اشتراک گذاری

چگونه USB 3 را از USB 2 تشخیص دهیم؟

تشخیص USB3 از USB2 کار دشواری نیست اگر تفاوت های این دو مدل را بشناسید. یو اس بی 3 یک استاندارد جدید است که سرعت انتقال بیشتری دارد و تجهیزاتی که به آن مجهز شده اند، در مقایسه با مدل های یو اس بی 2 گران تر هستند. اما دلایل این تفاوت قیمت چیست؟!

یو اس بی 3 در مقایسه با مدل قبلی اش، سرعت بسیار بالاتری داشته و از قابلیت های متنوع دیگری هم برخوردار است. به همین دلیل ضروری است که ضمن اطلاع از تفاوت این دو مدل، قادر به تشخیص دادن آنها از یکدیگر باشید. در ادامه روش های تشخیص USB3 از USB2 را به شما آموزش می دهیم.

تشخیص USB3 از USB2

نحوه تشخیص USB3 از USB2

برای این که بتوانید یو اس بی 3 را از 2 تشخیص دهید، باید تفاوت های آنها را بشناسید. مهم ترین تفاوت، رنگ این دو مدل است. کانکتورهای داخلی پورت های usb3 معمولا آبی رنگ هستند؛ پورت های USB 2.0 با رنگ مشکی تولید شده اند. یکی دیگر از روش های تشخیص این دو نوع پورت، توجه به نماد درج شده در کنار آنهاست؛ دو حرف S به نام پورت های یو اس بی 3 اضافه شده است. در ادامه ضمن بررسی تفاوت های این مدل ها، به شما کمک می کنیم که تشخیص USB3 از USB2  را راحت تر انجام دهید.

تفاوت های USB3 با USB2

نرخ انتقال اطلاعات

یکی از مهم ترین تفاوت ها بین یو اس بی 3 و یو اس بی 2، مربوط به نرخ انتقال اطلاعات است. USB 2.0 اطلاعات را با نرخ 480 مگابیت بر ثانیه انتقال می دهد؛ حالی که USB 3.0 با 10 برابر سرعت بیشتر، از نرخ انتقال 4.8 گیگابیت بر ثانیه برخوردار است.

اضافه شدن باس فیزیکی

برای تشخیص USB3 از USB2 ، باید به یک تفاوت مهم این دو مدل، یعنی اضافه شدن باس فیزیکی هم توجه کنید. در USB 3.0 تعداد سیم ها از 4 به 8 افزایش پیدا کرده است. به این ترتیب می توانید به صورت هم زمان، اطلاعات را ارسال و دریافت کنید.

انرژی مصرفی

انرژی مصرفی USB 2.0 حداکثر 500 میلی آمپر است. این در حالی است که یو اس بی 3 تا مقدار 900 mA را هم پشتیبانی می کند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید