اشتراک گذاری

چرا آل این وان اچ پی روشن نمی‌شود؟ بررسی دلایل روشن نشدن آل این وان

دلیل خاموش شدن ناگهانی آل این وان چیست؟ چرا آل این وان روشن نمی‌شود؟ اگر از کاربران آل این وان اچ پی هستید و با چنین مشکلاتی در این دستگاه مواجه شده‌اید، لازم است بدانید که روشن نشدن یا خاموش شدن ناگهانی آل این وان گاهی‌اوقات خیلی هم ترسناک نیست و به دلیل خراب شدن کابل برق یا بروز اختلال در اتصالات این دستگاه است که به راحتی قابل حل می‌باشد و هزینه زیادی هم روی دست شما نمی‌گذارد. اما بروز این مشکلات گاهی‌اوقات هم می‌تواند ترسناک باشد چراکه خراب شدن مادربرد و پاور آل این وان هم در روشن نشدن آن نقش دارند. اگر دوست دارید بدانید دلیل اصلی روشن نشدن آل این وان چیست و چطور باید آن را برطرف کرد، ادامه این مطلب را از دست ندهید.

روشن نشدن آل این وان

دلایل روشن نشدن آل این وان

  • خراب شدن مادربرد آل این وان

اگر آل این وان اچ پی را روشن کردید و نتوانستید صدای فن آل این وان را بشنوید یعنی اینکه این دستگاه اصلاً روشن نشده است و احتمال دارد که مشکل از آسیب‌دیدگی مادربرد آن باشد. مادربرد که به مین برد یا برد اصلی نیز مشهور است مانند یک پل ارتباطی، ارتباط بین تمامی قطعات آل این وان را شکل می‌دهد و مهم‌تر از همه نقش و وظایف تک تک قطعات این دستگاه را تعیین می‌کند. با این وجود بدیهی است که درصورت آسیب‌دیدگی مین برد، آل این وان روشن نشود. مهم‌ترین عواملی که در خراب شدن مادربرد این دستگاه نقش دارند شامل: نوسان برق، ضربه‌خوردگی و اتصال‌های کابل‌های غیراستاندارد به آل این وان می‌باشند.

  • خراب شدن پاور آل این وان

آخرین عاملی که می‌تواند موجب روشن نشدن آل این وان اچ پی شود، خراب شدن پاور یا همان منبع تغذیه این دستگاه است که وظیفه تامین برق موردنیاز قطعات آل این وان را برعهده دارد. به گونه‌ای که برق 220 ولت شهری که از نوع AC است یعنی دارای جریان متناوب می‌باشد را دریافت کرده و آن را به برق DC یعنی جریان مستقیم تبدیل کرده و از طریق مین برد به قطعات آل این وان منتقل می‌کند. اینگونه آل این وان روشن می‌ماند و کار می‌کند.

از آن‌جایی که منبع تغذیه دائم با جریان برق شهری سر و کار دارد، بدیهی است که نوسان برق موجب خراب شدن آن شود. از این‌رو توصیه می‌شود کامپیوتر آل این وان را به محافظ برق وصل کنید. اگر شما هم با مشکل روشن نشدن کامپیوتر آل این وان مواجه شده‌اید، بهتر است عیب‌یابی و تعمیرات تخصصی این دستگاه را به نمایندگی تعمیرات آل این وان اچ پی بسپارید.

  • ایراد در اتصالات و خرابی کابل‌ها

اگر خیلی خوش‌شانس باشید روشن نشدن آل این وان اچ پی می‌تواند از خراب شدن کابل برق یا سایر اتصالات این دستگاه باشد. پس اولین و مهم‌ترین کاری که باید بکنید این است که تمامی کابل‌ها و اتصالات این دستگاه را به خوبی بررسی کنید و مطمئن شوید که هیچ پارگی در آن‌ها نباشد. حتی اگر آل این وان دیگری در منزل یا محل کار خود دارید می‌توانید کابل‌های آل این وان خود را بر روی آن نیز تست کنید. اگر متوجه شدید که مشکل از اتصالات و کابل‌های این دستگاه نیست باید بدانید که خیلی هم خوش‌شانس نیستید. چراکه امکان دارد کامپیوتر آل این وان شما دچار خرابی کارت گرافیک، مانیتور، مادربرد یا پاور شده باشد. در ادامه تک تک این دلایل را که موجب روشن نشدن کامپیوتر آل این وان می‌شوند، بررسی می‌کنیم.

  • خراب شدن کارت گرافیک یا مانیتور آل این وان

گاهی‌اوقات مشکل روشن نشدن آل این وان اچ پی از خود این دستگاه نیست و از کارت گرافیک یا مانیتور آن است. یعنی خود کامپیوتر آل این وان روشن می‌شود اما هیچ تصویری بر روی مانیتور آن نمایش داده نمی‌شود. در این حالت شما می‌توانید صدای فن آل این وان را بشنوید. پس اگر کامپیوتر آل این وان خود را روشن کردید و توانستید صدای فن آن را بشنوید در حالیکه که هیچ تصویری بر روی مانیتور آن نمایش داده نمی‌شد باید به خراب شدن کارت گرافیک یا مانیتور این دستگاه شک کنید. از مهم‌ترین عواملی که موجب خرابی کارت گرافیک آل این وان می‌شوند می‌توان به نوسان برق و وارد شدن ضربه به این دستگاه اشاره کرد. البته ضربه‌خوردگی در خراب شدن پنل آل این وان نیز دخیل است اما مهم‌ترین عاملی که موجب خراب شدن مانیتور این دستگاه می‌شود وارد شدن رطوبت به آن است.