اشتراک گذاری

تعمیر پرینتر اچ پی LaserJet Pro MFP M26nw

تعمیر پرینتر اچ پی LaserJet Pro MFP M26nw به دلیل چند کاره بودن دستگاه نسبت به دستگاه های تک کاره دشوارتر بوده و به تجهیزات خاصی نیاز دارد. این پرینتر با تکنولوژی چاپ لیزری و تک‌رنگ، برای مصرف های اداری و خانگی مناسب است. پرینتر M26nw قابلیت پرینت، اسکن و کپی داشته و در کنار کیفیت عالی چاپ متون، از سرعت خوبی هم برخوردار می باشد. سینی کاغذ این پرینتر تا 150 برگ ظرفیت داشته و می‌تواند تا 18 برگ در دقیقه پرینت بگیرد. از نقاط ضعف مهم این پرینتر نداشتن قابلیت چاپ دو رو می باشد.

اما از نکات مثبت آن این است که از فناوری HP Auto On/Off برخوردار است و هنگامی‌که در حال کار نباشد به ‌صورت خودکار خاموش شده و هنگام ارسال چاپ، روشن و شروع به کار می‌کند. همچنین اتصال Wi-Fi از مهم‌ترین ویژگی‌های این دستگاه به شمار می رود. البته این ویژگی ها به معنی خراب نشدن این دستگاه نیست. پرینتر اچ پی LaserJet Pro MFP M26nw از آنجا که یک پرینتر چندکاره است و جهت انجام کارهای مختلف از آن استفاده می شود، میزان خرابی قطعات آن نیز بیش از دستگاه های تک کاره است. با این حال، درصورت خرابی این دستگاه نگران نباشید چراکه ما در نمایندگی پرینتر اچ پی در کنار شما هستیم و تمامی مشکلات آن را برایتان می کنیم. در ادامه با مهمترین مشکلات این دستگاه و خدمات نمایندگی پرینتر اچ پی آشنا خواهید شد.

تعمیر پرینتر اچ پی LaserJet Pro MFP M26nw

چه موقع تعمیر پرینتر اچ پی LaserJet Pro MFP M26nw ضروری است؟

زمانی که از تعمیر پرینتر اچ پی صحبت می کنیم در واقع منظور خرابی یک یا چند قطعه در این دستگاه بوده که در عملکرد آن اختلال ایجاد کرده و برای رفع مشکل باید تعمیر شوند. استفاده نامناسب از دستگاه، ورود رطوبت و گرد و غبار به داخل دستگاه، نوسانات برق، عدم سرویس به موقع پرینتر و تعمیر دستگاه به دست افراد مبتدی از مهمترین عواملی است که خرابی پرینتر را به دنبال دارد. در ادامه برخی از مهمترین ایراداتی که تعمیر پرینتر اچ پی LaserJet Pro MFP M26nw را لازم می کند بررسی می کنیم.

خرابی درام کارتریج پرینتر اچ پی

یکی از قطعات مهم پرینترها کارتریج است که بدون وجود آن هیچگونه پرینتی صورت نمی گیرد. در داخل کارتریج لیزری قطعه مهم دیگری به نام درام وجود دارد که نقش مهمی را در چاپ ایفاء می‌کند. درام از جنس سلنیوم و یا مواد دارای حساسیت نسبت به نور پوشیده شده است که این مواد هادی الکتریسیته می باشند و با ایجاد الکتریسیته ساکن در درام و با تابیدن نور لیزر بر روی درام می توان تونر را با توجه به فرمانی که توسط نور لیزر ارسال می‌شود، بر روی کاغذ ترسیم کرد.

چاپ کم رنگ اسناد، ایجاد خطوط روی کاغذ و یا ایجاد لکه های سیاه بر روی چاپ می تواند نشانه های خرابی درام کارتریج باشد. در شرایطی که درام خراب باشد باید آن را تعویض کرد. توجه داشته باشید که برای جلوگیری از تعمیر پرینتر اچ پی LaserJet Pro MFP M26nw پس از هر سه بار شارژ کارتریج، درام را تعویض کنید.

گیر کردن کاغذ در پرینتر

گیر کردن کاغذ از مشکلات شایعی است که همه پرینترها دیر یا زود با آن برخورد خواهند کرد. این مشکل می تواند به دلایل متفاوتی رخ دهد، اما غالباً این خطا هنگامی بروز می کند که کاربران از سیستم های پرینت و نوع پرینتری که در اختیار دارند آگاهی نداشته و از کاغذ غیر استاندارد در پرینتر استفاده می کنند.

اولین راهکار در رفع این مشکل انجام سرویس های دوره ای و بررسی مشکلات اولیه در پرینتر توسط کارشناس ها و یا افراد متخصص می باشد. سرویس های دوره ای می تواند از مشکلاتی مشابه گیر کردن کردن کاغذ جلوگیری کند. توجه داشته باشید برای تعمیر پرینتر اچ پیLaserJet Pro MFP M26nw  ممکن است قطعات مختلفی تعمیر و یا تعویض شوند تا مشکل گیر کردن کاغذ برطرف شود.

مشکل پرینت های تکراری در چاپگر

تکرار پرینت در یک کاغذ دلایل مختلفی دارد. معمولاً این مشکل یک ایراد ساده الکتریکی در درون پرینتر است که قسمت پاور ولتاژ در آن به درستی عمل نکرده و پودر منتقل شده از کارتریج بر روی درام به صورت کامل به کاغذ منتقل نمی شود. در این شرایط با هر بار چرخش یک کپی کمرنگ تر از متن روی چاپ قبلی پرینت گرفته می شود. خرابی قطعات درون کارتریج نیز می تواند باعث به وجود آمدن این مشکل شود. برای بررسی دقیق و رفع مشکل باید پرینتر را به کارشناسان فنی نمایندگی اچ پی تحویل داد. در این مرکز تمامی قسمت های مرتبط با چاپ به دقت عیب یابی می شوند.

تعمیر پرینتر اچ پی LaserJet Pro MFP M26nw در محل

اگر از دسته کاربرانی هستید که نمی توانید به نمایندگی تعمیرات پرینتر اچ پی مراجعه کنید می توانید برای تعمیر دستگاه خود از خدمات سرویس در محل پرینتر اچ پی استفاده کنید. در این سرویس شما با نمایندگی تماس گرفته و از کارشناسان درخواست اعزام تعمیرکار به محل می کنید. پس از آن تکنسین فنی مجموعه به محل شما اعزام شده و در همانجا تعمیر پرینتر را انجام می دهد. تمامی خدمات مربوط به تعمیر پرینتر اچ پی MFP M26nw همانند خدماتی است که در خود مرکز انجام می شود. شایان توجه است که نمایندگی اچ پی در راستای اعتمادسازی بیشتر مشتریان در قبال تعمیر دستگاه، گارانتی معتبر صادر می کند.

خدمات تعمیر پرینتر اچ پی در تهران

چنانچه در تهران ساکن هستید می توانید خدمات خود را به صورت حضوری و غیرحضوری از نمایندگی اچ پی در تهران دریافت کنید. تمامی تعمیرات مرتبط با تعمیر پرینتر از جمله تعمیر برد، تعمیر بلید، تعویض کاغذکش، رفع مشکلات مرتبط با کیفیت نداشتن پرینت، عیب یابی پرینتر خاموش شده، تعمیر لیزر، تعمیر پیکاب رولر و غیره در کمترین زمان ممکن و با مناسب ترین هزینه به مشتریان ارائه می شود. جهت بهره مندی از این خدمات کافی است با شماره تلفن این مرکز تماس گرفته و درخواست خود را به اطلاع کارشناسان برسانید. نمایندگی تعمیر پرینتر اچ پی تنها نماینده رسمی شرکت اچ پی در ایران می باشد و تلاش دارد خدماتی ارزنده و شایسته نام اچ پی به هموطنان ارائه کند.