اشتراک گذاری
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin
Share on facebook
Share on email

رفع مشکل صدا دادن پرینتر

Rate this post

هر مدل پرینتر از جمله پرینتر اچ پی یک ظرفیت مشخص و تعیین شده دارد که متناسب با آن طراحی شده است. عدم توجه به ظرفیت و قدرت اصلی چاپگر باعث خرابی آن و ظهور انواع و اقسام مشکلات دردسرساز خواهد شد. در چنین شرایطی احتمال صدا دادن پرینتر بالاست. متاسفانه بسیاری از کاربران عادی صدای ناهنجار پرینتر را جدی نمی گیرند. اما فراموش نکنید که چشم پوشی از این معضل می تواند دیر یا زود به از کار افتادگی کامل چاپگر ختم شود. در ادامه شما را با دلایل اصلی صدای ناهنجار پرینتر اچ پی آشنا می سازیم.

علل اصلی صدا دادن پرینتر اچ پی و راه های مقابله با آن ها

جاسازی نادرست کارتریج در پرینتر

یکی از پیش پا افتاده ترین علل پیدایش مشکل صدا دادن پرینتر، جاسازی نادرست کارتریج است. کارتریج بخش حساس و مهمی است که باید دقیقا در جایگاه اصلی خود قرار گیرد. درب پرینتر اچ پی را باز کنید، کارتریج را بیرون بکشید و آن را با دستمال بدون پرزی تمیز کنید. سپس کارتریج را با احتیاط در جایگاه خود قرار دهید. زمانی که کارتریج با پرینتر ست می شود یک صدای کلیک مانند ضعیف را خواهید شنید. این صدا می تواند شما را از نصب درست کارتریج مطلع سازد.

از کار افتادگی کاغذکش پرینتر hp

کاغذکش قطعه ی مهمی از پرینتر است که در معرض خطر استهلاک قرار می گیرد. اگر به ظرفیت ماهیانه ی پرینتر دقت نداشته باشید، خرابی کاغذکش امری طبیعی است. گاهی اوقات خرابی کاغذکش با مشکلاتی چون صدا دادن پرینتر و سپس گیر کردن کاغذ درون دستگاه نمایان می شود. در این حالت چاپگر را خاموش کرده و نسبت به تعمیر پرینتر اچ پی اقدام کنید.

اختلالات یونیت فیوزینگ پرینتر

صدای ناهنجار پرینتر اچ پی می تواند ریشه در خرابی یونیت فیوزینگ، چرخ دنده ها و غلتک های هدایت کننده کاغذ آن داشته باشد. سلامت یونیت فیوزینگ برای حک جوهر بر روی کاغذ الزامی است. بنابراین اگر مشکل صدا دادن پرینتر اچ پی به یونیت فیوزینگ آن ارتباط داشته باشد، تداوم ارسال دستورات چاپ به پرینتر امکان پذیر نخواهد بود. به طور کلی خرابی فیوزینگ اتفاق رایجی است که می تواند فارغ از نوع پرینتر و مدل سازنده ی آن اتفاق بیفتد. تعمیر فیوزینگ از عهده ی کاربر عادی خارج است. برای رفع خرابی فیوزینگ همواره می توانید با نمایندگی رسمی تعمیر پرینتر اچ پی تماس حاصل فرمایید.

صدا دادن پرینتر

سرویس دوره ای پرینتر اچ پی

اگر تقریبا هر روز با پرینتر اچ پی خود کار می کنید؛ اما سرویس دهی به موقع آن را از یاد می برید، دیر یا زود شاهد مشکل صدا دادن پرینتر خواهید بود. عدم توجه به اعمال سرویس چاپگرهای اچ پی باعث کند شدن غلتک های درونی سیستم در اثر جوهر ریزی و خشک شدن تونرهای اضافی بر روی آن ها می شود. در این بین حضور گرد و غبار نیز می تواند کارایی اجزای سازنده ی پرینتر را از بین ببرد. کافی است با واحد پشتیبانی نمایندگی رسمی اچ پی تماس بگیرید تا کارشناسان ما طی مدت زمان کوتاهی به منزل یا محل کار شما اعزام شوند و پروسه ی سرویس  پرینتر را به اتمام برسانند.