اشتراک گذاری

شارژ کارتریج پرینتر اچ پی LaserJet P1102

شارژ کارتریج پرینتر اچ پی LaserJet P1102 یکی از سرویس های مورد نیاز این دستگاه در هنگام اتمام تونر است. در مطالب گذشته به تعمیر پرینتر اچ پی p1102 پرداختیم. امروز قصد داریم یکی از سرویس های مورد نیاز آن را در اینجا بررسی کنیم. دستگاه p1102 یکی از پرینترهای لیزری تک رنگ است. بنابراین شما برای شارژ کارتریج تنها از تونر مشکی استفاده می کنید. توجه داشته باشید در پرینترهای سیاه و سفید تنها یک منبع ذخیره رنگ مشکی وجود دارد که با اتمام تونر موجود در آن، باید اقدام به شارژ کارتریج نمود.

این پرینتر از سری پرینترهای کم حجم و به صرفه است که محفظه‌‌ی کاغذ و تونر آن از قسمت جلو قابل دسترسی می باشد. این امر کار با دستگاه و شارژ کارتریج را آسانتر می کند. نوع کارتریج تونر در این پرینتر از نوع 85A بوده و در صورت پر بودن می تواند تا 1500 متن سیاه و سفید را پرینت بگیرد. بنابراین اگر از این دستگاه در مصارف خانگی استفاده می کنید با شارژ کارتریج تا مدت ها می توانید از دستگاه استفاده کرده و نیازی به شارژ مجدد نداشته باشید. اما اگر پرینتر را برای کارهای اداری و استفاده در دفاتر فنی مورد استفاده قرار می دهید قطعاً نیاز بیشتری به شارژ کردن کارتریج خواهید داشت.

شارژ کارتریج پرینتر اچ پی LaserJet P1102

شارژ کارتریج پرینتر اچ پی LaserJet P1102 چیست؟

شارژ کارتریج به معنای پر کردن کارتریج از تونر یا همان پودر رنگ است. در همه پرینترها یک منبع یا تانک ذخیره رنگ وجود دارد که به نام کارتریج شناخته می شود. هنگام چاپ، کارتریج، تونر مورد نیاز را به درام منتقل می کند تا بر روی کاغذ چاپ شود. بنابراین اگر در موقع چاپ متوجه کم رنگ شدن پرینت یا سفید پرینت گرفتن آن شوید باید برای شارژ کارتریج پرینتر اچ پی LaserJet P1102 اقدام کنید. همانطور که می دانید در پرینترهای لیزری، رنگ به صورت پودر بوده که به آن تونر گفته می شود. تونر در رنگ های مشکی، زرد، قرمز و آبی توزیع می شود و متناسب با نوع پرینتر مورد استفاده قرار می گیرد.

نحوه شارژ کارتریج LaserJet P1102

با چند مرحله و تهیه تونر مشکی می توانید کارتریج پرینتر LaserJet P1102 را شارژ کنید. البته توصیه می شود این کار را به متخصصان تعمیر پرینتر اچ پی بسپارید تا با انجام شیوه صحیح شارژ کارتریج، آسیبی به سایر قسمت های دستگاه وارد نشود. با این حال اگر با نحوه شارژ کارتریج پرینتر اچ پی LaserJet P1102 آشنایی دارید می توانید پس از خاموش کردن پرینتر و باز کردن پنل جلویی پرینتر، کارتریج را خارج کرده و آن را شارژ کنید. برای شارژ کارتریج باید ابتدا درپوش آن را با یک پیچ گوشتی دوسو باز کنید. پس از آن با استفاده از یک قیف، با احتیاط مقدار تونر مورد نیاز را داخل مخزن بریزید و مجدداً درپوش را ببندید. با قرار دادن کارتریج در مکان خود، می توانید دستگاه را روشن کرده و یک برگه را پرینت بگیرید.

شما می توانید برای دریافت خدمات تعمیر پرینتر اچ پی مدل P1102، با ما تماس بگیرید. 

هزینه شارژ کارتریج پرینتر اچ پی P1102

هزینه شارژ کارتریج این پرینتر نسبت به کارتریج های رنگی کمتر است. البته این موضوع بستگی به نوع تونر دارد. تونرهای باکیفیت قطعاً قیمت بالاتری دارند و هزینه بیشتری نیز برای شارژ کارتریج به همراه دارند. نکته ای که باید بدان توجه کنید این است که هرگز از تونرهای بی کفیت به دلیل ارزان بودن آنها استفاده نکنید. این نوع تونرها نه تنها چاپ بی کیفیت را رقم می زنند بلکه باعث آسیب زدن به کارتریج و درام نیز می شوند. بنابراین توصیه می شود جهت شارژ کارتریج پرینتر اچ پی LaserJet P1102 تنها از تونرهای مرغوب استفاده نمایید.

 نمایندگی اچ پی در ایران

تنها نمایندگی معتبر اچ پی در ایران، خدمات خود را در بخش های فروش و پس از فروش به شما کاربران گرامی ارائه می کند. فروش و تعمیر پرینتر اچ پی، لپ تاپ، تبلت اچ پی، دستگاه کپی، هارد، آل این وان و سایر دستگاه های اچ پی در واحدهای تخصصی انجام می گیرد. نمایندگی اچ پی به عنوان بزرگ ترین مرکز تعمیرات در کشور، تعمیرات تمامی دستگاه های اچ پی را انجام داده و در این زمینه سرویس های ویژه ای ارائه می کند. برای بهره مندی تمامی کاربران از خدمات این مجموعه، شعبه های متعددی در تهران، کرج و شهرستان ها راه اندازی شده است. از این روی با توجه به محل سکونت خود می توانید خدمات مورد نیاز را از این مجموعه دریافت کنید.