اشتراک گذاری

لپ تاپ های AMOLED اچ پی

لپ تاپ های AMOLED اچ پی در آوریل 2019 معرفی می شوند. این لپ تاپ ها، لپ‌تاپ ‌های جدید سری Envy و Spectre هستند. AMOLED یکی از تکنولوژی‌ های معروف در ساخت نمایشگرها است که بیشتر در گوشی‌‌ها، تبلت‌ها و تلویزیون‌ها به کار رفته است. بنابراین یک تکنولوژی کاملاً معروف به حساب می‌آید. AMOLED مخفف Active-Matrix Organic Light Emitting Diode است که معنای آن شبکه‌ فعالی از دیودهای اُرگانیک تابنده‌ نور است.

لازم به ذکر است که OLED واژه‌ معروف‌ تری به معنی دیودهای ارگانیک تابنده‌ نور است. روش کار AMOLED شباهت زیادی به OLED دارد. در یک نمایشگر AMOLED، دسته‌ای از لایه‌های کاتدی، ارگانیک و آندی روی یک لایه یا ماده‌ دیگر که شامل مدارات نمایشگر است، قرار می‌گیرند. یک پیکسل بخشی از ماده‌ ارگانیک پیوسته است که با طرحی نقطه نقطه، به بخش‌های ریزی تقسیم می شود.

هر یک از پیکسل‌ها را می‌توان به صورت جداگانه فعال کرد. در واقع مدار مربوطه، ولتاژی به کاتد و آند پیکسل می‌رساند و ماده‌ ارگانیک بین دو الکترود، تحریک می‌شود و نوری از خود ساتع می‌کند.

لپ تاپ های AMOLED اچ پی

بررسی ویژگی های لپ تاپ های AMOLED اچ پی

هر چند که نمایشگرهای اولد مدت زیادی است که وارد دنیای گوشی‌‌ها، تبلت‌ها و تلویزیون‌ها شده است، اما این نمایشگرها در لپ‌تاپ‌ها کمتر مورد استفاده قرار گرفته ‌اند. بر اساس آنچه شرکت اچ پی اعلام کرده است، قرار است لپ تاپ های AMOLED اچ پی با نمایشگر ۱۵.۶ اینچی به زودی در دسترس کاربران قرار بگیرند. نخستین میزبانان این نمایشگرها نوت‌بوک‌های تبدیل‌پذیر Spectre و سری Envy خواهند بود که ابتدا در اروپا و آمریکا به فروش خواهند رسید.

در حال حاضر اطلاعاتی در مورد مشخصات فنی این محصولات در دست نیست، اما بهره‌مندی از پردازنده‌ های ویسکی‌لیک اینتل در لپ تاپ های AMOLED اچ پی قطعی به نظر می‌ رسد. البته استفاده از نمایشگرهای گران‌قیمت AMOLED انتظار استفاده از قطعات بالارده در این لپ‌تاپ‌ها را افزایش می‌دهد. پیکسل‌های نمایشگر AMOLED با سرعتی معادل 3 برابر سرعت فیلم ‌های معمولی خاموش و روشن می‌شوند؛ لذا برای نمایش ویدئوهای پر تحرک و حرکات سریع و روان مناسب هستند.

زمان عرضه لپ تاپ های AMOLED اچ پی

بر اساس آمار و اطلاعات موجود قرار است لپ تاپ های AMOLED اچ پی و اختصاصا مدل Spectre x360 15 در تاریخ ۱۹ آوریل (۳۰ فروردین) ازطریق وب‌سایت اچ پی به فروش برسد. فروش این محصول در خرده ‌فروشی ‌های Best Buy نیز احتمالا از ماه می آغاز خواهد شد. لپ‌تاپ اچ‌پی ENVY x360 15 نیز از ماه آینده و ابتدا در اروپا روانه‌ بازار خواهد شد؛ طبق اعلام اچ‌پی، زمان متفاوتی برای عرضه‌ این محصول در آمریکا در نظر گرفته شده است. درباره قیمت لپ تاپ های AMOLED اچ پی اطلاعاتی در دسترس نیست.

نمایندگی اچ پی

نمایندگی اچ پی در خدمت تمام کاربران است. کمپانی اچ پی یک شرکت موفق در تولید محصولاتی نظیر لپ تاپ اچ پی، تلبت، فبلت، دستگاه کپی، پرینتر، مانیتور، هارد، آل این وان، اسکنر، پروژکتور و desktop است. در نمایندگی اچ پی تمام محصولات کمپانی اچ پی در حوزه فروش، پس از فروش و تعمیرات اچ پی حمایت و پشتیبانی می شود. تمامی سرویس ها و خدمات این مرکز همراه با ارائه ضمانت نامه های معتبر و کتبی است. نمایندگی اچ پی به کمک مرکز سخت افزار ایران راه اندازی شده است. این نمایندگی یک مرکز معتبر و استاندارد است. می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر تماس بگیرید.