اشتراک گذاری

راهنمای خرید بهترین پودر شارژ کارتریج

یکی از متریال های مصرفی برای پرینترها پودر کارتریج است که کیفیت آن در وضوح و کیفیت پرینت ها تاثیر مستقیم دارد. اگر تونر مصرفی تقلبی و بی کیفیت باشد، قطعا کیفیت چاپ ها کم است. بی کیفیت بودن پودر کارتریج یکی از دلایل اصلی کمرنگ بودن پرینت ها یا سایه انداختن پرینتر است. بنابراین اگر به دنبال کیفیت بالای چاپ هستید باید بهترین پودر شارژ کارتریج را خریداری کنید.

اهمیت خرید بهترین تونر پرینتر نه تنها برای کیفیت بالای چاپ مهم است، بلکه اگر این تونرها بی کیفیت باشد امکان خرابی و صدمه دیدن پرینتر زیاد است. برای خرید این مواد مصرفی پرکاربرد باید حتما دقت زیادی به خرج داد و با توجه به مدل دستگاه، مناسب ترین و سازگارترین تونر را خریداری کرد. در این راهنما با ما همراه باشید تا به معرفی بهترین پودر شارژ کارتریج بپردازیم.

راهنمای خرید بهترین پودر شارژ کارتریج

برای خرید بهترین پودر شارژ کارتریج به چه مواردی باید توجه کرد؟

اگر به دنبال خرید بهترین تونر پرینتر هستید باید چند معیار مهم را در نظر بگیرید. این موارد شامل گزینه های زیر می شوند:

  • انتخاب از بین برندهای معروف
  • انتخاب رنگ مناسب تونر
  • خرید تونر متناسب با مدل دستگاه
  • کیفیت تولید پودر کارتریج
  • انتخاب بهترین پودر شارژ کارتریج بر اساس بسته بندی محصول

در ادامه این موارد را بیشتر بررسی می کنیم. در صورت نیاز به راهنمایی های بیشتر با کارشناسان ما در واحد تعمیر پرینتر تماس بگیرید.

انتخاب از بین برندهای معروف

اولین کاری که باید برای خرید بهترین پودر شارژ کارتریج انجام داد، انتخاب از بین برندهای معروف است. بدون شک بهترین مارک های تولید کننده تونر، برندهای کانن، اچ پی و سامسونگ اند. با این حال اگر تنها بخواهید تونر را بدون کارتریج از این برندها خریداری کنید، این امکان برای شما وجود ندارد، چرا که این برندها تونرها را بدون کارتریج عرضه نمی کنند.

با این حال اگر به دنبال خرید بهترین پودر شارژ کارتریج هستید می توانید از بین برندهای با کیفیتی مانند AVD، SNA، ABM، CORONA، Perfect، Integral و Kiyo بهترین تونر پرینتر را خریداری کرد. این برندها جزو برندهای با کیفیت بازارند که تونرهای مرغوبی را تولید می کنند. کیفیت تونرهای تولیدی توسط این برندها در حد نمونه های اورجینال خود دستگاه هاست. در بازار برندهای ناشناخته ای هم هستند که قیمت شان بسیار پایین تر است. اما این احتمال وجود دارد که ارزان بودن این محصولات دلیل بی کیفیت بودن شان باشد.

انتخاب رنگ مناسب تونر

نکته دیگری که باید برای خرید بهترین پودر شارژ کارتریج در نظر داشت، رنگ تونر است. باید در زمان خرید پودر شارژ کارتریج به نوع پرینتر توجه کنید و ببینید که آیا دستگاه شما رنگی است یا سیاه و سفید است. بسته به این که کدام رنگ ها در دستگاه تمام شده و به چه رنگ هایی نیاز است، تونر مناسب را تهیه کنید.

خرید تونر متناسب با مدل دستگاه

نکته مهم دیگری که باید در خرید بهترین پودر شارژ کارتریج در نظر داشت، انتخاب تونر بر اساس مدل دستگاهی است که از آن استفاده می کنید. خرید تونر اگر با دستگاه سازگاری نداشته باشد، قطعا کاربران به مشکل بر می خورند. برای این منظور باید حتما از سازگار بودن پودر شارژ کارتریج با مدل دستگاه مطمئن شد.

برای این منظور می توان از مدل دستگاه و دفترچه راهنمای آن و Manufacture part number روی کارتریج کمک گرفت تا بتوان بهترین گزینه را انتخاب کرد. علاوه بر این می توانید از فروشنده کارتریج در این خصوص راهنمایی بگیرید.

کیفیت تولید پودر کارتریج

در زمان خرید و انتخاب بهترین پودر شارژ کارتریج باید به محصول نگاه کنید و کیفیت آن را بررسی نمایید. بهترین و با کیفیت ترین پودر مدلی است که اندازه ذرات آن ریزتر باشد. هر چقدر این ذرات ریزتر باشد، کیفیت چاپ نیز بیشتر است. علاوه بر این می توانید بسته را قبل از خرید تکان دهید تا مطمئن شوید که تونر حالت پودری دارد و میزان ریزش پذیری آن حفظ شده است. اگر پودر سفت شده باشد احتمالا آب و رطوبت به درون بسته بندی آن نفوذ کرده و کیفیت آن کم شده است. این نوع پودرها قطعا برای استفاده مناسب نیستند و نباید آنها را خریداری کرد.

انتخاب بهترین پودر شارژ کارتریج بر اساس بسته بندی محصول

در نهایت برای خرید و انتخاب بهترین پودر شارژ کارتریج به بسته بندی محصولی که می خرید توجه کنید. اول از همه این که بسته بندی محصول نباید آسیب دیده باشد. هر گونه آثار ضربه، رطوبت، سوراخ شدگی یا شکستگی می تواند به این معنی باشد که محصول کیفیت خوبی ندارد. علاوه بر این مطمئن شوید که تمامی اطلاعات مربوط به محصول مورد نظر روی بسته بندی آن درج شده باشد. مواردی مانند تاریخ تولید، تاریخ انقضا و … را در نظر بگیرید.

اگر تاریخ انقضای محصول گذشته باشد، پودر مصرفی کیفیت لازم را ندارد و در چاپ این بی کیفیت بودن مشهود است. سایر مشخصات مانند این که این پودر برای چاپ چند برگه مناسب است را هم در نظر بگیرید. سپس می توانید با روش نحوه مشاهده تعداد برگ پرینت شده توسط چاپگر ببینید که آیا با تعداد درج شده روی محصول مطابقت دارد یا خیر. اطلاعات تولید کننده و برند نیز باید روی بسته بندی درج شده باشد. این موارد در انتخاب و خرید بهترین تونر پرینتر تاثیر زیادی دارد.