اشتراک گذاری

همه چیز درمورد سیستم عامل پرینتر hp

پرینترها نیز مانند لپ تاپ های اچ پی، کامپیوتر، موبایل و … دارای سیستم عامل هستند. کاربران پرینترها با اصطلاح سیستم عامل پرینتر آشنایی دارند. اما خیلی از مردم کوچکترین اطلاعی درمورد سیستم عامل پرینتر ندارند. از این‌رو قصد داریم به بررسی سیستم عامل پرینتر hp بپردازیم.

سیستم عامل پرینتر اچ پی

سیستم عامل پرینتر hp چیست؟

سیستم عامل پرینتر پس از اینکه پروسه تولید پرینتر در کارخانه به اتمام رسید، توسط کارشناسان شرکت تولیدکننده بر روی آن نصب می‌شود. از این‌رو پس از خرید پرینتر hp با سیستم عاملی که به صورت پیش فرض بر روی آن نصب شده است روبه‌رو می‌شوید. کنترل کامل تمامی بخش‌های پرینتر در دست سیستم عامل است. البته سیستم عامل به تنهایی همه کارها را انجام نمی‌دهد و در این بین نرم‌افزار بسیار مهمی با نام Firmware وجود دارد که مسئول رفتارهای پرینتر هنگام روشن کردن آن است.

به گونه‌ای که مانند یک رابط بین فرمان‌های کاربر با سیستم عامل دستگاه قرار گرفته است تا تمامی درخواست‌های کاربر را به سیستم عامل پرینتر جهت اجرا انتقال دهد. دلیل استفاده از این برنامه نرم‌افزاری در سیستم عامل پرینتر، فراهم کردن یک محیط عملیاتی استاندارد برای دستگاه‌هایی با پیچیدگی بالا است. از این‌رو در برخی از دستگاه‌های مکانیکی که پیچیدگی بالایی ندارند به عنوان سیستم عامل کل دستگاه در نظر گفته می‌شود.

آیا سیستم عامل پرینتر hp به آپدیت نیاز دارد؟

اکثر کاربران پرینترها به دلیل صرفه‌جویی در هزینه‌های چاپ از کارتریج‌های غیر اورجینال استفاده می‌کنند. متاسفانه آپدیت سیستم عامل پرینتر موجب می‌شود که سیستم عامل کارتریج غیر اورجینال را نپذیرد و مشکلات متعددی رخ دهد. از این‌رو اگر از کارتریج غیر اورجینال بر روی پرینتر خود استفاده می‌کنید بهتر است از آپدیت سیستم عامل آن خودداری کنید.

چگونه می‌توان از آپدیت سیستم عامل پرینتر hp جلوگیری کرد؟

درواقع آپدیت سیستم عامل به جز بروز مشکلات متعدد برای کارتریج hp هیچ سودی برای پرینتر ندارد. البته در مورد آپدیت سیستم‌عامل کاری نمی‌توان کرد، چرا که سیستم‌عامل موقع ساخت پرینتر روی آن نصب می شود و نمی ‌توان آن را تغییر داد؛ مگر اینکه ورژن جدیدی به بازار عرضه شود مثل HP Downgrade که شرکت HP با انتشار گاه و بی گاه آن همه را خشمگین کرده است. تنها می‌توانید از آپدیت نرم افزار پرینتر جلوگیری کنید به این صورت که پس از مشاهده پیغام “بروزرسانی سیستم عامل پرینتر” آن را خاموش کنید.

تعمیرات پرینتر hp در محل

یکی از مهم‌ترین خدمات ویژه‌ای که توسط نمایندگی تعمیرات پرینتر hp به کاربران این دستگاه ارائه می‌شود، تعمیرات پرینتر hp در محل است. از این‌رو درصورت بروز هرگونه مشکلی برای پرینتر hp می‌توانید با این مرکز تماس بگیرید تا نیروهای مجرب و متخصص نمایندگی تعمیرات پرینتر hp بلافاصله به محل مورد نظر اعزام شوند و خدمات تعمیر پرینتر hp را به صورت کاملا حرفه‌ای و تخصصی به شما ارائه دهند.

نمایندگی تعمیرات پرینتر hp

نمایندگی تعمیرات پرینتر hp دارای نیروهای حرفه‌ای و مجربی است که در زمینه تعمیر هر یک از بخش‌ها و قطعات پرینتر hp از تخصص بسیار بالایی برخوردار هستند. از این‌رو بلافاصله در محل مورد نظر حاضر شده و پس از عیب‌یابی دقیق، پروسه تعمیرات یا تعویض قطعه آسیب‌دیده را آغاز می‌کنند و درنهایت پرینتر را تست می‌کنند تا از عملکرد صحیح آن قطعه اطمینان حاصل کنند. از این‌رو می‌توانید با اطمینان خاطر تعمیرات پرینتر hp را به نمایندگی تعمیرات پرینتر hp بسپارید.

نمایندگی تعمیرات پرینتر hp

نمایندگی اچ پی دارای نیروهای حرفه‌ای و مجربی است که در زمینه تعمیر هر یک از بخش‌ها و قطعات پرینتر hp از تخصص بسیار بالایی برخوردار هستند. از این‌رو بلافاصله در محل مورد نظر حاضر شده و پس از عیب‌یابی دقیق، پروسه تعمیرات یا تعویض قطعه آسیب‌دیده را آغاز می‌کنند و درنهایت پرینتر را تست می‌کنند تا از عملکرد صحیح آن قطعه اطمینان حاصل کنند. از این‌رو می‌توانید با اطمینان خاطر تعمیرات پرینتر hp را به نمایندگی تعمیرات پرینتر hp بسپارید.