره از کار می‌ایستد و باید تعویض گردد. امکان دارد باتری تبلت شما خراب شده باشد. البته خرابی باتری تبلت، یک دفعه خودش را نشان نمی‌دهد. به گونه‌ای که به مرور زمان می‌توانید تشخیص دهید که باتری تبلت شما خراب شده است. پس اگر قبل از اینکه تبلت شما شارژ نشود، دائم با مشکل زود خالی شدن شارژ باتری این دستگاه دست و پنجه نرم می‌کردید به این معناست که باتری این دستگاه از قبل به مشکل خورده بوده است و حالا که تبلت شارژ نمی‌شود، نشان می‌دهد که به پایان عمر خود رسیده است. اما اگر باتری تبلت شما سالم است یا به تازگی آن را عوض کرده‌اید، مشکل شارژ نشدن این دستگاه از باتری آن نیست.

  • بروز مشکل در سوکت شارژ تبلت

و اما آخرین احتمالی که می‌توان با شارژ نشدن تبلت اچ پی درنظر گرفت، خراب شدن سوکت شارژ این دستگاه است که این مشکل می‌تواند به دلیل نفوذ رطوبت به تبلت و وارد شدن ضربه به آن باشد. در این صورت بهتر است تبلت خود را جهت عیب‌یابی و تعمیرات تخصصی به نمایندگی تعمیرات تبلت اچ پی بسپارید. تکنسین‌های این مرکز با عیب‌یابی دقیق، درصورتی که مشکل از سوکت شارژ تبلت باشد آن را تعمیر می ‌کنند البته اگر امکان تعمیر آن وجود داشته باشد. در غیر این صورت با سرعت بالایی به تعویض سوکت شارژ تبلت اچ پی می‌پردازند تا بتوانند مشکل شارژ نشدن این دستگاه را برطرف کنند.