اشتراک گذاری

تعمیر پیکاپ رولر دستگاه کپی اچ پی

تعمیر پیکاپ رولر دستگاه کپی اچ پی، برای حل یکی از آزاردهنده ترین مشکلات این دستگاه است. فرض کنید که برای انجام هر کار کپی، دائما کاغذ در دستگاه کپی گیر کند و عملا کار ناتمام باقی بماند. دلیل  گیر کردن کاغذ در دستگاه کپی و یا کشیده نشدن کاغذ به درون دستگاه کپی، خرابی و یا کثیفی پیکاپ رولر دستگاه کپی HP شماست. اما قبل از تعمیر پیکاپ رولر دستگاه کپی اچ پی، بهتر است از چند مورد در رابطه با دستگاه خود مطمئن شوید. در ادامه به این سوال پاسخ می دهیم که چه زمانی باید اقدام به تعمیر و یا تعویض پیکاپ رولر دستگاه کپی اچ پی خود کنیم.

تعمیر پیکاپ رولر دستگاه کپی اچ پی

خدمات سایر برندها: تعمیر دستگاه کپی برادر

آیا زمان تعمیر پیکاپ رولر دستگاه کپی اچ پی من فرا رسیده است؟

گاهی اوقات واحد کاغذکش دستگاه کپی یا به اصطلاح پیکاپ رولر دستگاه کپی اچ پی شما سالم است. دلیل گیر کردن کاغذ در درون دستگاه کپی، وجود تکه کاغذ، منگنه، سوزن و یا هر زباله ریز دیگری است که به همراه برگه های کاغذ وارد دستگاه کپی شما می شوند. این مشکل در کشوی تغذیه اتوماتیک اسناد (ADF) بیشتر رخ می دهد.

پس قبل از تعمیر Pickup Roller دستگاه کپی HP،  از تمیز بودن مسیر حرکت کاغذ در دستگاه کپی خود مطمئن شوید. برای اینکار سینی کاغذ را خارج کنید. کاغذ های موجود در سینی را بررسی کنید تا همگی سالم و از یک نوع باشند. هیچ گاه از چند نوع کاغذ در یک دسته استفاده نکنید. ممکن است قسمتی از بسته بندی کاغذ در میان انبوه کاغذ ها باقی مانده باشد.

با استفاده از یک چراغ قوه مطمئن شوید تا چیزی باعث عدم تماس کاغذ با پیکاپ رولر دستگاه کپی اچ پی شما نمی شود. در صورتی که دستگاه کپی شما بیش از یک سینی کاغذ دارد، همین مراحل را برای سینی دوم نیز انجام دهید. در رابطه با پاکت نامه، مطمئن شوید که درب پاکت رو به بالا قرار بگیرد.

تمیزکردن پیکاپ رولر دستگاه کپی Hp

گرد و خاک، تکه های کاغذ و یا هر زباله ریز دیگری ممکن است در پد جداساز، سینی جداسازی و یا پیکاپ رولر دستگاه اچ پی شما انباشته شوند و باعث عدم مکش کاغذ به درون دستگاه کپی و یا گیر کردن کاغذ در دستگاه کپی اچ پی شوند. برای حل مشکل به یک دستمال بدون پرز و آب مقطر نیاز دارید. به یاد داشته باشید که آب شهری (شیر آب) می تواند به دستگاه شما آسیب بزند.

سینی و پد جداسازی را با استفاده از این دستمال پاک کنید. برای تکمیل پاکسازی و تعمیر پیکاپ رولر دستگاه کپی اچ پی ، درب پشتی دستگاه کپی را باز کنید و مطمئن شوید که زباله و یا اضافاتی در این قسمت وجود ندارد.  پیکاپ رولر را در قسمت جلو یا عقب دستگاه پیدا کنید. و با استفاده از دستمال بدون پرز مرطوب جدید ، پیکاپ رولر را تمیز کنید. ده دقیقه و یا بیشتر منتظر بمانید تا پیکاپ رولر و بقیه موارد کاملا خشک شوند.

تمیز کردن کاغذکش در کشوی تغذیه اتوماتیک اسناد (ADF)

برای تعمیر پیکاپ رولر دستگاه کپی اچ پی در کشوی تغذیه اتوماتیک اسناد (ADF)، بعد از خاموش کردن دستگاه کپی و بیرون کشیدن دو شاخه آن، درپوش سینی ADF را باز کنید. پیکاپ رولر را پیدا کنید و با استفاده از یک دستمال بدون پرز جدید که با آب مقطر مرطوب شده، پد جداسازی و پیکاپ رولر دستگاه کپی اچ پی خود را تمیز کنید. پیش از استفاده مجدد از دستگاه، به مدت 10 دقیقه صبر کنید تا پیکاپ رولر کاملا خشک شود.

خدمات تخصصی نمایندگی اچ پی: تعمیر کاغذ کش دستگاه کپی

تعویض پیکاپ رولر دستگاه فتوکپی اچ پی

اگر تمیز کردن پد جداسازی و پیکاپ رولر یا همان Pickup Roller دستگاه کپی HP،  مشکل گیر کردن کاغذ را برطرف نکرد، می بایست اقدام به تعویض پیکاپ رولر دستگاه فتوکپی اچ پی خود کنید. بهتر است برای این کار به کارشناس تعمیر دستگاه کپی اچ پی مراجعه کنید. زیرا تشخیص دقیق مدل و جداسازی و جا زدن این قطعه بسیار دقیق بوده و ممکن است به دستگاه خود آسیب بزنید. برای تعمیر پیکاپ رولر دستگاه کپی اچ پی، کارشناسان تعمیر در نمایندگی اچ پی، با دانش و تجربه خود می توانند به شما در حل این مشکل کمک کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید