اشتراک گذاری

علت گیر کردن کاغذ در پرینتر اچ پی چیست؟

اگر از کاربران همیشگی پرینتر باشید حتما تا به حال با مشکل گیر کردن کاغذ در پرینتر مواجه شده باشید. گیر کردن کاغذ در پرینتر اچ پی در بسیاری مواقع مربوط به کاغذ و نوع آن بوده و نمی توان آن را مشکل جدی برای دستگاه قلمداد کرد. اما اگر این مشکل همیشگی باشد و مدام با گیر کردن کاغذ مواجه شوید دیگر نمی‌توان آن را به کاغذ نسبت داد بلکه ممکن است ایرادات سخت افزاری در دستگاه باعث بروز این مشکل شده باشد.

به هرحال سوألی که احتمالاً ذهن شما را در این مواقع مشغول کند این است که علت گیر کردن کاغذ در پرینتر اچ پی چیست؟ در جواب به این سوأل باید گفت که عوامل متعددی در گیر کردن کاغذ مؤثر هستند که گاهی به راحتی قابل حل بوده و با درآوردن کاغذ از دستگاه، مشکل برطرف می شود اما گاهی نیز این یک مشکل جدی برای پرینتر می باشد که برای رفع آن باید به تعمیرکاران متخصص در این حوزه مراجعه کرد. امروز در این مطلب قصد داریم مهمترین دلایلی که باعث گیر کردن کاغذ در پرینتر HP می شوند را با هم بررسی کنیم. با شناخت این دلایل می توانید اقدام مناسب را برای رفع مشکل دستگاه انجام دهید.

علت گیر کردن کاغذ در پرینتر اچ پی چیست؟

بررسی دلایل گیر کردن کاغذ در پرینتر اچ پی

همانطور که گفتیم، دلایل مختلفی در رابطه با گیر کردن کاغذ در چاپگر وجود دارند. اولین دلیلی که باید بررسی شود کاغذ است. اگر کاغذ بی کیفیت باشد یا دارای تا خوردگی و چروک باشد، احتمال گیر کردن آن در پرینتر وجود دارد. دلیل دوم، بروز مشکل در کاغذ کش یا غلتک های پیکاپ می باشد.

مشکل در این قسمت در بسیاری از مواقع باعث نکشیدن کاغذ نیز خواهد شد. ایراد در بخش فیوزر و غلتک های پرس نیز از دیگر عواملی است که باعث گیر کردن کاغذ می شود. به طور کلی می توان دلایل عوامل زیر را در گیر کردن کاغذ در پرینتر اچ پی مؤثر دانست:

  • پایین بودن کیفیت کاغذ و یا تا خوردگی آن
  • عدم صحیح کارکرد کاغذ کش یا غلتک های پیکاپ
  • وجود خطاهای متعدد در سنسورهای تشخیص کاغذ در مسیر انتقال
  • مشکل در سیستم درایو یا چرخ دنده های درون پرینتر اچ پی
  • وجود مشکل فنی در بخش فیوزر و غلتک های پرس دستگاه
  • ایرادات الکترونیکی و بردهای درون دستگاه پرینتر hp

حل مشکل گیر کردن کاغذ در پرینتر اچ پی

برای رفع گیر کردن کاغذ در پرینتر اچ پی می توانید آن را از قسمتی که گیر کرده است بیرون بکشید. توجه داشته باشید که کاغذ ممکن است در هر جایی از مسیر گیر کند. اگر کاغذ در ابتدای ورودی گیر کرده است آن را به آرامی با دو دست خود بیرون بکشید اما چنانچه در محدوده کارتریج تونر این اتفاق روی داده است ابتدا درب کارتریج را باز کرده و با خارج کردن آن، هر کاغذ گیر کرده‌ در محدوده تونر کاتریج را بیرون بکشید.

درصورتی که با پرینت مجدد باز هم با گیر کردن کاغذ در پرینتر اچ پی مواجه شدید در این صورت باید دستگاه را جهت بررسی قطعات مختلف از جمله کاغذکش و پیکاب رولر، چرخ دنده ها، غلتک و برد دستگاه به واحد تعمیرات پرینتر اچ پی تحویل دهید. در اینجا کارشناسان با بررسی دقیق پرینتر، مشکل را شناسایی کرده و با تعویض یا تعمیر قطعات مشکل آن را برطرف می کنند.

نمایندگی اچ پی

نمایندگی اچ پی مرکزی تخصصی و مجهز در ارائه خدمات متنوع به کاربران محصولات HP می باشد. نظر به اینکه این محصولات با استقبال قابل توجهی در کشورمان همراه هستند، این نمایندگی با فراهم کردن شرایط لازم، تلاش دارد باکیفیت ترین خدمات را به هموطنان عزیز ارائه کند. از این رو در بخش فروشگاهی خود دستگاه های اورجینال و باکیفیت اچ پی از جمله لپ تاپ ، پرینتر، دستگاه کپی اچ پی، مانیتور و کامپیوتر را برای خرید عموم در دسترس همگان قرار داده است.

همچنین برای عزیزانی که از کاربران همیشگی دستگاه های اچ پی می باشند، خدمات سرویس و تعمیرات تخصصی در بخش های جداگانه به آنان ارائه می شود. تعمیر انواع پرینتر اچ پی، لپ تاپ، کامیپوتر و دیگر دستگاه های اچ پی در این مرکز با استفاده از تجهیزات پیشرفته و توسط کارشناسان باتجربه صورت می گیرد.