اشتراک گذاری

تمیز کردن رول پیکاپ پرینتر اچ پی

برای آنکه پرینتر اچ پی شما بهترین کارکرد ممکن را داشته باشد، نیاز است تا در بازه‌های زمانی مشخص، مسیر پرینت و قطعات مربوط به آن را تمیز کنید. بی‌توجهی به این مسئله، در دراز مدت افت کیفیت چاپ و خرابی قطعات این دستگاه را سبب می‌گردد.بنابراین اکیداً توصیه می‌شود سرویس‌های دوره‌ای مرتبط با قطعات پرینتر اچ پی خود از جمله سرویس مرتبط با تمیز کردن رول پیکاپ پرینتر اچ پی خود را جدی بگیرید و در بازه‌های زمانی مشخص آنها را انجام دهید.

در این مقاله برآنیم تا یکی از سرویس‌های مرتبط با تمیز کردن پرینتر یعنی تمیز کردن رول پیکاپ پرینتر اچ پی را با شما کاربران گرامی به اشتراک بگذاریم. (نکته: روش شرح داده شده مربوط به پرینتر اچ پی 1102 است و ممکن است با مدل پرینتر شما سازگاری نداشته باشد).

تمیز کردن رول پیکاپ پرینتر اچ پی

آموزش تمیز کردن رول پیکاپ پرینتر اچ پی

برای تمیزکردن رول کاغذکش پرینتر اچ پی کافی است تا مراحل درج شده در این بخش را دنبال نمایید. در صورت استفاده از روش درج شده در این بخش و مواجهه با اشکال در روند تمیز کردن رول پیکاپ پرینتر اچ پی می‌توانید از طریق راه‌های ارتباطی درج شده در وبسایت با کارشناسان ما در مرکز تعمیر پرینتر اچ پی تماس گرفته و راهنمایی‌های لازم را دریافت نمایید.

1.برای شروع ارتباط دستگاه با کابل برق را قطع نمایید.

2.پس از قطع کردن ارتباط دستگاه با کابل برق، رول پیکاپ را از دستگاه جدا کنید.

3.یک پارچه بدون پرز آغشته شده به الکل یا آب را روی رول پیکاپ بکشید.

4.در صورت استفاده از الکل، به این مسئله توجه کنید که الکل قابل اشتعال است. بنابراین الکل و پارچه را دور از هر گونه شعله و آتش نگه دارد.

5.در صورت استفاده از الکل، اجازه دهید تا الکل جذب شده توسط رول پیکاپ کاملا خشک شود.

6.از یک پارچه خشک بدون پرز، برای از بین بردن خاک ها و کثیفی موجود روی پیکاپ استفاده کنید.

7.پس از انجام مراحل بالا، دوباره کابل برق را به برق بزنید. با این کار، تمیز کردن رول پیکاپ پرینتر اچ پی شما به اتمام می‌رسد و پرینتر آماده کار می‌گردد.

پاک کردن مسیر کاغذ در پرینتر

در صورتی که بر روی پرینت گرفته شده، لکه‌هایی مشاهده می‌کنید، نیاز است تا مسیر کاغذ در پرینتر را تمیز کنید. تمیز کردن مسیر کاغذ کمک می‌کند تا کثیفی های تونر از روی برگه جدا شود. برای انجام این کار توجه داشته باشید که نباید از کاغذ زبر یا نامناسب استفاده کنید. (کاغذ توصیه شده و مناسب برای این کار، یک کاغذ شفاف است. به علاوه می‌توان از کاغذهای کپی با درجه(60 تا 163 g/m2) که سطح صافی دارند نیز استفاده کرد).

پس از تهیه کاغذ مناسب، دستگاه را روشن کنید و برای اطمینان از فعال بودن دستگاه، بررسی کنید که لامپ پرینتر در حالت Ready و روشن باشد. پس از روشن کردن پرینتر، در سینی ورودی دستگاه، برگه قرار دهید. پس از این کار بخش Printer properties را باز کنید. سپس بر روی Device settings کلیک کنید. در ادامه در قسمت cleaning دکمه start را فشار دهید.

فرایند تمیز کردن کاغذ حدود دو دقیقه طول می کشد و در این مدت فعالیت دستگاه متوقف می شود، به همین دلیل تا زمانی که فرایند تمیز کردن به پایان نرسیده است نمی‌توان از دستگاه استفاده کرد. در صورت بالا بودن کثیفی موجود در دستگاه، ممکن است نیاز به تکرار این کار باشد. تمیز کردن مسیر کاغذ، همزمان با تمیز کردن رول پیکاپ پرینتر اچ پی می‌تواند تأثیر بسزایی در افزایش کیفیت چاپ انجام شده توسط دستگاه داشته باشد.

نمایندگی اچ پی در تهران

نمایندگی اچ پی در تهران ارائه دهنده تخصصی ترین سرویس های مرتبط با محصولات اچ پی -نظیر تعمیر، بهسازی، ترمیم قطعات، فروش، شارژ کارتریج، تعمیر در محل محصولات اچ پی و …- به متقاضیان است. تمامی خدمات مذکور به دست تیمی از زبده‌ترین کارشناسان و با استفاده از پیشرفته ترین تجهیزات، در یک فضای کاملاً حرفه‌ای به مراجعان ارائه می گردد.

خدمات تخصصی ارائه شده در نمایندگی اچ پی در تهران منحصر به دستگاهی خاص نیست و دارندگان کلیه دستگاه های این برند می توانند پس از حضور در نمایندگی مجاز اچ پی در تهران به پارت تعمیرات مرتبط با محصول خویش مراجعه کرده و تخصصی ترین سرویس های مورد نیاز را دریافت نمایند.  نمایندگی hp در تهران با تجهیز کادر فنی خویش به پیشرفته ترین تجهیزات و امکانات روز دنیا، فضایی فراهم آورده که در آن امکان ارائه تمامی خدمات مورد نیاز کاربران، بر اساس ضوابط و استانداردهای جهانی کمپانی اچ پی فراهم گشته است.