اشتراک گذاری

قابلیت Job Storage

یکی از قابلیت‌هایی نسبتاً جدید بکاررفته در پرینترهای اچ پی، قابلیت Job Storage است. این قابلیت به کاربر امکان می‌دهد که فایلهای مدنظر خویش را در پرینتر مورد استفاده ذخیره کند. این ذخیره کردن، کاربر را از مراجعه به کامپیوتر بی‌نیاز می‌کند. چرا که فایل های مورد نیاز جهت چاپ، در پرینتر ذخیره می‌شوند و کاربر می‌تواند از همین طریق، جهت چاپ اسناد و فایل ها اقدام کند.

پرینتر HP M477fdw، یکی از پرینترهایِ اچ پی برخوردار از این قابلیت است که به کاربر امکان ذخیره سازی و چاپ خودکار اسناد، بدون نیاز به کامپیوتر را می‌دهد. در بخش‌های آتی شیوه استفاده از قابلیت Job Storage در پرینتر HP M477fdw آموزش داده خواهد شد. اگر از کاربران این دستگاه هستید و نیاز به اطلاعاتی افزون بر آنچه در این مقاله آمده است داشتید، می توانید با کارشناسان ما در نمایندگی اچ پی در تهران و شهرستان ها تماس بگیرید.

قابلیت Job Storage در پرینتر

راهنمای قابلیت Job Storage در پرینتر HP M477fdw

برای استفاده از قابلیت Job Storage در پرینتر HP M477fdw نیاز به یک فلش مموری 16GB خواهید داشت. ضمن آنکه این فلش می‌بایست فرمت شده با سیستم فایل Fat32 باشد. پس از تهیه فلش و فرمت آن با سیستم فایل Fat32، آن را از طریق پورت USB به پرینتر وصل کنید. با اتصال فلش، پیغامی مبنی بر فرمت کردن فلش جهت ذخیره‌سازی فایل‌ها از شما پرسیده می‌شود. در این مرحله باید گزینه OK را انتخاب کنید تا فلش فرمت شود.

در ادامه، فایل مورد نظر جهت پرینت را انتخاب کرده و دستور پرینت را صادر کنید. در پنجرۀ نمایش داده شده، پرینتر خود را انتخاب کرده و وارد قسمت تنظیمات Properties شوید. حال وارد تب Job Storage شده و تنظیمات را بر اساس نیاز انجام دهید. قابلیت Job Storage در بخش مود خود –یعنی در قسمت Job Storage Mode- 5 گزینه را در اختیار شما قرار خواهد داد. شما می‌بایست بر اساس پرینت مورد نیازتان یکی از این گزینه‌ها را انتخاب و فعال نمایید.

گزینه‌های Job Storage Mode

قابلیت Job Storage در بخش مود خود –یعنی در قسمت Job Storage Mode- 5 گزینه را در اختیار شما قرار خواهد داد. شما می‌بایست بر اساس پرینت موردنیازتان، یکی از این گزینه‌ها را برگزیده و در ادامه، مراحل چاپ را دنبال کنید. این 5 گزینه عبارتند از:

گزینه‌ Off:

این گزینه برای غیر فعال کردن قابلیت ذخیره‌سازی کاربرد دارد.

گزینه Job Name:

با این مورد می‌توانید نام پیش فرض ذخیره فایل را تغییر دهید.

شما عزیزان می توانید برای بهره مندی از خدمات نمایندگی تعمیر پرینتر با شماره 54114-021 تماس بگیرید.

گزینه Personal Job:

با انتخاب این گزینه، پرینتر فایل انتخابی شما را برای پرینت ارسال می‌کند. ضمن آنکه فایل ارسالی در پرینتر نیز ذخیره می‌شود و از طریق پنل در اختیار کاربر قرار می‌گیرد تا در صورت نیاز از آن پرینت بگیرد. در این حالت، فایل بعد از چاپ به صورت خودکار حذف می شود.

گزینه Proof and Hold:

این گزینه، در صورتی که کاربر بخواهد از یک فایل، تعداد زیادی پرینت بگیرد، ابتدا سری اول را پرینت می‌گیرد و در ادامه فایل را ذخیره می‌کند تا در دفعات بعدی در اختیار کاربر قرار دهد.

گزینه Stored Job:

در این حالت فایل فقط در سیستم ذخیره می‌شود و در زمان نیاز، می‌توانید از طریق پنل دستگاه، فایل خود را چاپ کنید. این حالت بیشتر برای اشتراک‌گذاری فایل‌های غیر ضروری استفاده می شود.

گزینه Make Job Private/Secure:

این گزینه فایلهای ذخیره شده را با انتخاب رمز محرمانه می‌کند تا مانع از دسترسی دیگر کاربران به آنها شود.

این مقاله را از دست ندهید: دیدن تاریخچه پرینتر در ویندوز

گزینه User Name:

این گزینه به شما امکان می‌دهد که فایلهای ارسالی را با نام اختصاصی خودتان بفرستید.

گزینه Quick Copy:

این گزینه از قابلیت Job Storage نیز فایل را در پرینتر ذخیره می‌کند تا کاربر در صورت نیاز بتوانند فوراً از آنها پرینت بگیرد.

گزینه If Job Name exists:

در صورت تکراری بودن نام فایل، فایل جدید جایگزین شود یا با اعداد +001 به انتهای نام عددی اضافه شود.

آموزش استفاده از قابلیت Job Storage

پس از پیاده‌سازی گزینه‌های موردنظرتان، که در بخش پیش توضیحات مربوط به آنها ارائه شد، برای استفاده از قابلیتJob Storage، ابتدا از طریق پنل دستگاه وارد قسمت Job شوید. در این قسمت وارد پوشه‌ای شوید که با نام شما وجود دارد. در این پوشه فایلهایی وجود دارند که توسط شما ذخیره شده‌اند. شما می‌توانید با ورود به هر یک از این فایل‌ها، جهت چاپ یا حذف آنها اقدام کنید. در صورت مواجهه با هر گونه در طول این کار با کارشناسان ما در نمایندگی تعمیرات اچ پی تماس بگیرید.

نمایندگی پرینتر اچ پی، انتخاب نخست کاربران حرفه‌ای پرینتر HP

نمایندگی پرینتر اچ پی ارائه‌دهنده تخصصی‌ترین سرویس‌های فروش و تعمیر مرتبط با این محصول به متقاضیان است. این مرکز با تجهیز فضای خویش به پیشرفته‌ترین امکانات و تجهیزاتِ دو حوزه تعمیر و فروش در تلاش است تا بالاترین سطح کیفی خدمات را به مشتریان و مراجعان ارائه نماید. کلیه سرویس‌های ارائه شده در نمایندگی پرینتر اچ پی، -چه در بخش فروش و چه در بخش تعمیر،- مشمول گارانتی و ضمانت است.

شایان ذکر است به دلیل ابعاد بالای غالب پرینترهای اچ پی و دشواری جابجایی برخی از آنها، سرویس‌های تخصصی مرتبط با تعمیر این محصولات به صورت تعمیر در محل نیز ارائه می‌گردد. در این سرویس کارشناسان تعمیرات پرینتر اچ پی، خود در محل حضور یافته و اقدامات مورد نیاز جهت تعمیر را بر روی دستگاه‌های معیوب پیاده می سازند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید