اشتراک گذاری

انواع کارتریج

در هنگام شارژ کارتریج یا تعویض آن، لازم است به سازگاری بین آن با مدل و نوع پرینتر خود توجه داشته باشیم. به این ترتیب اگر روزانه مدت زیادی با دستگاه های اداری کار می کنید، خوب است اطلاعاتی مانند انواع کارتریج و ویژگی های هر کدام را داشته باشید. در ادامه این مقاله از نمایندگی اچ پی، در مورد انواع مختلف کارتریج ها صحبت می کنیم.

انواع کارتریج

انواع کارتریج ها کدامند؟

در تقسیم بندی کارتریج ها  می توان به موراد ذیل اشاره نمود : 

 ۱- اصل

۲-سازگار یا عمومی

۳-بازتولید

۴- بازیافتی

۵-دوباره پر شده

در تقسیم بندی دیگر کارتریج ها به دو دسته ی کلی تقسیم می شوند:

۱- کارتریج اصل

۲- کارتریج طرح ، که شامل کارتریج‌ های سازگار، بازتولید و بازیافتی و دوباره پرشده می ‌شود.

عبارت (کارتریج طرح) برگرفته شده از (کارتریج طرح اصلی) است . منظور این است که شکل و شمایل آن مانند نمونه اصلی می ‌باشد. در این مقاله سعی داریم علاوه بر بررسی انواع کارتریج به تفاوت بین کارتریج اصلی و کارتریج طرح اصلی بپردازیم .

معرفی انواع کارتریج hp

کارتریج hp همچون سایر کارتریج ها در انواع و مدل های مختلف در بازار موجود می باشد. کارتریج اصل hp ، کارتریج طرح hp ، خدمات شارژ کارتریج hp به صورت تخصصی در نمایندگی اچ پی انجام می شود. همچینین در صورت نیاز به تعویض کارتریج می توانید با متخصصین تعمیرات اچ پی در نمایندگی اچ پی تماس بگیرید .

کارتریج طرح

از دیگر انواع کارتریج  که یا با عنوان طرح یا غیر اوریجینال وارد کشور می شوند و یا در داخل کشور با جمع آوری کارتریج های کارکرده و تعویض قطعات مصرفی آن به عنوان کارتریج طرح در اختیار مصرف کننده قرار می گیرند . از دیگر انواع کارتریج می توان به کارتریج طرح اشاره نمود .  کارتریج  طرح به چند دسته تقسیم می شود که عبارتند از :  کارتریج ‌های سازگار، بازتولید ، بازیافتی و دوباره پرشده می‌شود. در این بخش به تعریف کارتریج طرح از نوع سازگار می پردازیم .

کارتریج سازگار

کارتریج سازگار یعنی این که کارتریج اگرچه توسط سازنده دستگاه تولید نشده، ولی با آن دستگاه کار خواهد کرد. اغلب اوقات این وضعیت زمانی رخ می‌دهد که سازنده اصلی طرح خود را برای لوازم جانبی به ثبت نرسانده یا تاریخ انقضای ثبت آن به پایان رسیده است. در مورد حق مالکیت عمومی باید گفت که در این حالت سازند‌گان تجهیزات جانبی عمومی اجازه دارند که کارتریج‌های سازگار یا عمومی را با برند جدیدی تولید کنند.

مطالب این مقاله کاربردی را از دست ندهید: نحوه شناسایی کارتریج اصل از تقلبی

کارتریج اصل

کارتریج اصل همان گونه که از نام آن پیداست به وسیله ی شرکت اصلی اختراع و ثبت شده است . در ساخت این کارتریج‌ ها از ترکیب قطعات نو و بازیافتی کارخانه‌های سراسر دنیا استفاده می‌ شود.  دلیل عمده نام ‌گذاری اصل برای این محصولات، ساخت آن‌ها به وسیله شرکت اصلی و دارنده اختراع ثبت شده است. به طوری که تولید این محصول توسط دیگران تحت هر برند دیگری غیرقانونی خواهد بود. البته ممکن است که برای یک دستگاه، بیش از یک برند اصل وجود داشته باشد. این زمانی رخ می‌دهد که یک سازنده خاص، موتور پرینتر خود را از یک شرکت دیگر خریداری کند یا تحت لیسانس آن اقدام به تولید کند.

روش تشخیص کارتریج های اصل از کارتریج طرح

تشخیص اصلی و یا طرح بودن کارتریج بسیار مشکل بوده و در مواقعی افرادی که سالها تجربه در این زمینه دارند نیز در تشخیص آن دچار اشتباه می شوند . از این رو خرید کارتریج باید از فروشگاه های معتبر و قابل اطمینان صورت گیرد .توجه به هلوگرام لیزری شرکت سازنده و نیز هلوگرام شبنم می تواند کمک کننده باشد. نمایندگی اچ پی خدمات تخصصی شارژ کارتریج و همچنین فروش کارتریج را به کاربران گرامی ارائه می نماید. لذا با اطمینان کامل می توانید به نمایندگی اچ پی مراجعه کرده و از خدمات این مرکز بهره مند شوید.

نمایندگی اچ پی و واحدهای تعمیرات اچ پی

در این صفحه به معرفی انواع کارتریج پرداختیم. همان گونه که مستحضر هستید نمایندگی اچ پی ، مرکز تخصصی تعمیر و فروش محصولات اچ پی می باشد . نمایندگی hp خدمات خود را در واحدهای مجزا به کاربران گرامی ارائه می نماید. جهت آشنایی با خدمات ما در واحد های تعمیرات hp وارد صفحه ی مورد نظر شوید.