اشتراک گذاری

علت کمرنگ پرینت گرفتن پرینتر چیست؟

چرا پرینتر کمرنگ پرینت می گیرد؟ اگر شما هم با چنین مشکلی در پرینتر اچ پی مواجه شده اید، لازم است بدانید که کمرنگ پرینت گرفتن پرینتر اچ پی دو علت اصلی دارد؛ به گونه ای که یا پرینتر خود را در حالت Economy Mode که موجب کاهش میزان مصرف تونر در کارتریج می شود قرار داده اید یا هنگام شارژ کارتریج این دستگاه از تونر یا جوهر بی کیفیت استفاده کرده اید. علاوه بر این اگر به تازگی یک کارتریج نو خریداری کرده اید و در پرینتر قرار داده اید، این احتمال وجود دارد که کارتریج شما به علت ارزان قیمت و بی کیفیت بودن موجب کمرنگ پرینت گرفتن پرینتر HP شود. ادامه این مطلب را بررسی کنید تا هر یک از عوامل که در بروز چنین مشکلی دست دارند را با یکدیگر بررسی کنیم.

بررسی دلایل کمرنگ پرینت گرفتن پرینتر HP

کاهش میزان مصرف تونر در کارتریج

پرینترها در کنار کاربردی بودن، یک مشکل خیلی بزرگ دارند که آن هم هزینه های سرسام آور آن هاست. به همین دلیل آن دسته از کاربرانی که از پرینتر خود استفاده زیادی می کنند، با رعایت یکسری تکنیک ها به دنبال کاهش هزینه های پرینتر خود هستند. یکی از این تکنیک ها مصرف کمتر تونر در کارتریج است؛ چراکه در اکثر پرینترها بخصوص پرینترهای اچ پی این امکان برای کاربر وجود دارد که میزان مصرف تونر در کارتریج را کاهش دهد.

کاهش میزان مصرف تونر در کارتریج هم به افزایش طول عمر کارتریج کمک خواهد کرد و هم هزینه های پرینتر را به صورت چشم گیری کاهش خواهد داد. اما این کار یک مشکل دارد؛ چراکه موجب کمرنگ چاپ شدن برگه ها و پایین آمدن کیفیت چاپ می شود. بنابراین اگر میزان مصرف تونر در کارتریج را کاهش داده باشید با مشکل کمرنگ پرینت گرفتن پرینتر اچ پی مواجه خواهید شد.

کاربران برای افزایش عمر تونر پرینتر، پرینتر خود را بر روی حالت Economy Mode قرار می دهند. اگر شما هم پرینتر خود را بر روی این حالت قرار داده اید برای اینکه از شر مشکل کمرنگ پرینت گرفتن پرینتر HP خلاص شوید، بهتر است پرینتر خود را از روی این حالت بردارید. برای انجام این کار مراحل زیر را دنبال کنید:

  1. ­ ابتدا فایل مورد نظرتان را برای پرینت در کامپیوتر خود باز کرده و وارد تب File شوید و گزینه Print را انتخاب کنید.
  2. بر روی Printer properties که در پایین کادر Printer قرار دارد کلیک کنید.
  3. در پنجره جدیدی که برایتان باز می شود به تب Print/Quality بروید.
  4. در بخش Print Quality گزینه Economy Mode را غیر فعال کنید.

شارژ کارتریج پرینتر

امکان دارد بعد از اینکه کارتریج پرینترتان را شارژ می کنید با مشکل کمرنگ پرینت گرفتن پرینتر اچ پی مواجه شوید؛ دلیل آن هم می تواند رعایت نکردن یکسری نکات کلیدی، هنگام شارژ کردن کارتریج پرینتر باشد که در ادامه به آن ها اشاره کرده ایم:

  • اگر قرار است خودتان پروسه شارژ کارتریج پرینتر اچ پی را انجام دهید، سعی کنید پودر یا جوهری را که خریداری می کنید از کیفیت بالایی برخوردار باشد. اگر هم قرار است انجام شارژ کارتریج پرینتر HP را به یک مرکز بسپارید، بهتر است با نمایندگی پرینتر اچ پی تماس بگیرید تا تکنسین های این مرکز به آدرس مورد نظر شما اعزام شده و خدمات شارژ کارتریج پرینتر در محل را با استفاده از باکیفیت ترین تونر یا جوهر به شما ارائه دهند.
  • اگر هنگام شارژ کارتریج شاهد سبز رنگ شدن درام یا غلتک بودید، بهتر است بدانید که زمان تعویض کارتریج پرینتر شما رسیده است. در این صورت نیز بهتر است با نمایندگی تعمیرات پرینتر اچ پی تماس بگیرید تا تکنسین های این مرکز در محل مورد نظر حاضر شده به تعویض کارتریج پرینتر شما بپردازند.
  • توجه داشته باشید که در داخل کارتریج، قطعه ای تیغه ای شکل وجود دارد به نام Dr Blade که اگر به درستی در جای خود قرار نگیرد مانع از انتقال جوهر یا تونر به کارتریج می شود. درنتیجه موجب بروز مشکل کمرنگ پرینت گرفتن پرینتر می شود.