اشتراک گذاری
  • خانه
  • مقالات
  • آموزش روش های دیدن تاریخچه پرینتر در ویندوز 10 و 11

آموزش روش های دیدن تاریخچه پرینتر در ویندوز 10 و 11

دیدن تاریخچه پرینتر در ویندوز 10 و 11، این امکان را به شما می دهد که کنترل بهتر و بیشتری روی کارهایی که انجام داده اید داشته باشید. مایکروسافت در دو نسخه اخیر سیستم عامل محبوبش قابلیت های متنوع و جذابی را ارائه داده است که یکی از آنها امکان مشاهده تاریخچه پرینت های انجام شده است. جالب است بدانید که در حالت پیش فرض، پس از به پایان رسیدن فرایند چاپ، تاریخچه پاک می شود.

اما شما می توانید گزینه های مرتبط را فعال کنید تا هیستوری چاپ های انجام شده در حافظه سیستم باقی بمانند و در صورت نیاز، قابل دسترسی باشند. خوشبختانه روش های مختلفی برای دیدن تاریخچه پرینتر در ویندوز 10 و 11  وجود دارد که در ادامه آنها را به شما آموزش می دهیم. در صورت نیاز به دریافت راهنمایی یا خدمات تخصصی تر هم می توانید با نمایندگی لپ تاپ اچ پی  در مرکز سخت افزار ایران تماس بگیرید تا کارشناسان ما مشاوره های لازم را بدون هیچ هزینه ای به شما ارائه دهند.

دیدن تاریخچه پرینتر در ویندوز 10 و 11

دیدن تاریخچه پرینتر در ویندوز 10 و 11 با استفاده از  Event Viewer

یکی از روش های مشاهده تاریخچه پرینتر در ویندوز 10 و 11، استفاده از قابلیت Event Viewer است که برای این کار، باید اول آپشن را فعل کنید. بدین منظور روی منو استارت کلیک راست کرده و گزینه Event Viewer را انتخاب کنید. در صفحه ای که باز می شود، در منوی سمت چپ، مسیر Applications and Services Logs > Microsoft > Windows را طی کنید. در صفحه جدید، گزینه PrintService را پیدا کرده و روی آن ضربه بزنید.

در ادامه برای دیدن تاریخچه پرینتر در ویندوز 10 و 11، روی Operational  کلیک راست کرده و گزینه Properties را انتخاب کنید. سپس تیک گزینه Enable Logging را فعال کرده و در کادر پایین آن حداکثر حجم فایل ها برای ذخیره را انتخاب نمایید. برای مثال اگر در این کادر 1028 کیلوبایت را انتخاب کنید، فایل هایی که حجم آنها بیشتر از این مقدار باشد، در تایخچه ذخیره نخواهند شد.

در نهایت روی OK کلیک کنید. پس از طی کردن این مراحل، برای مشاهده هیستوری پرینت در ویندوز 10 و 11 باید در بخش Event Viewer، Operational  را انتخاب کنید. در پنجره ای که باز می شود، تاریخچه قابل مشاهده است.

علت بروز مشکل وصل شدن ویندوز 11 به چاپگر چیست؟

دیدن تاریخچه پرینتر در ویندوز 10 و 11 با استفاده از Event
دیدن تاریخچه پرینتر در ویندوز 10 و 11 با Event Viewer
دیدن تاریخچه پرینتر در ویندوز 10 و 11 با استفاده از Event Viewer

مشاهده تاریخچه پرینت در ویندوز با استفاده از حافظه پرینترها

یک روش دیگر برای دیدن تاریخچه پرینتر در ویندوز 10 و 11، استفاده از حافظه پرینترهایی است که به سیستم وصل شده اند. بدین منظور باید اول کلیدهای ترکیبی Win + I را به صورت هم زمان فشار دهید تا وارد بخش تنظیمات ویندوز شوید. سپس بخش Device  را باز کرده و وارد قسمت Printers & Scanners شوید. در فهرستی که از چاپگرهای متصل به رایانه نمایش داده می شود، پرینتر مورد نظر خود را پیدا کرده و یک بار روی آن کلیک کنید.

در میان گزینه هایی که نمایش داده می شود، روی Open Queue  ضربه بزنید. معمولا وقتی برای اولین بار این بخش را باز می کنید، به دلیل فعال نبودن گزینه هیستوری، با صفحه ای خالی مواجه می شود. برای فعالسازی روی سربرگ Printer در بالای صفحه ضربه بزنید و گزینه Properties را انتخاب کنید. در پنجره جدیدی که باز می شود، وارد سربرگ Advanced شده و پس از فعال سازی گزینه  Keep Printed Documents، روی OK  بزنید.

مشاهده تاریخچه پرینت در ویندوز با استفاده از حافظه پرینترها