اشتراک گذاری

چگونه پرینتر HP M125nw را نصب کنیم؟

یکی از پرینترهای محبوب و پرفروش کمپانی اچ پی که برخوردار از قابلیت وای نیز هست، پرینتر HP M125nw است. استفاده از ویژگی وای فای پرینتر به کاربر این امکان را می‌دهد تا فایلهای خود را به راحتی و از راه دور چاپ کند. کاربران پرینترHP M125nw‌ می‌توانند با دنبال کردن مقاله‌ی پیش رو، شیوه راه‌اندازی و نصب پرینتر اچ پی M125nw را فرا بگیرند. در صورت نیاز به راهنمایی‌های بیشتر در این رابطه توصیه می‌شود از طریق راه‌های ارتباطی درج شده در وبسایت با کارشناسان ما در نمایندگی پرینتر اچ پی تماس گرفته و اطلاعات لازم را کسب نمایید.

نصب پرینتر اچ پی M125nw

راه اندازی پرینتر اچ پی M125nw

برای راه‌اندازی و نصب پرینتر اچ پی M125nw کافی است تا مراحل درج شده در این بخش را دنبال کنید. برای شروع، جعبه پرینتر را باز کرده، دستگاه را خارج کرده و آن را به برق بزنید. پس از روشن شدن پرینتر، زبان و کشور مورد نظر را برای دستگاه تنظیم کنید. (گزینه‌ی پیشنهادی و معمول برای کاربران English است).

پس از انتخاب زبان، نوبت به تعیین لوکیشن دستگاه است که گزینه پیشنهادی ما Australia است. چرا که سایز کاغذهای استفاده شده در این کشور، نزدیک به کشور ما است. پس از طی این تنظیمات پرینتر آماده‌ی کار است. در صورت نیاز به راهنمایی‌های بیشتر می‌توانید از طریق راه‌های ارتباطی درج شده در وبسایت با کارشناسان ما در نمایندگی پرینتر اچ پی تماس گرفته و اطلاعات لازم را کسب نمایید.

نصب پرینتر اچ پی M125nw به صورت وایرلس

برای نصب پرینتر اچ پی M125nw به صورت وایرلس دو راه وجود دارد که هر دو آنها آموزش داده می‌شودو راه نخست نصب پرینتر با مودم یا روتر دارای تکنولوژی WPS و راه دوم نصب بدون نیاز به Wps است. برای شیوه نخست، چند مرحله می‌بایست طی گردد. ابتدا از فعال بودن WPS روی مودم خود مطمئن گردید. (بصورت پیش‌فرض این قابلیت فعال است مگر آنکه هنگام راه‌اندازی مودم یا روتر آن را غیرفعال کرده باشید). سپس از پنل دستگاه دکمه وایرلس را فشار دهید تا وارد تنظیمات وایرلس شوید.

در ادامه باید دکمه WPS را فشار دهید تا چراغ مربوط به آن شروع به چشمک زدن کند. (این دکمه معمولاً در پشت مودم یا روتر است). از روی پنل پرینتر دکمه Ok را فشار دهید و منتظر برقراری ارتباط میان مودم و پرینتر شوید. (معمولاً پس از دو دقیقه). پس از برقراری ارتباط، پیغام Connection Established نمایش داده می‌شود. دکمه Ok را بزنید تا ارتباط برقرار شود. پس از این کار، چراغ مربوط به روشن بودن وایرلس و چراغ آی پی فعال خواهد شد.

پس از راه اندازی اولیه، این مقاله را مطالعه کنید: آموزش قرار دادن کاغذ در پرینتر

نصب پرینتر اچ پی M125nw بدون نیاز به Wps

برای نصب پرینتر اچ پی M125nw بدون نیازی به کانکت کردن پرینتر با مودم ندارید و تمام مراحل بصورت نرم افزاری انجام می‌شود. برای نصب پرینتر ابتدا سی دی نصب را قرار داده و سه مرحله درج شده در بخش فوق را طی کنید. (تا آنجا که با علامت * مشخص شده است). در قسمت نوع ارتباط بجای (Connect through network) این بار گزینه آخر Help me setup first-time Wireless connection را انتخاب کنید. در منوی باز شده در زیر آن گزینه اول را انتخاب کنید و Next را برگزینید. Yes, retrieve the wireless setting on my computer.

در این مرحله از شما درخواست می‌شود تا کابل USB را به دستگاه متصل کنید. این کار را انجام دهید و منتظر بمانید تا به صورت خودکار مراحل نصب انجام شود. در مرحله بعد، نام مودم نمایش داده خواهد شد.  صحیح بودن آن را چک کرده و در صورت درستی، Next را کلیک کنید. پس از این کار پیغامی دال بر موفقیت آمیز بودن ارتباط برای شما به نمایش در می‌آید. با مشاهده این پیغام کابل USB را از دستگاه جدا کنید. جهت ادامه Next را کلیک کنید و در پایان جهت کامل شدن نصب پرینتر اچ پی M125nw گزینه Finish را برگزینید.

نصب درایور پرینتر اچ پی M125nw

برای نصب پرینتر اچ پی M125nw به صورت وایرلس، ابتدا درایور را اجرا کرده و سپس Next را کلیک کنید. در صفحه بعدی تیک مربوط به تأیید قرارداد استفاده را زده و بر روی Next کلیک کنید. در این مرحله درباره شیوه اتصال موردنظر از شما سوال خواهد شد که برای نصب بصورت وایرلس، می‌بایست گزینه دوم (Connect through network) را انتخاب کرده و بر روی Next کلیک کنید(*). برنامه شروع به جستجوی پرینتر شما در شبکه می‌کند و در صورت درستی اتصال، پرینتر شما را پیدا کرده و اطلاعات آن را نمایش می‌دهد.

در صورت درستی اطلاعات بر روی گزینه Next کلیک نمایید. با گذشت چند دقیقه پرینتر اچ پی M125nw به صورت وایرلس نصب شده و پیغام این کار برای شما به نمایش در می‌آید. جهت ادامه کار، بر روی Next کلیک کنید. پرسشی برای شما به نمایش در می‌آید که در صورت نیاز به فعالسازی می‌بایست در آن گزینه Next را کلیک کنید. این پرسش برای فعال و یا غیر فعال کردن Wireless Direct Printing است. عملیات نصب پرینتر اچ پی M125nw با این کار پایان یافته و شما می‌توانید جهت کامل کردن آن گزینه Finish را کلیک کنید.

نمایندگی پرینتر اچ پی

بهره مندی کارشناسان نمایندگی تعمیرات پرینتر اچ پی از جدیدترین و پیشرفته ترین تجهیزات تعمیر سبب گشته است تا تعمیرات انجام شده به دست این کارشناسان بالاترین نتیجه و بازدهی را داشته باشند و کلیه عیوب و اختلالات ایجاد شده در دستگاه ها رفع گردند. دارندگان پرینترهای اچ پی می توانند با مراجعه به این مرکز و حضور در پارت تخصصی تعمیرات پرینتر اچ پی سرویس های مورد نیاز خویش را دریافت نمایند.

در صورتی که امکان حضور در تعمیرگاه نباشد، می توان از سیستم تعمیر در محل پرینتر اچ پی استفاده کرد. تعمیرات پرینتر اچ پی در این مرکز محدود به مدل خاصی از پرینتر نیست و تمامی مدلهای پرینتر اعم از جوهری، لیزری و … را دربر میگیرد. سرویس‌های تخصصی مرتبط با فروش پرینترهای hp نیز با حضور در فروشگاه نمایندگی پرینتر اچ پی قابل دریافت است.